Bebeklerde Gaz Giderici

Sponsorlu Bağlantılar
bebek besin beta bu dedi eden faruk gaza gibi ilk inek madde nde uykusuz Bebeklerde Gaz Giderici Çocuklarda Gaz bebek gaz giderici bebeklerde gaz giderici çocukla..Bebeklerin Gaz Sorunu İçin Anneler Ne Yapmalı?

Bebeklerin gaz sorunu için anneler ne yapmalı?

Bebeklere acı çektiren gaz sorununun önlenmesi için, annenin tükettiği gıdalara dikkat etmesi ve inek sütü içmemesi gerekiyor

Konya Dr. Faruk Sükan Çocuk ve Doğum Hastanesi’nde görevli Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Erkan Ataş, bebeklerin büyük bölümünün çektiği gaz sancısının, annenin tükettiği gıdalara göre değiştiğini söyledi.
Vücudunun tüm organları gibi, bebeğin sindirim sisteminin ve bağırsakların da çok hassas olduğunu belirten Ataş, ”Ağız yoluyla alınan besin, bağırsaklarda parçalanarak emilirken, bir miktar gaz ortaya çıkar. Bu gazın bir kısmı bebeğin bağırsakları içinde kalırsa, bebeğe büyük sancı verir” dedi.

Gaz sorununa hiçbir ilaç yüzde 100 etkili değil

Bebeğin gaz nedeniyle yaşadığı sıkıntının, anne ve babanın da aylarca uykusuz geceler geçirmesine neden olabildiğini ifade eden Ataş, şunları kaydetti:
”Gaz sorunu, bebek 5-6 aylık olana kadar devam eder. Gaz giderici olarak hekimlerce önerilen hiçbir ilacın yüzde 100 yararı olmuyor. Bebeklerde gaza neden olan etken madde, sadece inek sütü içinde bulunan ve bağırsakta parçalanamayan beta laktoglogulin maddesidir. Anne tarafından içilen inek sütünün içindeki bu madde, emzirilen bebeğe geçiyor. Bebeklere en çok acı çektiren gaz sorununun önlenmesi için, annenin ilk 5 ay inek sütü içmemesi gerekiyor.”

Etiketler:bebek gaz giderici bebeklerde gaz giderici çocuklarda gaz bebek gazını ne giderir bebekler için gaz giderici bebek gazı için ilaç bebeklerde gaz giderici ilaçlar bebeklerde bağırsak gazı bebek gazı için bebeklerde gaz sancısı için ilaç bebeklerde gaz giderici ilaç 2 aylık bebekte gaz bebek için gaz giderici cocukta gaz çocuklarda gaz sorunu bebek gaz ilaçları bebekler için gaz giderici ilaçlar bebeklerde gaz sorunu bebek için gaz giderici ilaçlar bebeklere gaz giderici

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir