Bilgisayar Mucidi

Sponsorlu Bağlantılar
abd bulgar bulgaristan clifford berry deki dosya evet geldi george bush imza iowa state college john atanasov kez mermi mineapolis onur roket saatler tarama veren Bilgisayar Mucidi Bilgisayarın Mucidi Kimdir bilgisayarın mucidi bilgisayar mucidi bilgisayarın..Bilgisayarın Mucidi

Bilgisayarın mucidi John Atanasov, 1903 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Babası ABD’ye göç etmiş bir Bulgar, annesiyse Amerikalı olan Atanasov, Iowa State College’dan sonra Wisconsin Madison Üniversitesi’nden teorik fizik alanında doktorasını aldıktan sonra tekrar eski okuluna dönerek burda öğretim üyeleğine başladı. 1939-1940 yılları arasında Amerikalı elektrik mühendisi Clifford Berry ile birlikte ilk elektronik hesap makinesini yaptýı. Bu buluş sayesinde, Atanasov 1971 yılında Mineapolis bölge mahkemesi tarafından bilgisayarın kaşifi olarak ilan edildi.

BULGAR AMERİKALI BİLİMADAMI Bilgisayarın yanısıra, deniz hidrodinamik mayınları, elektronik saatler, sismik aletler, mermi güzergah hatalarını hesaplayan makineler ve roket güdüm aletleri dahil olmak üzere 30 kadar buluşa imza atan Atanasov, 1990 yılında, ABD Başkanı George Bush tarafından onur madalyasıyla ödüllendirildi. Hayatında Bulgaristan’ı sadece iki kez ziyaret eden Atanasov, 1995’te ABD’deki evinde öldü.

Silinen Dosyaları %100 Kurtarma

Tanıtım
EasyRecovery uzun zamandır hizmet veren bir veri kurtarma programıdır. Bu programın amacı; Geri Dönüşüm Kutusu’ndan silinmiş dosyaları bulup onları kurtarmaktır.

Örneğin, size lazım olmayacağını düşündüğünüz bir dosyayı Geri Dönüşüm Kutusu’na gönderdiniz. Ama sonradan bu dosyaya acilen ihtiyacınız oldu. İşte böyle durumlarda EasyRecovery devreye giriyor ve dosyalarınızı kurtarıyor.

Program, dosyaları kurtarmak için ilk olarak sürücülerde tarama yapıyor ve bulduğu dosyaları farklı farklı bölümlere ayırıyor. Bu bölümlerin herhangi birinde de sildiğiniz dosya ve dosyaları bulabiliyorsunuz

Evet, Arkadaşlar yanlışlıkla 250 Gb HDD mi aynı eski haliyle kurtaran programı sizinle paylaşmak istedim. HDD mi formatladığımda çok yıkılmıştım ama şu programı deneyim dedim. Ve ½ taratmayla beni kurtardı ve şu an çok mutluyum. İnşallah faydalı olur dosyalarım silindi diye hiç üzülmeyi artık. Diğer piyasada bulunan programlar hikâye fasa fiso en iyi en sağlam program bunu ben gördüm ve yaşadım. Saygılarımla

EasyRecovery Professional 6.2 programını bilgisayarına indir
Linkler güncellenmiştir

Bilgisayarın Görüntü Özellikleri

Bilgisayarınızın grafik performansından memnun değil misiniz? Öyleyse bu bölüme bir göz atalım.
Bilgisayarın görüntü özellikleri dendiğinde, akla gelmesi gereken başlıca iki konu çözünürlük ve renk kalitesi olmalıdır. Bu sayfalarda işletim sisteminizin sunduğu araçlardan yararlanarak görüntü özelliklerine hakim olmayı öğreneceğiz.

Eğer bilgisayarınız eski bir modelse ve gelişmiş özelliklere sahip değilse, özellikle oyunlarda bazı grafik sorunları yaşayabilirsiniz. Şimdi daha güçlü donanımları nasıl satın alacağımızı değil, bunun yerine var olan donanımları kullanarak nasıl daha yüksek performans elde edebileceğimizi öğreneceğiz.
SİZE UYGUN GÖRÜNTÜLER
1- Öncelikle masaüstündeki boş bir alana farenin sağ tuşu ile tıklayın ve açılan küçük menüden “Özellikler” satırını seçin. Böylece “Görüntü Özellikleri” isimli yeni bir pencerenin açılmasını sağlayacaksınız.

2- “Görüntü Özellikleri” penceresinin üst kısmındaki “Ayarlar” sekmesine tıklayın. Burada “Ekran Çözünülürlüğü” ve “Renk Kalitesi” isimleriyle belirtilen iki önemli bölüm bulunmaktadır.
3- “Renk Kalitesi”, Windows’un kullanacağı renk sayısını belirler. Eğer mevcut değer mümkün olan en yüksek seviyede ise (32 bit – 16.8 milyon renk), bu değeri “Orta” (16 bit – 65.536 renk) şeklin de ayarlamak bilgisayarınızı hızlandırabilir. Görüntü kalitesindeki değişimi fark etmeniz çok da kolay olmayacaktır. Ancak görüntüleme süresindeki farkı hemen hissedeceksiniz. Yine de Photoshop gibi profesyonel bir grafik programını kullanıyorsanız, bu ayarları değiştirmemeniz daha İyi olacaktır.

4- Sol tarafta yer alan “Ekran Çözünülürlüğü” ayarı ise, simgelerin ekranda nasıl görüneceklerini belirler. 15 inç bir monitör için 800×600, 17 inç bir monitör içinse 1024×768 değerlerini tercih edebilirsiniz. Daha yüksek çözünülürlükler hem gözlerinizi yorabilir, hem de görüntüleme süresini uzatabilir. Fakat şu önemli noktayı da asla unutmayın; pek çok oyun ve program, kullanılacak ekran çözünülürlüğünü kendileri belirlerler. Burada yapacağınız ayar, doğrudan masaüstü çözünürlüğü ile ilgilidir.
DEĞİŞİKLİK YAPMAK
İşletim sistemi, görüntü özelliklerinde değişiklik yapıldıktan sonra size yeni özellikleri göstererek, bu değişikliği gerçekten uygulamak isteyip istemediğinizi soracaktır. Bazı durumlarda, “Renk Kalitesi”ndeki değişikliklerin etkili olabilmesi için Windows’un yeniden başlatılması gerekebilir.

1- “Görüntü Özellikleri” penceresindeki “Ayarlar” sekmesini kullanarak “Renk Kalitesi” değerini değiştirin.

2- “Tamam” düğmesine bastığınızda ekran kararacak ve kısa süre sonra yeniden aydınlanacaktır. Yeni ayarlar aktif hale getirilmiştir; ancak bu ayarları bir kez daha onaylamanız gerekmektedir. Onay için “Tamam” düğmesine tıklamanız yeterli.
3- Görüntü özelliklerini değiştirmek, zaman zaman görüntüyü tamamen bozabilir ve ekranınız bir süre için kapanabilir. Böyle durumlarda onay penceresini de göremeyebilirsiniz. Ancak merak etmeyin; eğer 15 saniye içinde onay vermezseniz ayarlar bir önceki haline geri dönecektir. Ayrıca siz de gördüğünüz yeni ayarlardan memnun kalmamış olabilirsiniz. Böyle bir durumda değişiklikleri onaylamayın ve ekranın eski ayarlara dönmesini sağlayın.

4- Bazı sistemlerde, ekran ayarlarını değiştirdikten sonra bilgisayarın yeninden başlatılması gerekebilir. Sistem, bilgisayarı yeniden başlatmanız için sizi uyaracaktır. Bunu yapmak için önce “Başlat” tuşuna ve ardından “Bilgisayarı Kapat” düğmesine tıklayın.

5- “Bilgisayarı Kapat” penceresinin en sağında yer alan “Bilgisayarı Yeninden Başlat” seçeneğine tıklarsanız, Windows kapanacak ve yeni ayarlarla tekrar başlayacaktır.

Etiketler:bilgisayarın mucidi bilgisayar mucidi bilgisayarın mucidi kimdir bilgisayar ın mucidi bilgisayarin mucidi bilgisayarın muciti bilgisayarın mucidi kim bilgisayarın muciti kimdir bilgisayarın icadı ve mucidi bilgisayar mucidi kimdir bilgisayar muciti bilgisayar ve mucidi ilk bilgisayarın fotrafı ve mucidi bilgisyarın mucidi bilgisayarın icadı bilgisayarın ilk mucidi Bilgisayarın mücidi bilgisayarın mucidinin hayatı bilgisayar mücit kim bilgisayarın icadı kimdir
Video oyunu: Video oyunu, bilgisayar veya oyun konsolu gibi görüntü sinyali gönderen bir video ile görsel bir kullanıcı arayüzü (televizyon, monitör vs.) kullanılarak oynanan oyun türü.
Bilgisayar bilimi: Bilgisayar bilimi, bilgi ve hesaplamanın kuramsal temellerini ve bunların bilgisayar sistemlerinde uygulanabilmeleri sağlayan pratik teknikleri araştıran bir bilim dalıdır.
Bilgisayar mühendisliği: Bilgisayar mühendisliği, temel olarak yazılım, programlama ve algoritma ile ilgilenir. Bilgisayar ağları, veritabanı yöneticiliği ve gömülü sistemler de diğer çalışma alanlarıdır.
Yazılım: Yazılım (İng. software), değişik ve çeşitli görevler yapma amaçlı tasarlanmış elektronik araçların birbirleriyle haberleşebilmesini ve uyumunu sağlayarak görevlerini ya da kullanılabilirliklerini geliştirmeye yarayan makina komutlarıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir