Bulunan En Eski İnsan Fosili

Sponsorlu Bağlantılar
aa abd australopithecus afarensis australopithecus anamensis bu daha diye eski etiyopya fosil haile selassie ilk iskelet lucy nin varan yohannes zaman Bulunan En Eski İnsan Fosili Bulunan En Eski İnsan Fosili Kaç Yıl Öncesine Aittir en eski insan fosili bulunan en eski insan fosili ..3,5 Milyon Yıllık İnsan Fosili Bulundu

Amerikalı bilim insanları, Etiyopya’da 3,5 ila 3,8 milyon öncesine tarihlenen erken insan atası fosili kalıntıları buldular
ABD’nin Cleveland Üniversitesi’nden araştırmacıların Afar çölünde yaptıkları ve en ünlü insan atası fosillerinden “Lucy”nin bulunduğu yere 30 km uzaklıktaki kazılarda gün ışığına çıkarılan fosil kalıntıları arasında birkaç tam çene ve kısmen bir iskelet bulunuyor.

Kazı ekibinin başkanlarından Dr. Yohannes Haile-Selassie, keşiflerinin, hiç bilmedikleri bir zaman çerçevesine ışık tutması açısından önemli olduğunu belirterek, “Etiyopya’da erken insanın evrimi konusunda 6 milyon yıla varan bir kaydımız var, ancak bunlar arasında küçük boşluklar bulunuyor ve bu da bunlardan birisi” diye konuştu.

Fosil kalıntılarının ünlü “Lucy”nin türü Australopithecus afarensis ve çok daha eski bir tür olan Australopithecus anamensis arasındaki ilişkiye ışık tutucak döneme ait olduğunu belirten paleoantropologlar, eski türlerin “Lucy”nin atası olduğunu düşündüklerini, ancak bundan emin olmak için daha fazla fosile ihtiyaç olduğunu kaydettiler.

Araştırmacılar, kazı bölgesinde çok sayıda maymun, antilop ve yaban domuzu kemiklerinin de bulunduğunu belirterek, ilk insanların şu anki kayalık Afar çölünden çok daha yeşil ve ağaçlık bir yerde yaşadıklarını gösterdiğini söyledi.

AA

Etiketler:en eski insan fosili bulunan en eski insan fosili bulunan en eski insan fosili kaç yıl öncesine aittir insan fosilleri eski insan fosilleri en uzun insan fosili en yaşlı insan fosili en eski insan fosilleri insan fosili en büyük insan fosili büyük insan fosilleri bulunan insan fosilleri en uzun insan fosilleri en buyuk insan fosili bulunan insan fosili en eski insan fosili kaç yıllık kutuplarda bulunan insan fosili insan fosili donmuş uzun insan fosil fotoğrafları bulunan en uzun insan fosili
İnsan sindirim sistemi: İnsan sindirim sistemi mekanik (fiziksel) ve kimyasal sindirim olarak ikiye ayrılır. Mekanik (fiziksel) sindirim molekülleri kücük moleküllere ayırmaktır.
İnsani Gelişme Endeksi: İnsani Gelişme Göstergesi (Human Development Index), Dünya'daki ülkeler için yaşam uzunluğu, okur yazar oranı, eğitim ve yaşam düzeyi doğrultusunda hazırlanan bir ölçümdür.
İnsan hakları: İnsan hakları, tüm insanların sahip olduğu temel hak ve özgürlüklere denir. İnsan hakları, ırk, din, dil ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm insanların yararlanabileceği haklardır.
İnsansılar: İnsansılar veya İnsansı maymunlar (Hominoidea), Eski Dünya maymunlarından bir primat üst familyası. İnsansılar üst familyası iki familyaya bölünür; gibongiller veya küçük insansı maymunlar (Hylobatidae) ve insangiller veya büyük insansı maymunlar (Hominidae).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir