Burun Boku Yemek

avusturya bilim bir daha daki diye doktor eylem friedrich hadi hap hatta innsbruck Burun Boku Yemek Burun Boku Neden Olur burun pisliği neden olur burun boku yemek burun bo..Burnunuzu Karıştırın

BURUN KARIŞTIRMAK SAĞLIK AÇISINDAN FAYDALIYMIŞ MEĞER

Toplumda hoş karşılanmadığı için engellenen “hap yapma”, bilim adamları tarafından yararlı bir eylem olarak açıklandı. Hatta, burundan çıkarılan atıkların israf edilmemesi ve yenmesi gerekiyor! Avusturya’daki Innsbruck Üniversitesi akciğer hastalıkları uzmanı Doktor Friedrich Bischinger, toplumda ayıplanan burun karıştırma sırasında bu organdan çıkarılanların vücuttaki mikroplara karşı koyan etkili bir ilaç olduğunu söyledi.

Çocukları engellemeyin
Özellikle çocukların burunlarını karıştırmalarına engel olunmaması gerektiğini söyleyen Bischinger, “Burun karıştırmak otomatik bir reflekstir. Tıbben de çok yararlıdır. Hatta içinden çıkanlar da vücuttaki mikroplara karşı koyan etkili bir ilaçtır, yenmesinde sanıldığı gibi zarar değil yarar vardır” diye konuştu.

Mendilden daha etkili
Burnun parmakla karıştırılmasının “mekanik bir temizlik” olduğunu belirten Doktor Bischinger, parmakla yapılan temizliğin mendille yapılandan daha etkili olduğunu söyledi.

Hadi herkes mekanik temizliğe.

Etiketler:burun pisliği neden olur burun boku yemek burun boku neden olur burun pisliği yemek sümük yemenin zararları burun pisliği nasıl oluşur burun boku nasıl oluşur burun pisliğini yemek burun pisliği yeme burun pisliği burun pisliği neden oluşur burun içindeki pislikler burunda pislik neden olur çocuklar neden burun pisliği yer burun boku neden oluşur burun boku cocuklar neden burnunun bokunu yer burun pisliği yemenin zararları burun pisliğini yemenin zararları burunda pisligi neden olusur
Burundi: Burundi, Orta Afrika'da, Büyük Göller bölgesinde yer alan küçük bir ülkedir. Tanzanya, Ruanda, Demokratik Kongo Cumhuriyeti (Zaire) ile komşudur.
Burundi Millî Futbol Takımı: Burundi Millî Futbol Takımı Burundi'yi uluslararası arenada temsil eden futbol takımıdır.
Burun (coğrafya): Burun, deniz ya da gölde bulunan dışa çıkıntılı karanın son kısımı olup, 3 tarafı su ile çevirilmiş kara anlamına gelir.
Burundi'nin yönetim bölgeleri: Burundi, idari olarak 17 yönetim bölgesine ayrılır. Bu yönetim bölgelerinin Türkçe tam karşılığı bulunmadığından dolayı 'il' olarak çevrilmiştir.
Yemek borusu: Yemek borusu, oesophagus yenilen yiyeceklerin ağızdan sonraki geçiş bölgesidir.
Yemek tuzu: Yemek tuzu, kimyada sodyum klorür (NaCl) ismiyle bilinen beyaz kristal yapılı bir bileşiktir. İnsan dahil tüm canlıların besin kaynaklarından olan tuz, ticari bakımdan da önemli bir maddedir.
Yiyecek: Yiyecekler öncelikle karbonhidratlar, yağlar, su ve/veya proteinlerin karışımından oluşur. Yiyecek maddeleri hayvan ve insanlar tarafından istek ve arzu içinde yenip ya da içilmek suretiyle tüketilir.
Yemekteyiz: Yemekteyiz, Show TV ekranlarında hafta içi her akşam gösterilen ve Türkiye'de yayınlanan reality showdur.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir