Büyük Depremler

Sponsorlu BağlantılarBu yazı Dünya Ve Türkiyedeki En Büyük Depremler hakkında özet bilgiler içerir. Büyük Depremler ve Büyük Depremler Ve Tarihleri hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…


Dünya Ve Türkiyedeki En Büyük Depremler

DÜNYADA KAYDEDİLEN EN BÜYÜK DEPREM:

1900’den bu yana kaydedilen en büyük deprem, 22 Mayıs 1960’ta Şili’de olmuştur. (magnitude 9.5 Mw)

TÜRKİYE’DE KAYDEDİLEN EN BÜYÜK DEPREM:

Aletsel dönemde ülkemizde kaydedilen en büyük deprem 26 Aralık 1939’da Erzincan’da olmuştur. Geceyarısı olan depremde yaklaşık 33.000 kişi ölmüştür.

Etiketler:büyük depremler büyük depremler ve tarihleri büyük depremlerin tarihleri depremler ve tarihleri dünyadaki en büyük deprem dünyadaki en büyük depremler en büyük deprem en büyük depremler türkiyede büyük depremler ve tarihleri türkiyede en büyük deprem türkiyedeki büyük depremler türkiyedeki en büyük deprem türkiyedeki en büyük depremler türkiyedeki en büyük depremler ve tarihleri türkiyenin büyük depremleri türkiyenin en büyük depremi türkiyenin en büyük depremleri
Büyük Britanya: Büyük Britanya ya da Britanya, İrlanda Adası'nın doğusunda yer alan, üzerinde İngiltere, Galler ve İskoçya'nın bulunduğu Birleşik Krallığa bağlı ada.
Büyük Okyanus: Büyük Okyanus veya Pasifik Okyanusu, Amerika, Asya ve Okyanusya kıtaları arasında ve dünyanın en büyük okyanusu.
Hayvancılık: Hayvansal üretim yaygın adıyla Hayvancılık; ürünleri ve güçleri ile insanlara yararlı evcil hayvanların bakımı, beslenmesi, üretimi ve yetiştirilmesini kapsayan tarım kolu.
Büyük Selçuklu Devleti: Büyük Selçuklu Devleti ya da Büyük Selçuklu İmparatorluğu bir Türk devletidir.
III. Aleksandros: III. Aleksandros (Yunanca: Μέγας Ἀλέξανδρος Megas Aleksandros)(20 Temmuz M.Ö. 356, Pella, Makedonya - 10 Haziran M.Ö.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir