Bebeklerin İlk Aşısı

Sponsorlu Bağlantılar
doza ilk influenza menenjit tetanoz verem Bebeklerin İlk Aşısı Bebeklerde İlk Aşı bebeğin ilk aşısı bebeklerin ilk aşısı bebeklerde ..Bebeğin Aşıları Ne Zaman Başlar? Bu Aşılar Nelerdir?

Bebeğin Aşıları Ne Zaman Başlar? Bu Aşılar Nelerdir?

Bebeğin aşıları doğar doğmaz başlayacak, anneyle birlikte hastaneden taburcu edilmeden önce ilk Hepatit B aşısı yapılmış olacaktır. Bunun ikincisi 1 ay sonra, üçüncüsü ise ikinciden 5 ay sonra yapılacaktır. 2 ayını dolduran bebeğe, BCG ve karma, çocuk felci aşıları yapılacak, karma aşı 4-6 haftalık aralarla toplam 3 doza tamamlanacaktır. Doktorunuz karma aşıyla birlikte menenjit aşısının yapılmasını da önerecektir. Bebek ilk 6 ayını doldurunca, aşı sıklığı da azalacaktır. 9 ayda kızamık, 15 ayda kızamık- kızamıkçık- kabakulak, 18 ayda karma, çocuk felci, menenjit aşısının tekrarı (rapel) yapılacaktır. Doktorunuzun önerisiyle, 1 yaşı dolunca suçiçeği, 2 yaşı dolunca Hepatit A aşıları da yapılabilir.

Aşıyla Korunulabilen Hastalıklar Nelerdir?

Verem
Kızamık
Hepatit B
Çocuk felci
Kızamıkçık
Suçiçeği
Difteri
Kabakulak
Zatürre
Boğmaca
Hemofilus influenza menenjiti

Tetanoz
Hepatit A

Etiketler:bebeğin ilk aşısı bebeklerin ilk aşısı bebeklerde ilk aşı bebek aşıları nelerdir zorunlu aşılar nelerdir bebekte ilk aşı bebeğimin ilk aşısı bebeğin ilk aşısı ne zaman yapılır bebeğin ilk aşıları bebeklerde ilk asilar bebeklerin ilk asisi aşılar nezaman difteri gif bebegimin ilk asisi bebeyimin ilk asisi bebegin aşıları bebekde nezaman aşı yapılmaya başlar çocuklarda menenjit aşısı ne zaman yapılmalı bebeklerde 2 aylık aşılar nelerdir bebek ılk ay aşısı nedır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir