Bilgisayar Tarih Gelisimi

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarlar Ve Tarihi Gelişimi ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Bilgisayar Tarih Gelisimi ve Bilgisayar Tarihi hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.


Bilgisayarlar Ve Tarihi Gelişimi

BİLGİSAYARLAR ve TARİHİ GELİŞİMİ,Bilgisayar tarihi,Bilgisayar,Gelişen bilgisayarlar

BİLGİSAYARLAR ve TARİHİ GELİŞİMİ


İnsanlar, her an gelişme ve kendini yenileme eğillmindedirler. Bu gelişme ve kendini yenileme süreci içerisinde,zamanlarının çoğunu düşünmeye, araştırmaya ve uygulamaya ayırmak zorundadırlar. Sıkıcı ve uzun hesaplamalar, araştırmacının verimini düşürmekte, gelişmeleri geciktirmektedir. Her araştırmacı bu engelden kurtulmak, sıkıcılığı ve zaman kaybını önlemek için çabalar harcamıştır. Harcanan. bu çabalar BİLGİSAYAR teknolojisini doğurmuştur.

Devamı İçin…. İNDİR

Etiketler:bilgisayar tarih gelisimi bilgisayar tarihi bilgisayar tarihi resimli anlatım bilgisayarlar bilgisayarlar ve tarihi gelisimi bilgisayarın gelişim süreci bilgisayarın tanımı ve tarihi gelişimi bilgisayarın tarihi gelişimi bilgisayarın tarihi gelişimi resimler bilgisayarın tarihsel gelişimi bilgisayarın tarihsel gelişimi resimli anlatım bilgisayarın zaman içindeki gelişimi bilgisayarın zaman içindeki gelişimi kısa yazı gelismis bilgisayarlar televizyonu zaman içindeki gelişimi televizyonun gelişim süreci televizyonun zaman içerisindeki gelişimi televizyonun zaman içindeki gelişimi
Video oyunu: Video oyunu, bilgisayar veya oyun konsolu gibi görüntü sinyali gönderen bir video ile görsel bir kullanıcı arayüzü (televizyon, monitör vs.) kullanılarak oynanan oyun türü.
Bilgisayar bilimi: Bilgisayar bilimi, bilgi ve hesaplamanın kuramsal temellerini ve bunların bilgisayar sistemlerinde uygulanabilmeleri sağlayan pratik teknikleri araştıran bir bilim dalıdır.
Bilgisayar mühendisliği: Bilgisayar mühendisliği, temel olarak yazılım, programlama ve algoritma ile ilgilenir. Bilgisayar ağları, veritabanı yöneticiliği ve gömülü sistemler de diğer çalışma alanlarıdır.
Yazılım: Yazılım (İng. software), değişik ve çeşitli görevler yapma amaçlı tasarlanmış elektronik araçların birbirleriyle haberleşebilmesini ve uyumunu sağlayarak görevlerini ya da kullanılabilirliklerini geliştirmeye yarayan makina komutlarıdır.
Tarihçi: Tarihçi, tarihle, geçmişe ilişkin olayları yer ve zaman göstererek ve sebep-sonuç ilişkisine bağlı sistemli bilgilerle uğraşan kişilere denir.
Tarihöncesi: Tarihöncesi veya Prehistorya (Latince, præ = önce + Yunanca, ιστορία = tarih), insanlığın yazının bulunmasından önceki dönemi.
Tarihî yarımada: Tarihî yarımada ya da Suriçi; Haliç, İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi ile çevrili olan; İstanbul şehrinin ilk kurulduğu ve geliştiği bölgeye verilen addır.
Tarihler kitabı: Tarihler kitabı (, Yunanca: Paralipomenon, Παραλειπομένων) Tanah'ın bir parçasıdır. Masoretik metinde Ketuvim'in ilk veya son kitabı olarak yer alır; Ketuvim'in son kitabı olarak kullanıldığında bütün Tanah'ın da son kitabı haline gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir