Biber Turşusu Kavurma

Sponsorlu Bağlantılar
adet afiyet olsun bardak fasulye hafif karadeniz kavurma kuru tursu Biber Turşusu Kavurma Fasulye Turşulu Kavurmasının Malzemeleri turşu kavurma biber turşusu kavurma fasulye turşul..Turşu Kavurması

MALZEMELER
1kg fasulye turşusu
5 diş sarımsak
3 adet soğan
tuz
½ su bardağı sıvı yağ

HAZIRLANIŞI
Bir tencereye turşuları koyun ve üzerine bir litre su ilave edin. Hafif ateşte pişmeye bırakın. Turşular yumuşayıncaya kadar pişirin. Daha sonra bir süzgece dökün ve süzmesini bekleyin. Soğuyan tursu iki elle suyu iyice çıkıncaya kadar sıkılır. Ne kadar kuru olursa kavurma o kadar güzel olur. Soğanları ince kıyın, sarımsakları ezin ve bir tencereye yarım bardak sıvı yağ ile birlikte soğan ve sarımsakları ekleyin. Hepsini beraber kavurun. Soğanlar pembeleşince turşular eklenir ve ağır ateşte karıştırarak kavurun. Arzuya göre tuz ve pul biber eklenebilir.
Not: Bu bir Karadeniz özellikle Trabzon ve Rize yemeğidir.

AFİYET OLSUN

Etiketler:turşu kavurma biber turşusu kavurma fasulye turşulu kavurmasının malzemeleri tursu biber kavurmasi biber turşusu kavurması turşu fasulye kavurması ebegümeci turşusu kavurma biber turşusu tursu sogan kavurmasi yagli tursular kavurma tursu biber
Biberiye: Biberiye (Rosmarinus officinalis), ballıbabagiller (Lamiaceae) familyasından iğneye benzeyen ince yapraklı, daima yeşil kalan bir bitki türüdür.
Biberoğlu, İzmit: Biberoğlu, Kocaeli ilinin İzmit ilçesine bağlı bir köydür.
Landkreis Biberach: Landkreis Biberach ['bi:bərax], Almanya´nın Baden-Württemberg eyâletinde bir ilçe.
Biber dolması: Biber dolması için önce biberler ayıklanır. İç malzemesi karıştırılıp biberlerin içi doldurulur. Daha sonra üstünü domates vb.
Kavurma (anlam ayrımı): * Kavurma (yemek): Türkiye mutfağından bir et yemeği.
Kavurma (soteleme): Kavurma ya da Soteleme yiyeceklerin yüksek sıcaklıkta ve az miktarda yağ kullanılarak pişirilmesi işlemidir.
Kavurma (metalurji): Kavurma işlemi, oksijen gazı ve katıların yüksek sıcaklıkta tepkimeye girmesi olarak tanımlanabilir. Cevheri oksitlemek için uygulanan bir yöntemdir.
Kavurma (yemek): Kavurma, Türkiye mutfağından bir et yemeği. Gavurma 'da denilir. Türk Kurban Bayramı kültürünün önemli öğelerinden olan kavurma, özellikle Kurban Bayramı sırasında (sıklıkla kurbanın kesildiği gün), kurban etinden yapılır.
Kavurma, Van: Kavurma, Van ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir