Bilgisayarımı Eski Haline Nasıl Getirebilirim

Sponsorlu Bağlantılar
bu buton ilk notepad pencere quick launch taskbar ya yeni bir Bilgisayarımı Eski Haline Nasıl Getirebilirim Eski Masaüstü windows 7 klasik masaüstü bilgisayarımı eski halin..Eski Masaüstü Özelliğini Nasıl Geri Getirebilirim? – Masaüstü Butonu Nasıl Geri Gelir

Windows 7 de Klasik Masaüstü Özelliğini Nasıl Kullanırım? – Windows 7 de Masaüstünü Göster Özelliği Nasıl Yapılır?

Eğer Windows 7 üzerinde eski Masaüstünü Göster kısayolunu kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek gerekli dosyayı oluşturabilirsiniz. Böylece Show Desktop özelliğiniz çalışmadığında bu yöntemi kullanarak çalışır halede getirebilirsiniz.
1. İlk olarak boş bir Notepad sayfası açıyoruz ve aşağıdaki kodları içerisine yapıştırıyoruz.

Command=2
IconFile=explorer.exe,3

Command=ToggleDesktop
2. Daha sonra Notepad üzerinden File –> Save As seçeneklerini takip ediyoruz ve açılan pencere üzerinde dosya ismimizi ve uzantımızı belirleyerek içeriğimizi kaydediyoruz.
File Name : Show Desktop.scf
Save as Type : All Files

3. Son olarak oluşturduğumuz dosyamızı Hızlı Başlat (Quick Launch) araç çubuğuna eklemek için aşağıdaki yazımızı inceliyoruz.

Windows 7 de Hızlı Başlat Nasıl Oluşturulur? – Windows 7 de Hızlı Başlat Ayarları

Windows 7 De Masaüstünü Göster Özelliği Nerede?

Masaüstünü Göster Butonu Nerede?

Bu yazımızda Windows 7 ile birlikte karşımıza çıkan yeni bir özellikten bahsedeceğiz. Önceki Windows sistemlerinden alışık olduğumuz Masaüstünü Göster (Show Desktop) kısayolu Windows 7 üzerinde yer almıyor. Bu özellik artık bir kısayol olmaktan ileriye giderek Windows 7 Taskbar üzerine yerleştirilmiş bir buton özelliği taşıyor.
Daha önce Hızlı Başlat (Quick Launch) içerisinde yer alan kısayol Windows 7 ile birlikte Tarih/Saat bölümüne taşınmış durumda. Böylece bu özelliği silmek ya da kaybetmek gibi bir lüksümüzde kalmamış oluyor.

Windows 7 üzerindeki Show Desktop aracı iki farklı özellik barındırıyor;
1. Tarih/Saat bölümünde yer alan Show Desktop butonunun üzerine geldiğimizde Windows 7 ile birlikte tanıştığımız “Aero Peek” özelliği devereye giriyor ve açık olan uygulama ve pencerelerimiz saydamlaşıyor.

2. Diğer bir özelliği ise Show Desktop bütün pencereleri aşağı indirmesi ve masaüsütünü görüntülemesi. Bu zaten her zaman kullanmış olduğumuz bir özellik. Eğer bu buton üzerinden “Aero Peek” özelliğini kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
Taskbar –> Right Click –> Properties
Açılan pencere üzerinden Taskbar Tab‘ı içerisinde bulunan Use Desktop Preview seçeneğinin yanındaki onay işaretini kaldırıyoruz.

Etiketler:windows 7 klasik masaüstü bilgisayarımı eski haline nasıl getirebilirim eski masaüstü masa üstü görüntüsünü nasıl ekrana getire bilirim masa üstünü nasıl eski haline getirebilirim bilgisayarımı ilk haline nasıl getirebilirim windows 7 masaüstünüz ayarlanıyor msn nasıl masaüstüne taşınır masaüstünü nasıl geri getirebilirim masaüstü doysalarımı nasıl geri getirebilirim windows 7 masaüstü araçları nasıl yerleştiril masaüstü gitti nasıl getirebilirim masaüstü araçları nasıl geri getirebilirim windows 7 masaüstünü göster w7 masaüstü araçları nasil getirilir windows 7 masaüstü klasik masaüstü araçları nasıl getirilir klasik masa üstü abajur bilgisayarımdaki masa üstündeki simgeleri araç çubuğuna nasıl alabilirim simgelerin hepsi aynı oldu simgeleri nasıl eski haline getirebilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir