Bilinçli Tüketicinin Özellikleri Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Bilinçli Tüketicinin Özellikleri Hakkında Bilgi ve Bilinçli Tüketicinin Özellikleri Nelerdir ile ilgili bu yazıda Bilinçli Tüketicinin Özellikleri hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not denizinden…


Bilinçli Tüketicinin Özellikleri

Bilinçli Tüketicinin Özellikleri
Bilinçli tüketici, alışverişe çıkmadan önce alacaklarının bir listesini yapar.
Alacağı ürünlerle ilgili fiyat araştırması yapar.
Besin maddelerini satın alırken üretim ve son kullanma tarihine dikkat eder.
Hiçbir malı görmeden satın almaz.
Satın aldığı ürünlerde TSE damgasının olmasına dikkat eder.
Satın aldığı ürünle ilgili fatura ya da fişi mutlaka alır.
Özellikle dayanıklı tüketim mallarını (televizyon, buzdolabı, fırın vb.) satın alırken garanti belgeli olanları tercih eder.
Satın aldığı ürün bozuk ya da hatalı olabilir. Tüketici olarak bozuk malı değiştirmek veya geri vermek hakkına sahip olduğunu bilir. Onun için elinde fiş ya da faturanın olması gerektiğini bilir.
Tüketici olarak haklarının yasalarla koruma altında olduğunu bilir. Gerektiğinde yargıya başvurabilir. Tüketici Hakları Koruma Derneği’nden yardım isteyebilir.
Alışveriş yaparken aldığımız malın kalitesine, bütçemize uygunluğuna ve fiyatına dikkat etmeliyiz.
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:Bilinçli Tüketicinin Özellikleri Hakkında Bilgi bilinçli tüketicinin özellikleri nelerdir
Bilinçli ve Gelişimci Eğitim Çalışanları Sendikası: BİLGEÇ, 27 Mayıs 2010'de kurulmuş olan ve Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri iş kolunda faaliyet gösteren bir sendika olup tam adı Bilinçli ve Gelişimci Eğitim Çalışanları Sendikasıdır.
Akıllı tasarım: Akıllı tasarım, evrenin ve içerisindeki canlıların doğal seçilim gibi modern bilimin kabul ettiği süreçlerle oluşamayacağını, bu nedenle zeki ve bilinçli bir varlık tarafından tasarlandığını iddia eden bir görüş.
Lüsid rüya: Lüsid rüya veya berrak rüya, kişinin rüya gördüğü sırada, rüya gördüğünün farkında olması haline ve rüya gördüğünün bilincinde olduğu bu tür rüyalara verilen addır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir