Bilim Anlamı

Sponsorlu Bağlantılar

Bilim Anlamı ve Bilim Hakkında Bilgi ile ilgili bu yazıda Bilim Nedir? hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not denizinden…

Bilim Nedir?

Bilim Nedir?
Name:	Bilim-Nedir.jpg <br />
Views:	53 <br />
Size:	9,4 KB (Kilobyte) <br />
ID:	28346Evrenin veya olayların bir bölümünü konu olarak seçen, deneye dayanan yöntemler ve gerçeklikten yararlanarak sonuç çıkarmaya çalışan düzenli bilgilerdir.

Bilim veya ilim; neden, merak ve amaç besleyen bir olgu olarak günümüze kadar birçok alt dala bölünmüş, insanların daha iyi yaşam koşullarına kavuşmasına, var olmayan olguları bulmasına ve yeni şeyler öğrenmesine ön ayak olmuştur. Bilim, temelde, deney ve gözleme dayalı bilgi bütününü anlatır.
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:Bilim Anlamı Bilim Hakkında Bilgi Bilim Ne Demek bilim nedir
Bilim kurgu: Bilim kurgu yakın ya da uzak gelecek ile ilgili öykülerin bugün olası olmayan bilim ve teknoloji unsurlarını kullanarak oluşturulmasıdır.
Bilim adamı: Bilim adamı ya da bilim insanı, geniş anlamda bilgileri elde etmek için sistematik bir faaliyet yapan kişi demektir.
Kitap: Kitap, bir kenarından birleştirilerek dışına kapak takılmış yani ciltlenmiş, (kâğıt, parşömen vb. malzemeden üretilmiş) üzeri baskılı sayfaların toplamıdır.
Bilimsel sınıflandırma: Bilimsel sınıflandırma veya biyolojik sınıflandırma, biyologların yaşayan veya soyu tükenmiş canlılara ait türleri nasıl gruplandıracaklarına veya kategorize edeceklerine dair bilimsel temelleri ortaya koyar. Modern sınıflandırma, Carolus Linnaeus'un, türlerin fiziksel özelliklerine göre sınıflandırılması sistemini temel alır. Bu sınıflandırma Linnaeus'dan beri Darwinci prensibin genel kuralları ışığında birçok düzenlemeye uğramıştır. Moleküler sınıflandırmanın, kullandığı DNA analizi yöntemi ile bu sınıflandırmanın birçok ilkesi de değişmiştir ve değişmeye devam etmektedir. Bilimsel sınıflandırma bir bilim olarak taksonomi veya sistematik ile ilişkilidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir