Baykuş Resimleri

Sponsorlu Bağlantılar
antik athena atina beyaz bir biri buna gibi kabul minerva sanat ya yunan Baykuş Resimleri Baykuş Fotoğrafları baykuş baykuş resimleri baykuş fotoğrafları baykuş..:))komik Baykuş Capsleri((:

Baykuş Resimleri


Gamlı Baykuş!..

GAMLI BAYKUŞ!..
Dünyanın en ilginç göz ve bakışına sahip olan baykuşlar, fotoğrafçıların da gözdesi durumunda.

Beyaz Baykuş Harika Bir Kuş Türü

Beyaz Baykuş harika bir kuş türü

Baykuş: Bilgeliğin Ve Sanatın Simgesi

Eski Yunan’da baykuş Tanrıça Athena’nın sıfatlarından biri ve bilgeliğin ifadesidir. Atina şehrinin koruyucu tanrıçası olan Athena Minerva’ya izafeten bu kentin paraları üzerine baykuş resimleri basılmıştı.

Buna karşın baykuş, harabelerde yaşadığı ve sadece geceleri ortaya çıkıp bir hayalet gibi sessizce uçtuğu için halk kültürlerinde genellikle meşum ve uğursuz bir kuş olarak kabul edilmiştir.

Günümüz sanatında antik çağlarda simgesel niteliğine bağlı olarak sanat ve düşünürlüğün sembolü olarak kabul edilmekte ve bu nedenle takılarda, özellikle broşlarda baykuş figürleri sevilerek kullanılmaktadır.

Etiketler:baykuş baykuş resimleri baykuş fotoğrafları baykuş görselleri baykuş resmi baykuş çeşitleri baykuşlar baykuş çeşitleri bayku turkiyede yasayan baykus cesitler ölü baykuş resmi baykuş ile görseller baykuşgörselleri baykus baykuş fotosu baykuş fotoları BAYKUŞ RESİMLERİ baykuş görseller baykuşlar alemi
Baykuşgiller: Baykuşgiller (Strigidae), tüm baykuşların sınıflandığı Strigiformes takımını oluşturan familyalardan biridir ve tipik baykuş türlerini içerir.
Baykuş Bulutsusu: Baykuş Bulutsusu (diğer adıyla M 97 veya NGC 3587) Büyük Ayı takımyıldızı yönünde bulunan bir gezegenimsi bulutsu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir