Bingöl Genç Suveren Karakolu

Sponsorlu Bağlantılar
kuzey patnos piyade pkk ya Bingöl Genç Suveren Karakolu Www Bıgöl Suveren bingöl suveren karakolu bingöl genç suveren karako..Bingöl’de Çatışma: 2 Şehit, 1 Yaralı

Bingöl’de çatışma: 2 şehit, 1 yaralı
ELAZIĞ (İHA) – Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Suveren kırsalında PKK’lı teröristlerle yaşanan çatışmada 2 piyade er şehit olurken, 1 asteğmen ise yaralandı.

TOPÇULAR, KUZEY IRAK’I BOMBALIYOR

Alınan bilgiye göre; dün akşam saatlerinde Bingöl’ün Genç ilçesi yakınlarında bulunan Suveren kırsalında terör örgütü PKK’ya yönelik sürdürülen operasyonda, bölgede görevli askerler karşılaştıkları teröristlere “dur” ihtarında bulundu.

Teröristler uyarıya ateşle karşılık verirken çıkan çatışmada, Ağrı’nın Patnos İlçesi’nden geçici görev ile bölgeye gönderilen 34. Motorize Piyade Tugay Komutanlığı emrinde görevli piyade er Hasan Şahin ve Piyade Er Mustafa Tuluk şehit oldu. Çatışmada Asteğmen Emre Ukel ise yaralandı.

Yaralı Asteğmen helikopterle Elazığ Asker Hastanesi’ne kaldırılırken, şehit olan erlerin cenazeleri Elazığ Asker Hastanesi’ne getirildi. Bölgede operasyonların devam ettiği öğrenildi.

Etiketler:bingöl suveren karakolu bingöl genç suveren karakolu www bıgöl suveren bingöl genç suveren çatışma suveren bingöl bingöl suveren bölgesi genç suveren karakolu bingöl suverende şehit olan hasan suveren karakolu bingöl bingöl suveren catışma bingöl genç suveren karakolu 2009 şehit bıngol suveren karakolu bingöl suveren haberleri 2008 yılı bingöl genc suveren korokolunda şehitler Bingöl suveren bingol genc suveren nisan sehit haber bingöl genç şehitleri 2002 bingol suveren bingöl genç suveren bingöl genc şehitleri
Bingöl (il): Bingöl, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan bir ildir. 2010 TUIK verilerine göre ilimizde merkez ilceyle beraber 8 ilce, 5 belde ve 305 köy vardir.
Belediye Bingölspor: Belediye Bingölspor, Bingöl'de bulunan bir futbol takımı. Kulüp Bingöl'de 1981 yılında kurulmuştur. 2005-06 sezonundan itibaren TFF 3. Lig'de mücadele etmektedir.
Bingöl (anlam ayrımı): * Bingöl (merkez) - Bingöl ilinin merkezi olan şehirdir.
Bingöl Üniversitesi: Bingöl Üniversitesi 5662 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir.
Gençlerbirliği SK: Gençlerbirliği Spor Kulübü 14 Mart 1923'te Ankara'da kurulan, Cumhuriyet ile aynı yıl kurulması nedeniyle Cumhuriyet Takımı olarak da anılan, forma renkleri kırmızı-siyah olan spor kulübü.
Gence: Gence (Azerice: Gəncə; Rusya İmparatorluğu döneminde Елизаветполь / Elizavetpol, 1920 - 1935 arasında; Gence, 1935 - 1991 arasında; Кировабад / Kirovabad), Azerbaycan'ın ikinci büyük şehridir.
Genç, Bingöl: Genç Doğu Anadolu Bölgesi'nde Bingöl iline bağlı bir ilçedir.
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü: Spor Genel Müdürlüğü T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı kuruluşlardan biridir. Şu anki Genel Müdürü Mehmet Baykan'dır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir