Boynuzlu Yılan

Sponsorlu Bağlantılar
ama ammos baklava beyaz bu burun deki erkekler genel gibi ilk kum meridionalis tercih uygun zikzak Boynuzlu Yılan Yılanlar boynuzlu yılanlar boynuzlu yılan yılanlar yilanlar..Boynuzlu Yılan


Genel Özellikler: “Boynuzlu” denemesinin nedeni burun ucunun gergedan boynuzu gibi küçük ve yukarıya doğru olmasından. Sırt bölgesinin rengi genel olarak gri, sarı ve kahverengi renklerinin tonlarında olur. Sırtta ayrıca koyu kahverengi, baklava deseni benzeri zikzak desenler bulunur. beneklerin ortası kenarlara göre daha açık olur. Kuyruğun uç kısımları genç bireylerde sarımsı pembe renkli olur. Başın üst kısmında küçük ve belirgin benekler bulunur.

Karın bölgesi sarımsı beyaz ve küçük benekli olur. Genel olarak küçük kemiriciler, avlayabildikleri kuşlar, diğer yılan türleri ve kertenkeleler başlıca besinlerini oluşturur. Kemiricileri ve kuşları zehirleyip öldürerek, diğerlerini canlı olarak yerler. Kemiricilerle beslendikleri için yararlıdırlar. Hareketleri oldukça yavaştır. Eylül-Ekim’den Mart-Nisan’a kadar kış uykusuna yatarlar. İlkbaharda çiftleşen dişiler, Ağustos ayında 5-14 kadar yavru doğururlar. Boyları genel olarak 50-60 cm (erkekler en fazla 90 cm) kadar olur.

Habitat: Yunanca’da ammos kum, dytes gömülen anlamında. Bu hayvanın tür adına “ammodytes” denmesinin nedeni, yaşama alanı olarak kumlu bölgeleri tercih etmesi. Ama Türkiye’de kumlu yerlerden daha çok küçük boylu bitkilerin altlarında, orman açıklıklarında, çalılık ve taşlık yerlerde yaşarlar. Yüksekliği 2000 metreye kadar olan yerlerde bulunabilirler.

Türkiye’deki Dağılım: Trakya, Batı, Kuzeydoğu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde habitatın uygun olduğu alanlarda dağılım gösterirler.

Not: Zehirleri insanlar için tehlikeli olabilecek kadar kuvvetli. İlk ısırışta zehrin büyük bir bölümünü aktarır. İnsanla karşılaştığında ilk olarak kaçmaya çalışırlar. Eğer sıkıştırılırlarsa başlarını havaya kaldırarak tıslarlar ve kendilerini çok tehlikede hissederlerse saldırabilirler. Türkiye’de V. a. montandoni Boulenger 1904, V. a. meridionalis Boulenger 1904, V. a. transcacasica Boulenger 1904 olmak üzere üç tane alt türü bulunur.

Boynuzlu Dededen Sonra Buyrun Boynuzlu Nine

Boynuzlu Dededen Sonra Buyrun Boynuzlu Nine

Çin’in Zhanjiang şehrinin Guangdong eyaletinde yaşayan 95 yaşındaki Granny Zhao 3 yıldır alnın ortasında boynuz taşıyor. Önce ufak bir sivilceyi andıran bu boynuzun hızla büyüyüp alnının büyük bir bölümünü kapladığını …

Fotoğrafların arkasındaki hikaye şu: Bu hanım alnındaki güzellik ile doktora gelir ve 20 yıl önce alnında bir çıkıntı oluştuğunu daha sonra büyüyüp kuruduğunu ve bir boynuza dönüştüğünü söyler. Boynuz çıkarıldığında tam 17 cm boyunda idi. Gerçekten garip
Haytaınızda Görmediğniz Yılanlar


Garip Hayvanlar

Kör Fareler:

İğneden Korkan Kaplumbağa:

Şaşkın Çocuk:

Çift Başlı Yılan

Dört Boynuzlu Keçi:

Güzelse küüüçük bir +rep

Boynuzlu Yılanlar

YouTube – boynuzlu yılan

Etiketler:boynuzlu yılanlar boynuzlu yılan yılanlar yilanlari boynuzlu yilan boynuzlu yılan vikipedi yılanların yılanların resimleri www.yılanlar.aleni.com en büyük boynuzlu yılan -hayvanlar alemi yılanlar Www.yılanlar alemi.com boynuzlu büyük yılanlar yılan lar yılan lar resmi www.yilanlar alemi.com yılanların foto yılan vikipedi yılan alemi boynuzlu yılanlar alemi
Boynuzlugiller: Boynuzlugiller (Bovidae), gevişgetiren bir çift toynaklı familyası.
Boynuzlu engerek: Boynuzlu engerek (Vipera ammodytes), engerekgiller (Viperidae) familyasından sırt bölgesinin rengi genel olarak gri, sarı ve kahverengi renkli engerek türü.
Boynuzlu köpekbalığı: Boynuzlu köpekbalığı (Heterodontus francisci), Heterodontidae ailesinden bir köpekbalığı türü. Uzunluğu 1,21 m, ağırlığı 10 kg civarındadır.
Narval: Narval veya diğer adıyla denizgergedanı (Monodon monoceros), balinalar (Cetacea) takımının Monodontidae familyası içindeki Monodon cinsinin tek türüdür.
Yılan Hikayesi: Yılan Hikayesi, Mehmet Ali Alabora (Komiser Memoli) ve Meltem Cumbul (Zeyno)'un başrolünü paylaştığı 1999-2002 arasında gösterilmiş televizyon dizisidir.
Ophiuchus (takımyıldızı): Ophiuchus ya da Yılancı takımyıldızı, modern 88 takımyıldızdan biridir. Ayrıca, Batlamyus'un listelediği 48 takımyıldızdan biriydi.
Serpens (takımyıldız): Serpens ya da Yılan takımyıldızı, modern 88 takımyıldızdan biridir. Serpens adı Latince'de yılan anlamına gelir ve modern takımyıldızlar arasında bir açıdan eşsizdir: Bu takımyıldız iki ayrı parça olarak ele alınır.
Yılan ısırığı: Yılan ısırığı veya yılan sokması, yılanın dişleri ile sebep olduğu yaralanmadır. Yılanlar çoğu zaman avlarını ısırırlar, ancak sık görülmese de, genellikle savunma amaçlı olarak insanları da ısırdıkları olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir