Bileşik Kesri Tam Sayılı Kesre Çevirme

Sponsorlu BağlantılarBu makalenin Bileşik Kesri Tam Sayılı Kesre Çevirme ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Bileşik Kesri Tam Sayılı Kesre Çevirme

Bileşik kesri tam sayılı kesre çevirmek için,

1- pay, paydaya bölünür,
2- bölüm tam sayı, kalan pay olarak yazılır.
3- Bölende payda olur…

Bileşik Kesri Tam Sayılı Kesre Çevirme

ÖRNEK 1

Bileşik Kesri Tam Sayılı Kesre Çevirme

ÖRNEK 2

Bileşik Kesri Tam Sayılı Kesre Çevirme

Etiketler:
Bileşik zamanlı fiil: Bileşik zamanlı fiiller, Türkçede herhangi bir haber ya da dilek kipine "-di", "-miş" veya "-se" ek-fiilleri eklenerek oluşturulan fiiller.
Bileşik sayı: Bileşik sayı, en az iki asal sayının çarpımı olarak yazılabilen pozitif tam sayıdır.
Birleşik sözcük: Birleşik kelime, dilde yeni bir kavramı karşılamak amacıyla iki veya daha çok kelimenin kaynaşarak oluşturduğu kelimelerdir.
Bileşik faiz: Bileşik faiz her devre kazanılan faizin ana paraya ilave edilerek her devre değişen sermayeler üzerinden hesaplanır örneğin bir kimse bankaya 100 tl'yi %5 faizle bir yıllığına yatırırsa birinci yıl sonunda parası şu şekilde hesaplanır:
Kesriye: Kesriye (Yunanca: Καστοριά / Kastoria; Osmanlı döneminde: Kesri/Kesriye), kuzey Yunanistan'da, Arnavutluk ve Makedonya sınırlarına yakın küçük bir şehir (2001 nüfusu 21.000) ve aynı zamanda aynı adı taşıyan ilin (nomos) merkezidir (2001 il nüfusu 53.500).
Kastoria (il): Kastoria ili, Yunanistan'ın Batı Makedonya coğrafi bölgesine dahil bir il.
Sayılı Kabadayılar: Sayılı Kabadayılar, başrollerinde Yılmaz Güney ve Gülsüm Kamu'ın oynadığı yönetmenliğini ise Hasan Kazankaya'nın yaptığı 1965 yapımı Türk filmidir.
Sayılı iplik nakışı: (İngilizce:Counted-thread embroidery), sayılı iplik nakışı, bir nakış türü olup, nakışçılar iğneyi kumaşa batırmadan önce kumaş ipliğini sayarlar.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir