Bebek Mevlidi Duası

Sponsorlu Bağlantılar
allah ama bayan bebek bir bu halk hz muhammed kandili olsa olur peygamber efendimiz tercih yeni Bebek Mevlidi Duası Çocuk Mevlidi bebeğin 40 mevlüdü nasıl kadınlar kulübü bebek mev..Bursa Bebek Mevlidi Ve Bebek Şekeri

Yeni doğmuş bebeğin kırkını çıkarma aşamalarından birinde okunan mevlide verilen ad. artık mevliddir, mevlidhandır pek kalmadığından olsa gerek, genelde 41 yasin okunur bu adı mevlid mevlidlerde. ayrıca da halk arasında “bebek mevlütü” şeklinde geçer.

Bursa’da bebek mevlidi yapmak çok popilerdir.Özelliklede bebek mevlidinde bebek şekeri verilmesi ve genelde bayanlara eşarp armağan edilmesi vardır.
Bebek mevlidi salon yerine yeni doğmuş bebeğin odasında okunur, genelde mevlüthanlar bayan olur ama bayanlardan ziyade erkek mevlüthanlarında tercih edildiği görülüyordur.
Mevlid doğum demektir.bir de kandili vardır. (peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in ( s.a.v.) doğum günü kutlanıyoruz.)

en ünlü mevlid süleyman çelebi tarafından yazılmıştır, (vesilet’ün necat=kurtuluş vesilesi ) süleymanın bu eseri yazma sebebi ise bursa’daki bir rahibin,onun hz. İsa’yı öven metinler yazdığını görünce kendisinin bu durumdan sonra , yazdığı eser de Allah’a ( c.c) yalvarma , hz. muhammed’in ( s.a.v) doğuşu,peygamber oluşu, göğe yükselişi, ölümü ve dua bölümlerinden oluşur .

Bebek şekeri modellerinden bazı örnekler aşağıdaki adrese vardır.Fotoğrafların çekim kalitesini çok beğendim.Özellikle de fotoğraflar üzerinde gren, nosie ve patlamama olması dikkatlice incelenebilmesini ve seçilebilmesini bizlere sunuyor.

Bursa Bebek Şekeri

Etiketler:bebeğin 40 mevlüdü nasıl kadınlar kulübü bebek mevlidi duası çocuk mevlidi mevlut arasinda bebk duasi mevlüd şekeri kadınlar kulübü bebek mevlüt üne nasıl hazırlanılır bebek kırk mevlidi bebek için mevlüt duası yeni doğan bebek için mevlit duası bebek mevlidinde okunacak dua yenidoğan çocuk için dua 40 bebek mevlüdü ne okunur bebek 40 mevlüdü duası 40 mevlidinde bebeklere yapılan dualar hz.muhammet magnetli mevlüt şekeri ay bebe bursa bebek mevlüdü ne zaman okunur çoçuk mevlit duası ÇOCUKİÇİN OKUNANAN MEVLÜT bebek mevlüdü nasıl hazırlanılır
Bebek, Beşiktaş: Bebek, İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde, Boğaziçi'nin Avrupa yakasında semt. Rumeli Hisarı ile Arnavutköy arasında yer alan ve genelde yüksek gelirlilerin oturduğu semt, aynı adı taşıyan bir deniz koyuna da sahiptir.
Bebek (albüm): Bebek, İzel'in 23 Mayıs 2001 Çarşamba çıkan albümüdür. Albümdeki eserlerin hepsi Altan Çetin imzalıdır.
Bebek (anlam ayrımı): Bebek, insan veya hayvan yavrusudur. Şu anlamlara da gelebilir:
Bebek Camii: Bebek Camii ya da resmî adıyla Hümayûn-u Âbad Camii, Beşiktaş'ın Bebek semtinde yer alan tarihî bir camidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir