Biyoloji Deneyleri

Sponsorlu Bağlantılar
acayip ama arkas baca bacak biri daha dedi ey hadi hemen kalem mak nav nda ra soru tabi yap yok Biyoloji Deneyleri 2011 Biyoloji Sorumluluk Sınavında Çıkmış Sorular biyoloji sınavı biyoloji deneyleri 2011 biyoloji s..Biyoloji Sınavı

Biyoloji dersinden yapılacak sınav için sınıftaki herkez acayip çalışmış, notlar fotokopiler havada uçuşmuş. Daha sonra sınavın yapılacağı gün gitmişler bir de bakmışlar, ortada kağıt kalem yok sadece sıra sıra mikroskoplar.
Hocada başlarında bekliyorken demiş ki, “Bu mikroskaplarda lam'da bir böceğin bacağı var, sınavınız bacağından böceği tanımak”
Tabi hemen itirazlar ama fayda etmemiş, hoca dediği dedik. Öğrenciler mikroskopların başına geçmiş. Ama bir şey yapamıyorlar. En sonunda biri dayanamamış, kapıyı çarpıp çıkmış.
Hoca arkasından seslenmiş “Kimsin sen, kapıyı çarpıp çıkıyorsun?”
Kapı hafifçe aralanmış ve bir bacak uzanmış” Tanısana hadi sen tanısana kim olduğumu”

10.sınıf Biyoloji Sorumluluk Sınavı Soruları Nelerdir?

10.sınıf biyoloji sorumluluk sınavı soruları

2011 Ygs Sınavı Biyoloji Soru Çözümleri

2011 YGS Sınavı Biyoloji Soru Çözümleri

Etiketler:biyoloji sınavı biyoloji deneyleri 2011 biyoloji sorumluluk sınavında çıkmış sorular sorumluluk sınavında çıkan biyoloji soruları biyoloji 2.çalış biyoloji sorumluluk sınavında çıkan sorular
Evrim: Evrim, biyolojide canlı türlerinin nesilden nesile kalıtsal değişime uğrayarak ilk halinden farklı özellikler kazanma süreci.
Bilimsel sınıflandırma: Bilimsel sınıflandırma veya biyolojik sınıflandırma, biyologların yaşayan veya soyu tükenmiş canlılara ait türleri nasıl gruplandıracaklarına veya kategorize edeceklerine dair bilimsel temelleri ortaya koyar. Modern sınıflandırma, Carolus Linnaeus'un, türlerin fiziksel özelliklerine göre sınıflandırılması sistemini temel alır. Bu sınıflandırma Linnaeus'dan beri Darwinci prensibin genel kuralları ışığında birçok düzenlemeye uğramıştır. Moleküler sınıflandırmanın, kullandığı DNA analizi yöntemi ile bu sınıflandırmanın birçok ilkesi de değişmiştir ve değişmeye devam etmektedir. Bilimsel sınıflandırma bir bilim olarak taksonomi veya sistematik ile ilişkilidir.
Üreme: Üreme, çoğalma olarak da bilinir, bir canlının neslini devam ettirmesi olayı. Büyüme ve gelişmesini tamamlayan her canlı çoğalma yeteğine sahip olur.
Biyolojik antropoloji: Biyolojik antropoloji (ya da Fiziksel antropoloji), biyolojik evrim, kalıtım, uyum ve varyasyon, primat morfolojisi ve insan evrimine ilişkin fosil kayıtları inceleyen bir bilim dalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir