Bilgisayar Performans Arttırma

Sponsorlu Bağlantılar
bellek control session current user disablepagingexecutive dll dword gir largesystemcache memory management microsoft windows orada professional internet rundll32 session manager software microsoft user software windows xp yaz yeni bir yok Bilgisayar Performans Arttırma Pc Performans Arttırıcı pc performans arttırma bilgisayar performans arttı..Pc Performans Arttırma (programsız)

)Daha fazla işlemci gücü=Başlat-Çalıştır-Aç satırına:”Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks” yaz ve tamam.

2)XP’nin hızlı kapatılması=Başlat-Çalıştır-Aç satırına regedit yaz sonra:

HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control anahtarına ulaş.Pencerini sağındaki alanda “WaitToKillServiceTimeout” sağ tıkla ve değiştir
değeri 20000’den 200 yap.

3)Son kullanılan belgeler listesinin silinmesi=Başlat-Çalıştır regedit yaz
HKEY_CURRENT_USER Software Microsoft Windows CurrentVersion Policies Explorer anahtarına ulaşın ve ekranda sağ tıkla yeni DWORD değeri yap değerin adı “NoRecentDocsHistory” olarak yap.Ardından üzerine tıklayarak kısıtlamayı açmak için 1 değerini gir yok ben belgeler geçmişini istiyom diyosan 0 değerini gir.Yeniden başlat..

4)Bellek perfonmansının arttırılması=Başlat-Çalıştır regedit.Kayıt defterinde;
HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control Session Manager Memory Management anahtarına ulaş;
a)DisablePagingExecutive üzerine çift tıkla ondalık tabanında 1 değerini gir.
b)LargeSystemCache üzerine çift tıkla ondalık tabanda 1 gir.
c)Orada yeni bir DWORD değeri oluştur “IOPageLockLimit” olarak adlandır ve değeri ondalık sistemde hangi rami kullanıyosan 128MB için 4000,256 MB için 10000,512MB ve daha yukarısı için 40000 değerini girin.
Yeniden başlat…

5)Menü hızlandırılması=Menülerde gezinirken kısa bir gecikme yaşanır bunu registry’de ki bir ayarın değiştirilmesiyle giderilebilir.Kayıt defteri düzenleyicisini açın “HKEY_CURRENT_USERControlPanelDestop” altıdaki “MenuShowDelay” dizesine çift tıklayıp 400 olan değeri “0”olarak atadığınızda sorun çözülür…

6)%20 internet hızı artışı=Windows xp professional %80 internet hızını kullanmanıza izin veriyor İnternetinizin hızını % 20 arttırabilmek için
Başlat >çalıştır >gpedit.msc >bilgisayar yapılandırıcısı >yönetim şablonları >ağ >Qus paket zamanlayıcısı >ayarlanabilen bant genişliğini sınırla >etkin >bant genişlik sınırı = 0 >uygula >TAMAM
(önceki bant genişlik ise=20)

7)Tamamen silme= Kaldirdigimiz programin ismi hala görünüyorsa.
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurr entVersionUninstall… yanindaki + isaretli yere tiklayip actigimizda hepsini görebilirsiniz.Sağ tıkla ve sil…

yorum bekliom

—- Crysis Performans Arttırma —-

Ardakaşlar vericeğim Direcxt DSDK 2005 programı ile crysis de performans arttırabilirsiniz (kailte seviyesi önemli değii)

DirectX SDK – Programının Güvenli innDirme Sayfası – innDir.com –

İyi Crysis’ler :D:D:yuppi:;)

Arkadaşlar Ben denedim ve çooooooook memnunum hatta her yüklediğimde bu programı yüklüyorum bu olmazsada crysis OYNAMIYORUM çünkü çok kasıyo. (bu ve son ekran kartı sürücülerim olmazsa en düşük kalitede fps 20-25 arası bunu ve son ekran kartı sürücelirini yükleyince yüksek (çok yüksek, değil yüksek) kalitede fps oranı 30-35. core bölümünde 40 ları buluo)

Etiketler:pc performans arttırma bilgisayar performans arttırma pc performans arttırıcı bilgisayarın performansını arttırma pc nin performansını artırmak bilgisayar performansını arttırma pc performansını arttırma pc performansı artırma bilgisayarın performansını arttırmak performans arttırma pc performans artırma pc performansını artırmak pc performans yükseltme bilgisayarın performansını arttırma xp pc performans arttırmak pc performans artırıcı pc de performans yükseltme bilgisayarın performansını arttırma windows 7 pc de performans arttırma pc performans hızlandırma
Video oyunu: Video oyunu, bilgisayar veya oyun konsolu gibi görüntü sinyali gönderen bir video ile görsel bir kullanıcı arayüzü (televizyon, monitör vs.) kullanılarak oynanan oyun türü.
Bilgisayar bilimi: Bilgisayar bilimi, bilgi ve hesaplamanın kuramsal temellerini ve bunların bilgisayar sistemlerinde uygulanabilmeleri sağlayan pratik teknikleri araştıran bir bilim dalıdır.
Bilgisayar mühendisliği: Bilgisayar mühendisliği, temel olarak yazılım, programlama ve algoritma ile ilgilenir. Bilgisayar ağları, veritabanı yöneticiliği ve gömülü sistemler de diğer çalışma alanlarıdır.
Yazılım: Yazılım (İng. software), değişik ve çeşitli görevler yapma amaçlı tasarlanmış elektronik araçların birbirleriyle haberleşebilmesini ve uyumunu sağlayarak görevlerini ya da kullanılabilirliklerini geliştirmeye yarayan makina komutlarıdır.
Performans sanatı: Performans sanatı, 1960'lı yıllarda ortaya çıkan, izleyicinin önünde canlı olarak icra edilen bir sanat biçimidir.
Performans durumu: Performans durumu, tıpta (onkoloji ve diğer alanlarda) kanser hastalarının genel iyilik halinin değerlendirilmesi için kullanılır.
Performansa dayalı lojistik: Performansa Dayalı Lojistik (PDL), lojistik desteğin, sistem hazır bulunuşluğunu artırmak ve uzun vadeli destek sözleşmeleri ile lojistik hedeflere ulaşabilmek için; entegre, daha ucuz bir performans paketi şeklinde ele alınmasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir