Büyüklere Saygı Küçüklere Sevgi

Sponsorlu Bağlantılar
adama amca baba biri bu dede dinler hala islam metro peygamberimiz seve sevgi teyze Büyüklere Saygı Küçüklere Sevgi Büyüklere Saygı Küçüklere Sevgi Göstermek büyüklere saygı büyüklere saygı küçüklere sevgi bü..Büyüklere Saygı, Küçüklere Sevgi Göstermek

Başta İslam olmak üzere bütün dinler büyüklere saygıyı ve küçüklere sevgiyle yaklaşmayı emreder. Anne, baba, amca, teyze, hala, dayı, dede, nine (abi ,abla )gibi yakın akrabalarımızdan büyüklere gösterdiğimiz saygıyı, yaşına hürmeten diğer büyüklere de göstermeliyiz.

Yolda gördüğümüz büyüklerimize selam vermeli, onların iyi dualarını almalıyız. Tren, otobüs metro gibi kitle iletişim araçlarında yaşlı kimselere yer vermeli, yardım istediklerinde seve seve yardımlarına koşmalıyız.

Bir gün Peygamberimiz ashabıyla beraber oturuyordu. Müslümanlar, etrafına çevrelenmiş, onu dinliyorlardı. Bu sırada yaşlı biri yaklaştı. Peygamberimizi dinleyenler bu yaşlı adama yer vermekte geciktiler. Bunun üzerine Peygamberimiz:

“–Küçüğümüze şefkat, büyüğümüze saygı göstermeyen bizden değildir” buyurdu.

Büyüklerimizin bilgi ve deneyimlerine saygı gösterirsek, hem kendimizi güvende hisseder, hem de toplum halinde güven ve dayanışma içinde ilerleriz.

Bir gün bizim de yaşlanacağımızı, küçüklerin bizi ziyarete gelmelerini, elimizi öpmelerini isteyeceğimizi unutmamalıyız. Başta bizim üzerimizde emeği olan büyüklerimiz olmak üzere bütün büyüklere saygıyla davranmalı, yaşlılık gereği yaptıkları gaflar sebebiyle onları alaya almamalıyız.

Etiketler:büyüklere saygı büyüklere saygı küçüklere sevgi büyüklere saygı küçüklere sevgi göstermek küçüklere sevgi islamda büyüklere saygı kücüklere sevgi büyüklere saygı vikipedi küçüklere sevgi büyüklere saygı büyüklere saygı kompozisyonu büyüklere saygı göstermek anne baba ve büyüklere saygı BÜYÜKLER SAYGI KÜÇÜKLERE SEVGİ İLE İLGİLİ HİKAYE küçüklerine saygı nasıl olur sevgi ve saygı vikipedi büyüklere saygı ile yazı büyüklere saygi ve küçüklere sevgi küçüklere sevgi ile peygamberimizin küçüklere büyüklere saygı kompozisyon küçüklere sevgi ile ilgili yazı büyüklerimize ve akrabalarımıza nasıl sevgi göstermeliyiz
Saygılı Yosma: Saygılı Yosma (Fransızca: ), Fransız yazar ve filozof Jean-Paul Sartre'ın 1946 yılında Fransızca olarak kaleme aldığı tiyatro oyunu.
Saygın Soysal: Saygın Soysal, (d. 21 Mayıs 1982), Türk sinema ve dizi film oyuncusu.
Saygı Öztürk: Saygı Öztürk (d. 1955, Sarıkaya, Yozgat), Türk araştırmacı gazeteci ve yazar.
Saygılar Bizden: Saygılar Bizden, bir Türk televizyon dizisidir. 1992 yılının Eylül ve Aralık ayları arasında, toplam 13 bölüm olarak
Sevgi Sözcükleri: Terms of Endearment 1983 yapımı Larry McMurtry'nin kitabından James L. Brooks tarafından sinemaya uyarlanan Amerikan filmi.
Sevginin Gücü: Léon (orijinal adı: Leén the Professional), Luc Besson tarafından yazılan ve yönetilen 1994 yılı Fransa yapımı bir filmdir.
Sevgi Soysal: Sevgi Soysal (d. 30 Eylül 1936, İstanbul - ö. 22 Kasım 1976, İstanbul) Türk yazar.
Sevgililer Günü: Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir