Boğa Burcu Erkeğini Tavlamak

Sponsorlu Bağlantılar
ama arama basit bir dair gelecek hala hep kolay onu peki sudan Boğa Burcu Erkeğini Tavlamak Boğa Erkeği Kadınlar Kulübü kıskandırmanın yolları boğa burcu erkeğini tavlama..Erkeği Geri Kazanma Yolları!

Erkeği geri kazanma yolları!


Ayrıldınız, ama onu hala seviyorsunuz. İçinizdeki ses onu geri kazanmanız gerektiğini söylüyor. Peki ama nasıl? uygulamanız gereken stratejiyi açıklıyoruz…

Ayrılık hiç kolay değil, özellikle de kadın için…

O, bir zamanlar hayatının aşkıydı ve hep öyle kalacaktı, ama artık değil ne yazık ki… Kaybetmiş olma duygusu, çoğunlukla, kadının ayrılıktan acı çekmesine neden olan. Belki de hala seviyor kadın, erkeğini. Ve geri dönmesini istiyor. Ayrılığın sudan bir sebebi de olabilir, çok ciddi nedenleri de. Ama sevgisizlik değilse ayrılığı getiren, “yeniden barışalım” şarkısıdır kadının dilinden düşmeyen.

Siz de o kadınlardan biriyseniz, erkeğinizi geri kazanma yollarını bilmelisiniz. düşündük, taşındık; deneyimlerimizi değerlendirdik ve sizin için, “erkeği geri kazanma tüyoları” hazırladık. İşte o, basit ama uygulamada sonuç veren yollar…

Geride kalanları unutun

Erkeğinizi geri kazanma sürecinde artık suçlu arama ve hatalar üzerinde durma safhasını geride bırakmalısınız. Geçmişi sorgulamak, sizi ancak geçmişte bırakır. Yarına dair bir şey kazandırmaz hayatınıza. Dolayısıyla ilişkinizin geçmişini sorgulamanın gelecek için planlarınıza zarar vermesine izin vermeyin.

Gerçekten çok kötü şeyler yaşadıysanız geçmişte, mesela sizi aldattıysa, affedebilmeyi göze almalısınız. Tabii hala seviyor ve ona bir şans daha vermek istiyorsanız…

Eğer ayrılığa neden olan şeyi siz yaptıysanız, erkeğinizi, ikinci bir şansı hak ettiğinize dair ikna etmeye çalışmalısınız.

Göz yaşı dökmeyi bırakın

Hanımlar, artık mızmızlanmayı ve ağlamayı kesin! Sevdiğiniz adamı geri istiyorsanız, ona telefonda durmaksızın ağlayan sesinizi dinleterek, onu mesajlarla taciz ederek bu işi başaramazsınız. Bu durumdan kazançlı çıkmak için enerjinizi kullanmanız daha iyi olacaktır. Nasıl mı?

Onu günde bir defadan fazla aramayın. Ve ona, yalvaran bir sesle değil sakince bir barışma buluşması teklif edin. İstekli ama yalvarmayan kadın, her zaman erkeğin gözünde ulaşılmak istenen kadındır.

Önce intikam, sonra kavuşma mümkün değildir

Bir erkeğin nasıl geri kazanılacağına dair ince ayrıntılı planları anlatan filmlerde izlediklerinizi unutun! Gerçek hayat filmlerdeki gibi değil. Kararsız ve değişken davranışlar, düşünebileceğinizden daha fazla zarar görmenize ve dağılmanıza yol açabilir. Her ne sebeple olursa olsun, ondan intikam almayı, bu geri kazanma sürecini bir rövanş maçı haline getirmeyi düşünmeyin.

Filmlerde anlatılan, hem intikam alma, hem size tattırdığı acıyı ona da yaşatma, hem de sonrasında mutlu beraberliğe yeniden kavuşma senaryosunun ters tepebileceğini aklınızdan çıkarmayın ve karmaşık oyunlar içine girmeyin.

Ajanlık yapmayın

Bir James Bond filmindeymiş gibi oyun oynamayı bırakın. Onu takip etmek, bir ajan gibi oynamak, pek işlemiyor, bizden söylemesi!

Arkadaşlarına ve ailesine onu sormayı bırakın. Kendinizi görünmez sanıp gölgenizi her an onun etrafında hissettirmeyin. Bu tarz garip davranışlar, hem arkadaşlarını hem de ailesini sizden tamamen soğutmaktan başka bir işe yaramaz. Ona bir ajan gibi yaklaşarak komik duruma düşmektense, kendinize güveninizi koruyun ve bunu açıkça gösterin.

Ayrılık sonrasında da kendine güveni olan kadını gören bir erkek, bu durumdan etkilenecek ve eğer aradaki sevgi gerçek bir sevgiyse, zaten geri dönmek isteyecektir.

Kabullenin

Uçup gitmesine izin vermek zorunda kaldığınız bazı mutlu anlar vardır hayatta. Kulağınıza çok sert geliyor olabilir ama bu gerçekliği kabul etmek çok önemli. Tabii eğer normal bir hayata kavuşmak istiyorsanız…

Ayrılık zor, gerçekten çok zor, ama geçmişe yapışıp kalmak sizi daha iyi, daha sağlıklı yapmayacaktır, unutmayın. Geçmişten kopmayı başarmak size çok zor geliyorsa, sizinle aynı deneyimi yaşamış kadınlarla bir araya gelip onlardan destek almaya devam edin.

Sevdiğiniz erkeği geri kazanmak için denediğiniz bütün yollar kapandıysa, kendinizle baş başa kalıp düşünün. Evet, size geri gelseydi her şey güzel olacaktı; ama gelmediyse, şundan emin olun ki, bir başkasıyla tanışmak için önünüzde her zaman fırsat var. Siz de yenilen futbolcular gibi, “Önümüzdeki maçlara bakacağız” diyebilmeyi öğrenin!

Evlilikte Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

Evlilikte Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları
kendine bağlamanın yolları – erkeği kendine bağlamanın yolları nelerdir – bir erkeği kendine bağlamanın yolları nedir – Evlilikte erkeği kendine bağlamanın yolları

Çok özel birine aşıksınız ve size önereceğimiz 6 adımlık yöntemle onu kendinize aşık edebilirsiniz.
Son zamanlarda ilginizi çeken çok özel biri var. Ona aşıksınız ancak onun sizin hakkınızda ne düşündüğünü henüz bilmiyorsunuz. Size önereceğimiz 6 adımdaki yöntemle onu kendinize aşık edebilirsiniz. Ona olan aşkınızı korkusuzca göstermek için çok fazla zamanınız yok.
Kendinize iyi bakınÖncelikle kendinize özen gösterin. Formunuzu korumak için sağlıklı bir diyet yapın. Saç, makyaj ve tırnak bakımına düzenli olarak devam edin. Eğer kendinizi beğenirseniz karşınızdaki kişi de sizi beğenir.

Kendinizden emin olun

Kendinden emin olmak sadece bir erkeklere özgü bir davranış değildir. Kendindne emin kadınlar hayatın içine girerler. Doğal bir kendine güvenme yeteneğiniz yoksa, varmış gibi yapmaktan başka çareniz yok.

Sık karşılaşın

Hoşlandığınız kişi neredeyse siz de oralarda takılın. Size aşık olmadan önce sizden hoşlanmalı.. Araştırmalar, aşkın yaşanmasında kişi, yer ve tetikleyici olayın önemli olduğunu belirtiyor. Sizi ne kadar çok görürse sizden o kadar hoşlanacak.

algılamasını sağlayın.

Dünyadaki tek erkek ‘o’

Sizin için dünyadaki tek erkeğin o olduğunu hissettirin. İyi bir gün geçirmesi için iyi dileklerde bulunan notlar verin, kendisine dikkat etmesini söyleyin ya da nazikçe bir öpücük kondurun. Emin olun bu onu dünyada tek erkekmiş gibi hissettirecek. Erkekler de kadınlar gibi dünyada özel olduklarını hissetmek isterler ve bir kadın tarafından sevilmek bunlardan biridir.

Boğa Erkeğini Etkilemenin Yolları

BOĞA ERKEĞİNİ ETKİLEMENİN YOLLARI
Boğa erkeğinin bir kadında aradığı en önemli koşul güzellik, zevk sahibi olmak ve bakımdır. Maddi değerlere son derece önem verir. Tatlı sözler duyduğunda bir kedi gibi sokulmaktan hoşlanan Boğa, çok iyi ve sadık bir aşıktır.
En kötü özelliklerinden biri ise yatakta bile yemek yiyebilecek kadar boğazına düşkün olmasıdır. Genellikle sakin ve iş hayatım kendi belirlediği kurallar çerçevesinde düzenli bir şekilde yürüten Boğa erkeği kolay kolay sinirlenmez. Ancak işine karışıldığı ve eleştirildiği anda burnundan soluyan korkunç yüzü ortaya çıkıverir. Silik kadınlar hiç ona göre değildir. Onun sizi elde etmek için çabalamasuu beklemeyin. Çünkü o başkalamun peşinde koşmaktansa kendi peşinde koşanları gayet misafirperver bir şekilde evinde ağırlamayı tercih eder.

Erkeği Kıskandırmanın Yolları

Erkeği Kıskandırmanın Yolları

Erkeği Kıskandırmanın Yolları – Kıskandırmak kadın erkek ilişkilerinde faydalımıdır

Kıskandırma oyunları kadın erkek ilişkilerinde faydalımıdır ?

Üstnot: Kendimden bahsetmediğim yazılarımda, çıkarımlarım kendimle alakalı değildir.
“Tüm yaşantım boyunca” çevremden ve okudularımdan edindiğim tecrübelerimdendir.
Örneğin bu yazımın konusu, kıskançlık ve kıskandırma üzerinedir.
Ama bu yazımdan kıskanç biri olduğum yada başka türlü biri olduğum manası çıkMaMalıdır.
Zira bilimsel ve felsefi yazılarıma kendimi katmamaya özen gösteririm.

Evet, Kıskandırma oyunları kadın erkek ilişkilerinde faydalımıdır ?
“Kesinlikle çok zararlıdır” diyeyim ve başlayayım.
Önce, “bunu kimler yapar?” ordan başlamalıyım.

1- Akılsızlar yapar.
2- Kendinden emin olmayanlar yapar.
3- Sadistler yapar.
4- Duygusuzlar yapar.

Kıskandırma oyunlarını yukarda saydığım 4 gruba da giren kişiler yapabileceği gibi; sadece tek bir gruba giren kişilerde yapabilir.
Mesela; aslında akıllıdır ama kendinden emin değildir.
Yada sadist değildir ama akılsızdır gibi.

— Akılsızlar neden yapar ?
Birisi ona, “eşini yada sevgilini kıskandıracak şeyler yaparsan; onun gözünde değerin artar” demiştir ve o da, adı üstünde, akılsız olduğu için ona inanmıştır.
Oysaki tam tersine onun gözünde değerin düşer.
Nedenini de aşağıda açıklayacağım.

— Kendinden emin olmayanlar neden yapar?
Çünkü, kendinden emin olmayan insan, sürekli olarak, insanların gözünde, kendi değerini deneyip emin olmak ister.
Bunu da en çok sevgilisine veya eşine karşı yapar.
Zira, birinci amacı; kadın ise kadınlık, veya erkek ise erkeklik değerini ölçmektir.
“Aranılan, peşinde koşulan kadınmıyım? yada erkekmiyim?” sorgusu onun için çok önemlidir.
Bu tip kişiler için, “Aranılan insan’mıyım” sorgusu ise ikinci planda gelir.
Bu insanlar için, cinsellik üzerinden değer kazanmak, birinci amaçtır.
Hedef, cinsellik üzerinden değer kazanmak olduğundan dolayı ise; bu kişiler sürekli cinsel bakımdan değerli olup olmadıklarını ölçme ihtiyacı duyarlar.
“Biraz Hasana pas verir gibi yapayım, bakalım Hüseyin kıskanacakmı?”
“Eğer kıskanıyorsa, demekki gözünde değerli bir “kadınım” demektir.”
“Ayşe ile Fatmayı birbirleriyle kıskandırayım bakayım, kıskanacaklarmı?”
“Eğer kıskanacak olurlarsa, onların gözünde değerli bir “erkeğim” demektir.”

Gördüğünüz gibi; mesele cinselliğe dayanıyor.
Zaten konu karşı cinsi kıskandırmak olduğuna göre; konunun dışına da çıkmamış oluyoruz.
Yani bu kişiler, cinselliğinden emin değildir.
Cinselliğin de en önemli kısmı “güzellik” olduğu için, haliyle, bu kişiler güzelliklerinden de emin değillerdir.
Bu kişiler genellikle ne çok çirkindir nede çok güzellerdir.
Zaten emin olamamanın altında da bu yatar.
Çok çirkin yada çok güzel insanlar arasından bu tip kişler çok az çıkar, zira onlar güzelliklerinden yada güzel olmadıklarından emindirler.

Esasen, kadınlığı, erkekliği, güzelliği ve cinselliği kıskançlık oyunları ile ölçmek, külliyen yanlış ve gereksizdir.
Çünkü kadının, daha kadını, erkeğin ise daha erkeği, güzelin de daha güzeli daima çıkacaktır.
Daima olduğu sürece de kendi değerini bu tip ölçeklerle ölçen kişiler daima kaybetmeye mahkumdur.
Üstelik güzellik ve cinsel cazibe, “her bir tek gün” geçtikçe erozyona uğrayan şeylerdir.
Çünkü böyle kriterlerle rekabete girerseniz eğer; “her geçen gün” güzelliğinizden biraz daha kaybedeceğiniz için, sizi mağlup eden rakipleriniz “her bir gün” çoğalıyor demektir.
Zira arkanızdan yeni nesil geliyor.
Pazartesi günü, sizi cinsellikte ve güzellikte mağlup edecek kişi sayısı (Misal) 100,000,000 ise; Salı günü 100,010,000 olacaktır.
Çarşamba günü ise; durum daha da vahim.
Perşembe ondan beter.
Yani siz, bu gün bile güzellik ve cinsel cazibe endişesi yaşıyorsanız; bu durum yarın düzelmeyecek, daha da beter olacak.
Üstelik durumun daha kötü hal alması için, yaşlı diyebileceğimiz yaşların gelmesine de gerek yok.
Yaşınız kaç olursa olsun, geçen her bir gün aleyhinizedir.

O halde ne yapmak lazımdır?
Öyle veya böyle kaybedeceğiniz bir yarışa girmektense; devamlı kazanacağınız bir akıma girmek çok daha akıllıcadır.
O halde güzelliğe, cinsel cazibeye yatırım yapmaktansa, ona odaklanmaktansa, akıla yatırım yapmak, akıla odaklanmak çok daha zekicedir.
Bu yüzden de karşı cinsi kıskandırmak amaçlı saçma oyunlardan medet umMaMak lazımdır.
Zaten esas zararını ilerleyen satırlarda belirteceğim.

— Sadistler neden yapar ?
Esasında kıskandırma oyunları ne amaçla yapılırsa yapılsın, yapılan eylemin sadizm’den bir farkı yoktur.
Zira sonuç aynı sonuçtur. Yani kıskandırılan kişinin acı çekmesi.
Fakat, sadist duygular taşıyan kişiler, çektirilen acıdan özellikle zevk alırlar.
Onların kıskançlık acısı çekmelerinden hoşlanırlar.
Bu kişiler, “Kendinden emin olmayanlar” grubundan da çokca çıkar.
Zira karşı tarafın acısı, onların zevki olmak zorundadır.
Neden?
Çünkü onlar bu kıskandırmayı kendi değerlerini ölçmek için yapmıyorlarmı?
Eğer karşı taraf kıskançlık acısı çekiyorsa (onların görüşüne göre) onlar kendilerini değerli hissedeceklerdir.
İnsanın kendisini değerli hissetmesi o insana zevk verdiğine göre; demekki karşı taraf ne kadar çok acı çekerse, onlar da o kadar çok zevk alacaklar demektir.
Bunun adı da sadizm’dir.

— Duygusuzlar neden yapar ?
Çünkü karşı tarafın nasıl bir acı çektiğini bilemez, hissedemez.
Örnek verecek olursak; çok sıcak bir çay bardağını tuttuğunuzda parmağınız hafifçe acır ama kaynar çaydanlık başınızdan aşğıya döküldüğünde canınız acaip yanar.
işte duygusuz biri de, sizin başınıza çaydanlığı döktüğü halde, onun acısının sadece sıcak bir çay bardağını hafifçe tutmak kadar sanır ve fazla önemsemez.
Çünkü kendisi de aslında kıskançlık acısı çektiğinde; duygusuz olduğu için, en fazla çay bardağı örneğindeki kadar acı çeker.
Yani kendisi en fazla bu kadarlık duygusal acıyı bildiği için, karşı tarafınkini de en fazla o kadar sanır.
O yüzden de kıskançlık oyunlarını yapmakta herhangi bir sakınca yada merhametsizlik görmez.

Şimdiiii,
Gelelim işin özüne.
İlişkilere neden zarar verir?
Çünkü yapılan davranış affedilse bile asla unutulmaz.
İstemeen de olsa, bir kenara yazılır.
Eğer kıskandırılan kişi kinciyse, eninde sonunda bunun intikamını alır.
Kinci değilse bile içinde onun yarasını ömür boyu taşır.
Kendisini yaralayan bir kişiye verebileceği değer ise bir sınır çerçevesinde kalır.
Belki intikam almaz ama, ona vereceği değer düşer.
Çünkü ona güveni de sarsılır. Zira bir kere yapan, bir daha yapabilir.
Hatta affedildiğini gördükçe, defalarca yapabilir, bunu alışkanlık bile edinebilir.
Şimdi tam şurda, çok önemli bir nokta var, kaçırmadan onu irdeleyelim.
Denilebilirki; “kıskandırma oyunları tam bir aldatma yaşanmadıysa ve sadece kıskandırmak için yapıldıysa, zararsızdır, o yüzden unutulabilir.”
Bu çok yanlış bir düşünce. Sebepleri:

1- İşin içinde bir kere karşı tarafı bile bile üzmek, acı çektirmek var.
Oysaki bir insan gerçekten sevdiği birinin acı çekmesini istemez.
Tam aksine; eğer sevdiği insan acı çekiyorsa yarasına merhem olmaya çalışır.
Unutulmayacak olan şey, aldatma olsun veya olmasın, başta budur.
Yeni, yeterince sevilmemiş olduğunu bilmek.

2- Kıskandırılan kişinin onuru, sadece kıskandıran kişinin ve kendisinin nezdinde değil, dış çevrelerin nezdinde de kırılmıştır.
Yani diyelimki, eşlerden biri, sırf kıskandırma amaçlı olarak, başka bir insana pas verir gibi yaptı.
Sonrada amacına ulaştıktan sonra, eşine “ben onunla bir ilişki yaşamadım, sadece seni kıskandırmak için yaptım” dedi ve anlaştılar.
Peki kıskandırılan kişinin diğer insanlar içinde kırılmış olan onuru ne olacak?
Bütün insanlara tek tek “Hayır bu bir aldatma değildi, sadece kıskandırma amaçlıydı” denilebilecekmi?
Yada diyelimki, karşı tarafa kiminle nispet yapıldıysa, o kişiye gidilip, “Ben aslında sana gönülden birşey hissetmedim, sadece eşimi kıskandırmak için seni kullandım” denilebilecekmi?
Bunlar diğer insanlara söylenemeyeceğine göre; kıskandırılan kişinin onurunun kırılmış olmasını engellemenin hiçbir çaresi yoktur.
Kıskandırılan kişi de, intikam almasa bile bunu ömür boyu bilecektir.

işte bu 2 sebepten dolayı, tam bir aldatma olmasa bile, kıskandırma oyunları ilişkilerde neredeyse aldatma kadar ağır hasarlara yol açar.
Üstelikde işin içinde tam bir aldatma olup olmadığına, diğer insanlarda dahil olmak üzere hiçkimse emin olamaz.
Yani gerçekten de tam bir aldatma yapılmamış bile olsa, buna kimseyi kesin olarak inandıramazsınız.

Özetle; sevgiliyi veya eşi kıskandırma oyunları her uygulanışında, gönüllerde tamiri mümkün olmayan yaralar açar.
Sevgi kalabilir ama oynanmamış, tertemiz sevgi kalmaz.
saygı kalabilir ama, kusursuz saygı kalmaz.

Kıskançlık oyunları ilişkileri yıpratmak için, bire birdir.
İlişkisine önem ve değer veren bir kişi böyle gönül kırıcı, saçma sapan oyunlar yapmaz.

Peki öyleyse, bazen sevgiliyi kıskandırdıkça daha fazla ilgi görülüyor. bunun sebebi ne?
Bunun sebebi daha değerli olunması değildir.
Sadece kaymetMeMe yada yeniden kazanabilme hırsıdır.
Yani daha fazla ilgi göstermesinin tek sebebi budur.
Aslında kaybedilmediği yada yeniden kazanıldığı görüldükten sonra, öncesi kadar bile sevgi ve ilgi kalmayacaktır.
Zira tam bir aldatma yaşanmamış bile olsa, artık eski güven kalmamış olacaktır.
Tam bir güven olmadıkça da tam bir sevgi imkansızdır.
Kıskandıran tarafın değeri mutlak düşecektir.
Yani kıskandırmanın yapıldığı esnadaki görülen ilgi geçicidir.
Zararı ise sonradan gelecektir.
Kıskanan kişinin sevgisi ve saygısı artmaz, azalır.

Eğer size birisi kıskandırma oyunları yapıyorsa, o kişi sizi gerçekten sevmiyor demektir.
Kıskandırma oyunları bir ilişkiyi yıpratmanın en önemli yollarından biridir.

Sevgiliyi kıskandırmak zaten etik açıdan da doğru bir davranış değildir.
Üstelik bir değil, iki açıdan etik değildir.
Zira, kıskandırılacak tarafa acı verildiği gibi, kıskandırmak için alet edilen kişiye de gerçekleşmeyecek bir ümit vermektir.
Bir insanın kendi menfaati açısından, bir kişiye kıskançlık acısı vermesi de, diğerine de boş ümitler vermesi, de iki ayrı etik dışı davranıştır.

Yapmayın birbirinize böyle saçma sapan oyunlar..
Akıllı, zeki ve kültürlü insanların oynadığı güzel aşk oyunları da var, onlardan oynayın.
Herkeze ne güzel dileklerim ve çiçeklerimle..
alıntı

Oğlak Erkeğini Etkilemenin Yolları

Tıpkı simgesi gibi inatçı, sürekli plan yapan, vicdani sorumluluğu son derece güçlü bir erkektir. Parasını çok sever, harcama yaparken bütün dikkatini bu konu üzerinde yoğunlaştırır. Uzun uzun konuşmaktan, nutuk çekmekten hoşlanır. Eğer bir Oğlak erkeğini elde
etmek istiyorsanız öncelikle onu hayranlıkla dinlemeye ve sabah gözünü açar açmaz para konuşmaya alışmanız gerekiyor.
Bir Oğlak erkeği için kadındaki en önemli özellik, tutumlu ve ekonomik olmasıdır. Sorumluluktan korkan bu erkeğin en büyük kabusu evliliktir. Tutucu, sevecen, hanım
.

Etiketler:kıskandırmanın yolları boğa burcu erkeğini tavlamak boğa erkeği kadınlar kulübü boğa burcu erkeğini kıskandırmanın yolları boga erkekleri kadinlar klubu
Boğaziçi Üniversitesi: Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul'da kurulu bir devlet üniversitesidir. Kurulduğu 1971 yılından beri Türkiye'nin eğitim kalitesi en yüksek, saygın üniversitelerinden biri olduğu kabul edilmektedir.
Boğaziçi: Boğaziçi, İstanbul'da, İstanbul Boğazı ile iki kıyısını içine alan kent parçası.
Boğaziçi Köprüsü: Boğaziçi Köprüsü, Karadeniz ile Marmara Denizi'ni birbirine bağlayan İstanbul Boğazı üzerinde yer alan iki asma köprüden biridir.
Boğazlıyan: Boğazlıyan, Yozgat ilinin bir ilçesidir. İlçede, Türkiye'nin 25. şeker fabrikası olan bir şeker fabrikası vardır.
Burcu Güneş: Burcu Güneş (12 Ağustos 1975), Türk şarkıcı, söz yazarı, besteci.
Burcu Esmersoy: Kamile Burcu Esmersoy (d. 2 Ekim 1976, İstanbul), Türk televizyon sunucusu ve oyuncu.
Burcu Kara: Burcu Kara (d 1 Mart 1980, Bursa) Türk dizi ve sinema oyuncusu.
Burcu Güneştutar: Burcu Güneştutar (d. 15 Ağustos, 1980, İsviçre) Türk televizyon, tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir