Benzin Ne Kadar Yakar

Sponsorlu Bağlantılar
benzin bu daihatsu daihatsu cuore ford ka gazete gibi hangi kez modelin nda opel agila opel corsa 1 otomobil otomobiller petrole renault twingo smart coupe spor volkswagen lupo Benzin Ne Kadar Yakar Hangi Araba Ne Kadar Yakar ne kadar benzin yakar benzin ne kadar yakar hangi ..Hangi Araç Ne Kadar Benzin Yakıyor

Petrole gelen peş peşe zamlardan sonra az yakan araçlar tüketicilerin gözdesi olurken, dizel araç fiyatları yüzde 20 artış gösterdi. işte az yakan araçlar…

Dünyanın en büyük otomobil fuarı Frankfurt’ta açılıyor. 122 yeni modelin tanıtılacağı fuarın gözdesi bu kez büyük hacimli spor otomobiller yerine, küçük tasarruflu otomobiller olacak… 100 kilometrede 3-5 litre yakan otomobiller baş köşeye oturacak.

Petrol zammı vurdu az yakanlar moda oldu

Petrole gelen zamlar dünyanın en büyük otomobil fuarı IAA’ya konsept değiştirtti. Bu yıl PS çılgını spor arabalar yerine küçük ve tasarruflu araçlar gözde.

Dünyanın en büyük otomobil fuarı olan IAA (Internationale Automobil Ausstellung), 15-25 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt kentinde kapılarını açıyor. Bu yıl 61’ncisi düzenlenecek fuara 44 ülkeden 963 firma katılıyor. şirketler 122 yeni modelin tanıtımını yapacak. Ancak fuar bu yıl öncekilere nazaran biraz daha farklı olacak. Her yıl fuar öncesi gazete ve dergilerde PS çılgını spor arabalar boy gösterirken bu yıl artan petrol fiyatları yüzünden motor hacimleri küçük tasarruflu araçlar ön plana çıktı. üreticiler fuardaözellikle az tüketen ve aynı zamanda da fiyatı 10 bin Euro’nun altında olan arabalarla tüketicilerin karşısına çıkmayı planlıyor. şu sıralar küçük araba sınıfında Volkswagen Lupo, Smart coupe fortwo, Daihatsu Cuore ve Opel Corsa 1.0 Twinport Eco gibi araçlar sağladıkları tüketim avantajlarıyla büyük ilgi görüyor. 100 kilometrede ortalama 3-5 litre arasında benzin yakan bu araçlar uzun süre göz ardı edilen küçük ve tasarruflu otomobil sektörünü yeniden canlandırdı. IAA Fuarı’nda üretciler gelecek senenin küçük yıldızlarınıtanıtmak için yerlerini almış durumda. Yeni Ford Ka, Opel Agila ve Renault Twingo bu modellerin başında geliyor.
Dizel fiyatı yüzde 20 arttı

Tasarruflu sürüş için ne yapmalı?

* Arabayı çalıştırırken gaza basmayın
* Hareket ettikten hemen sonra ikinci vitese geçin
* 3. ve 4. viteste hızlı gidin. Bu arada benzin tüketirsiniz ama yol da alırsınız
* Vites büyütmek için motorun bağırmasını beklemeyin
* 15 saniyeden fazla süren beklemelerde motoru kapatın
* Arabanıza üst bagajı takmayın. Bunlar benzin tüketimini yüzde 50 artırır
* Arabaya fazladan yüklenen her 100 kilo yaklaşık 1 litre daha fazla benzin yakmanıza neden olur

Etiketler:ne kadar benzin yakar benzin ne kadar yakar hangi araba ne kadar yakar km de ne kadar benzin yakar araçlar ne kadar yakar ne kadar yakıt yakar hangi araba daha az yakar ford ka ne kadar benzin harcar lpg toyota avenses nekadar yakar aracın az yakması için neler yapılmalı toyota avensis ne kadar yakar hangi araba az yakar toyota avensis kac para yakar hangi araç ne kadar yakıyor benzinli araba ne kadar yakar aracım ne kadar yakıyor aracım benzinde çok yakıyor ford ka çok benzin yakıyor sinop samsun ne kadar benzin yakar toyota avensis nekadar yakar
Benzinli motor: Benzinli motor, bir tür içten yanmalı motordur. Benzinli motorlarda kullanılan yakıt benzin olup, yakıt dizel motordan farklı olarak karbüratör adı verilen bir düzenek sayesinde, sıvı olarak değil buharlaşıp hava ile karışarak silindire girer.
Benzin istasyonu: Benzin istasyonu ya da benzinlik, kara taşıtlarının motorlarının çalışması için gerekli olan petrol ürünlerinin satıldığı depolama alanlarına verilen genel isimdir.
Benzinci: Oto sahipleri ya da şöförleri,araçları için gerekli akaryakıtı,benzin istasyonlarında,pompalar yardımıyla dağıtan benzincilerden sağlarlar.
Yakıt tankı: Yakıt tankı, motorunun çalışması için gerekli olan enerjiyi sağlamak amacıyla kullanılan yakıtın konulduğu tanklara denir.
Yakar Geçerim: Yakar Geçerim, Ajda Pekkan'ın 2 Haziran 2011 tarihinde yayınladığı single çalışmasıdır. Şarkının video klibi ilk kez 18 Temmuz 2011 tarihinde Kral Pop resmi sitesinde gösterime girmiştir.
Yakartop: Yakartop, bir takım oyunudur ve iki takım arasında oynanır. Takımlar en az iki kişiden oluşur.
Yakari: Yakari adlı Kızılderili bir çocuğun maceralarını anlatan, Job tarafından yazılan ve çizimini de Derib'in yaptığı bir Franko-Belçikalı çizgi roman serisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir