Bilgisayar Çok Yavaş

Sponsorlu Bağlantılar
bana bazen benim bu ilk melek olsun peki regedit servisler system ini yani Bilgisayar Çok Yavaş Bilgisayar Yavaş bilgisayarım çok yavaş bilgisayar çok yavaş bilgis..Bilgisayarım Yavaş Diyenler Deneyin

Çalıştır komut kısmından “sysedit.exe” yazıyoruz.
Karşımıza çıkan menulerden System.ini penceresini ön plana alıyoruz ve buradaki satırların arasından yazan satıra geliyoruz.
Bunun hemen altında boş bir satır yaratarak “Irq14=4096″yazıyoruz ve kaydetip makinamızı restart ediyoruz.
Bundan sonra hardiskinizin daha performanslı çalıştığını göreceksiniz

Windows 7 Hızlandırma Yöntemleri – Windows 7 Çok Yavaş

Windows 7 Yüklü Bilgisayarı Hızlandırındırma

Bilgisayarımıza yüklemiş olduğumuz birçok uygulama ve bu uyuglamalara ait servisler işletim sistemi açılırken başlatılır. Bu nedenle Windows 7 açılış süreside aynı oradan uzayacaktır.
Kayıt Defteri (Registry) üzerinde yapacağımız birkaç değişiklik ile Windows 7 açılış performansını arttırabiliriz.
İlk olarak Başlat (Start)’a tıklıyoruz, Arama (Search) bölümüne “regedit” yazarak Kayıt Defteri (Registry)’ne giriyoruz ve aşağıdaki adımları izliyoruz.
HLKMSYSTEMCurrentControlSetControlSessionManagerMemoryManagementPrefetchParameters
PrefetchParameters anahtarı altında bulunan aşağıdaki kayıtların değerlerini sırasıyla değiştiriyoruz.
EnablePrefetcher : 2
EnableSuperfetch : 2

Sistemimizi eski haline getirmek için değiştirmiş olduğumuz değerleri 3 yapmak yeterli olacaktır.

Bilgisayarım Çok Yavaş Çalışıyor Bir Tavsıyesı Olan Varmı?

bilgisayarım çok yavaş çalışıyor bir tavsıyesı olan varmı

Bilgisayarım Çok Yavaşladı Ne Yapmalıyım

arkadaşlar merhaba ben aranıza yani katıldım ben denizliden melek. arkadaşlar benim pc çok yavaşladı ne yapmalıyım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yavaş Olan İnternet Bağlantısını Hızlandırmak İçin Yöntemler

Internet bağlantınız ne kadar hızlı olursa olsun bazen aşırı yavaşlayabilir. Peki, internet bağlantınızdan en yüksek performansı nasıl alacağınızı biliyor musunuz?

Ehow’de yer alan habere göre, yavaş olan internet bağlantısını hızlandırmak için bir dizi yöntem bulunuyor. Bunlardan bazıları kolayca yapabilirken, diğerleri daha karmaşıktır. İşte kolay olanlar:

1. Browser’ınızı yapılandırın, böylece grafikleri, animasyonları, sesleri, video ya da diğer multimedya içeriklerini gösterilmemesini sağlaya bilirsiniz.

2. İnternet trafiği yavaş olduğunda sörf yapın. Trafiğin en az olduğu zamanlar genellikle hafta sonları ve akşam saatleridir.

3. Önbelleğinizi etkili kullanın. Önbellek, en son ziyaret ettiğiniz internet sitelerini depolayan yerdir. İnternet bağlantınızı hızlandırmak için, önbellek tahsisini yeniden boyutlandırmanız ya da önbelleğinizi periyodik olarak temizlemeniz gerekebilir.

4. Modeminizin doğru olarak yapılandırılıp yapılandırılmadığından emin olun.

5. İnternete cep telefonunuzdan edge ile bağlanıyorsanız 3G’ye geçin veya ISDN, DSL, uydu, kablolu modemle değiştirin.

6. Çok daha hızlı internet istiyorsanız dededen kalma mevcut modemlerinizi atın. Adsl hızını 8 Mb/s’ye yükseltin veya Vdsl’e geçin.

Etiketler:bilgisayarım çok yavaş bilgisayar çok yavaş bilgisayar yavaş bilgisayarım yavaş sysedit.exe bilgisayarım yavaş diyenler deneyin bilgisayarim cok yavas internette bilgisayarım yavaşlıyor bilgisarayım cok yavas bilgisayarım aşırı yavaş bilgisayarın cok yavaş bilgisayarim cok yavaş bılgısayarım cok yavas sysedit bilgisayarımçok yavaş neden bilgisayarım bu kadar yavaş bılgısayarım yavas bilgisayarım yavasladı neden pc im çok yavaş bilgisayaraım cok yavaş
Video oyunu: Video oyunu, bilgisayar veya oyun konsolu gibi görüntü sinyali gönderen bir video ile görsel bir kullanıcı arayüzü (televizyon, monitör vs.) kullanılarak oynanan oyun türü.
Bilgisayar bilimi: Bilgisayar bilimi, bilgi ve hesaplamanın kuramsal temellerini ve bunların bilgisayar sistemlerinde uygulanabilmeleri sağlayan pratik teknikleri araştıran bir bilim dalıdır.
Bilgisayar mühendisliği: Bilgisayar mühendisliği, temel olarak yazılım, programlama ve algoritma ile ilgilenir. Bilgisayar ağları, veritabanı yöneticiliği ve gömülü sistemler de diğer çalışma alanlarıdır.
Yazılım: Yazılım (İng. software), değişik ve çeşitli görevler yapma amaçlı tasarlanmış elektronik araçların birbirleriyle haberleşebilmesini ve uyumunu sağlayarak görevlerini ya da kullanılabilirliklerini geliştirmeye yarayan makina komutlarıdır.
Yavaş Hareketi: Yavaş Hareketi (ingilizce: Slow Movement), hızlı modern hayatı eleştiren ve hayatın farklı alanlarında (yeme biçimi, ekonomik hayat, insanlararası ilişki vs.) hız ve modern tüketim kalıplarını dönüştürecek bir kültürel değişimi savunan toplumsal harekettir.
Yavaş Gıda: Yavaş Gıda veya İngilizce'deki ifadesiyle Slow Food 1986'da Carlo Petrini tarafından başlatılan uluslararası bir harekettir.
Yavaş düzensiz değişenler: Yavaş düzensiz değişenler, zaman içerisinde çok yavaş değişimleri bulunan ve dönemlilik
Yavaşlar, Sandıklı: Yavaşlar, Afyonkarahisar ili, Sandıklı ilçesine bağlı bir yerleşim birimi olup, il merkezine yaklaşık 90 km.
Yavaşlar, Ezine: Yavaşlar, Çanakkale ilinin Ezine ilçesine bağlı bir köydür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir