Boşanma Davasında Takılar

Sponsorlu Bağlantılar
aile ankara bir adet bu cemal dedi eden evlilik hakim hediyelik koca nde saat ytl ziynet Boşanma Davasında Takılar Boşanmada Altınlar boşanmadavasınıkimaçmalı boşanma davasında takılar..

Düğünde Takılan Takılar Kimin Hakkıdır?işte Yanıtı

Düğünde takılan takılar kimin hakkıdır?İşte yanıtı

Ankara 8. Aile Mahkemesi’nde görülen “alacak” davası, boşanma davası devam eden G.C. isimli kadın tarafından kocasının düğünde kendisine takılan…

2008-07-25

Ankara 8. Aile Mahkemesi’nde görülen “alacak” davası, boşanma davası devam eden G.C. isimli kadın tarafından kocasının düğünde kendisine takılan altınlarını vermemesi üzerine açıldı. G.C. dilekçesinde, “çeyiz senedimde belirtilen 10 adet altın bilezik, bir adet künye, üç adet yüzük, bir çift küpe, iki adet kolye, bir adet altın saat ile düğün ve nişanda takılan 50 adet çeyrek altın ile iki adet hediyelik bilezik eşimden alınarak bana verilsin” dedi. Toplam değeri 7 bin 900 YTL olduğu belirtilen ziynet eşyalarıyla ilgili savunmasını veren koca M.C. “Ziynet eşyası ve takıları karımla birlikte bozdurarak harcadık” dedi. Hakim Eray Karınca şöyle dedi: “Toplumumuzun örf, adet ve geleneklerine göre düğün sırasında takılan takılarla ziynet eşyaları kadın için bir güvence niteliğinde olup kadına aittir. Bunların evlilik birliği içerisinde bozdurulup harcanması, kadının bu hakkından vazgeçtiği anlamına gelmez.”

Cemal DOĞAN/ANKARA

Etiketler:boşanmadavasınıkimaçmalı boşanma davasında takılar boşanmada altınlar ceyiz ve zinet eşyları boşanma davsıyla istenir mi düğünde takılan bilezikler boşanmada takılar boşanma davalarında takılar zinet esylari evlilikte takılan takılar boşanma davası altın takılar düğünde takılan altınlar kimindir boşanma davası takılar boşanmalarda altın takı boşanırken düğünde takılan takılar ne olur boşanmada takılar kimindir düğünden sonra altınlar kimin düğünde takılacak bilezik düğünde takılan ziynet eşyası düğünde takılan takılar boşanma davasında mı istenir boşanma davasında takılar kimin
Boşanma partisi: Boşanma partisi evliliğin veya resmi birlikteliğin sona erdirilmesinin bir çeşit eğlenceli törenle kutlanması için düzenlenir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir