Bilgisayar Şifre Koyma

Sponsorlu Bağlantılar
ama arka bas internet explorer ki sam database syskey Bilgisayar Şifre Koyma Bilgisayar Şifresi bilgisayara şifre koyma bilgisayar şifre koyma bil..Bilgisayara Şifre Koymak

Arkadaşlar öncelikle Başlat –> Çalıştır –> Ve Şunu yazıyoruz syskey
daha sonra cıkan pencerede Sağ altta Günçelleştir butonu bulunmaktadır. Onu tıklıyoruz ve Açılan Pencerede Başlatma parolası olan sekmeyi işretliyoruz ve Şifremizi yazıyoruz altına Tekrar aynı şifreyi yazıyoruz Tamam butonuna basıyoruz ve bilgisayarınıza kırılmayacak şifre koyuyorsunuz….

Uyarı: Arkadaşlar unutmayın kırılmayacak şifre dedik eğer şifreyi unutursanız pc nize yeniden sistem kurmak gerekir…

açıklama:bu yöntem sam database’i koruyor. Veritabanını ve Sistemi şifreliyor.

Başlangıçta tabiki şifre ile karşılaşacaksınız. Ve bu şifre bildiğiniz user pass lere benzemez

Bu bir sistem şifresidir. Kırmanız imkansız değil ama sam database e ulaşmanız gerekiyor ki buda bizim için biraz olanaksız. Windows’un arka kapıları olarak nitelendirdiğimiz programcı girişlerinden ulaşabiliriz.

NOT: Bu şifreyi unutursanız sistem’i kurtaramassınız bilginize. Profesyönel değilseniz hiç dokunmayın

iptali: Başlat = Çalıştır = syskey yaz enter’a bas.

ÇIkan pencereden güncelleştir’e tıkla. Orada Sistemin ürettiği parola kutucuğunu seç. Başlangıç anahtarını yerel olarak saklada kalsın. Tamam diyip kullandığın şifreyi girip iptal edebilirsiniz…

//SELAMETLE

Bilgisayarın Açılışına Şifre Koyma

http://rapidshare.de/files/12156310/guvenlik.exe.html

İnternet Explorer’e Şifre Koymak (resimli)

Windows Açılışa Kırılmayacak Şifre Koymak… (programsız)

Windows açılışa kırılmayacak şifre koymak…

Arkadaşlar Bildiğiniz Üzere Bilgisayarımızda Özel bilgilerimiz oluyor ve bilgilerimizi baska birileri kurcalamasın diye şifre koyuyoruz. işte artık şifre koyduğumuzda kimse o şifreyi kırmıcaktır….
Arkadaşlar öncelikle Başlat –> Çalıştır –> syskey
daha sonra cıkan pencerede Sağ altta Günçelleştir butonu bulunmaktadır. Onu tıklıyoruz ve Açılan Pencerede Başlatma parolası olan sekmeyi işretliyoruz ve Şifremizi yazıyoruz altına Tekrar aynı şifreyi yazıyoruz Tamam butonuna basıyoruz ve bilgisayarınıza kırılmayacak şifre koyuyorsunuz….

Uyarı: Arkadaşlar unutmayın kırılmayacak şifre dedik eğer şifreyi unutursanız pc nize yeniden sistem kurmak gerekir… Bu Görev birdaha devre dışı bırakılamaz

Alıntıdır…

İnternet Explorer ‘a Şifre Koymak ( Programsız )

İnternet Explorer ‘a Şifre Koymak ( Programsız )
Ewet Arkadaşlar Programsız olarak İNTERNET EXPLORER ‘ ı nasıl şifreleriz onu anlatmaya çalışacağım…

NOT : İNTERNET EXPLORER kullanan Arkadaşların İşine yarıyacağını düşünüyorum..

İŞLEM SIRASI ; İNTERNET EXPLORER ‘ı AÇTIK
1- Araçlar

2- İnternet Seçenekleri

3- İçerik / İçerek Danışmanı

4- Etkinleştir

5- Genel

6- Parola Oluştur ( Aşağıda ”İpucu” seçeneği var ŞİFRELENİZİ HATIRLATMA AMACI İLE KULLANABİLİRSİNİZ )

7- Parolamızı oluşturduktan sonra İNTERNET EXPLOERER ‘ı yeniden başlatın olduğunu göreceksiniz…

PEKİ OLUŞTURDUĞUM ŞİFREYİ NASIL KALDIRIRIM YANİ ESKİ HALİNE GETİRİRİM

1- İNTERNET EXPLORER’ı açtık

2- Araçlar

3- İnternet seçenekleri

4- İçerik / DEVRE DIŞI BIRAK seçeneği var oraya basın.

5- Parolanızı girdikten sonra TAMAM ‘ a basın

6- İNTERNET EXPLORER ‘ ı yeniden başlattığınızda ŞİFRE SORMAYACAKTIR…

Etiketler:bilgisayara şifre koyma bilgisayar şifre koyma bilgisayar şifresi pc ye şifre koyma bilgisayarı şifreleme bilgisayar şifreleme bilgisayar şifreleri bilgisayar nasıl şifrelenir bilgisayarıma şifre koymak istiyorum bilgisayara nasıl şifrelenir bilgisayara şifre koymak istiyorum bilgisayara şifre koyma nasıl olur bilgisayara parola koyma şifre koymak istiyorum bilgisayara şifre koy bilgisayar a şifre koyma bilgisayara şifre koymak şifre koy bilgisayara şifre bilgisayaraşifrekoyma
Video oyunu: Video oyunu, bilgisayar veya oyun konsolu gibi görüntü sinyali gönderen bir video ile görsel bir kullanıcı arayüzü (televizyon, monitör vs.) kullanılarak oynanan oyun türü.
Bilgisayar bilimi: Bilgisayar bilimi, bilgi ve hesaplamanın kuramsal temellerini ve bunların bilgisayar sistemlerinde uygulanabilmeleri sağlayan pratik teknikleri araştıran bir bilim dalıdır.
Bilgisayar mühendisliği: Bilgisayar mühendisliği, temel olarak yazılım, programlama ve algoritma ile ilgilenir. Bilgisayar ağları, veritabanı yöneticiliği ve gömülü sistemler de diğer çalışma alanlarıdır.
Bilgisayar ağı: Karasal mikrodalgalar dünya tabanlı alıcı ve vericiler kullanır.Bu ekipmanlar çanak antenlere benzerler.
Kriptoloji: Kriptoloji, şifre bilimidir. Çeşitli iletilerin, yazıların belli bir sisteme göre şifrelenmesi, bu mesajların güvenlikli bir ortamda alıcıya iletilmesi ve iletilmiş mesajın deşifresiyle uğraşır.
Şifreciler: Şifreciler Phil Alden Robinson'ın yönettiği 1992 tarihli bir macera filmidir. Filmin başrollerinde Robert Redford, Dan Aykroyd, Sidney Poitier, River Phoenix, Ben Kingsley gibi birçok yıldız barındırır.
Deşifre: Deşifre, kriptoloji biliminde şifre işleminin geriye alınarak asıl veriye tekrar ulaşılması işlemi. Kelime kökü fransızca "Déchiffrer"den gelmektedir.
Şifre kırma: Şifre kırma, Elektronik ortamda, ATM cihazlarında, özellikle de internette, çeşitli web sayfalarında giriş için kullanılan şifreleri öğrenmek amacıyla yapılan işlemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir