Canlı Uydudan Dünyayı İzle

Sponsorlu Bağlantılar
bile bilgi buda daha fazla dak evet gelir gitti globe hareket hatta ilk ingilizce istanbul nasa projection type tabi windows 2000 windows 2000 xp yani Canlı Uydudan Dünyayı İzle Uydudan Dünya Canlı uydudan dünya canlı uydudan dünyayı izle uydudan d..Süüüpeerrr (dünya Canlı Canlı Masaüstünüzde)

Evet arkadaşlar bu program masaüstünüze dünyayı getiriyo.Kurulumdan sonra dünyanın uydu fotolarını 5 dakikada bir yenileyerek masaüstünüze getiriyo.Tabi internete baglı olmalısınız.Çok güsel bi program.Dünyayı çevirebiliyorsunuz.Güneşin doguşunu ve batışını izleyebiliyorsunuz.Hatta hava tahmini bile yapabilirsiniz .Ayarlarında herşey mevcut ister yenilemeyi 5 den 1 dak. indirin, istergörüntüyü yakınlaştırın……….

Bu yüklemeden sonra önümüze gelecek olan panel.İlk önce Projection type seçenegini Map degilde Globe yaparsak dünya haritadan, yuvarlak hale gelir.
En üstteki update every kendini yenileme aralıgıdır.Default olarak 10 dak. bir yeniler 5 yapabilirsiniz.Ortadaki haritadaki kırmızı noktamız ise dünyada odaklanacagımız bölgedir.Hareket ettirebilirsiniz.
Sol altta cities sekmesi var secerek Advanced sekmesinden gerekli ayarları bi şekilde yaparsınız(önce ülke seçiyorus sonrada şehir) ve aşagıdaki şehiri masaüstünüzde görebilirsiniz.

Şimdilik bilmemiz gerekenler bunlardan ibaret kolay gelsin


3 Boyutlu Dünya Haritası

3d bir dünya haritası arkadaşlar güzel bir program

İndirmek için TIKLA
7mb indirin hiç birşey kaybetmezsiniz

Uydudan Canlı Dünyayi İzlemek :) Prog.burda

Uydudan Canlı Dünyayi İzlemek

——————————————————————————–

Gezerken bulduğum bir program çok hoşuma gitti paylaşmak istedim daha inmedi fakat sabredemedim…
nasa nın yapmış olduğu bu program ile uyduya bağlanıp dünyanın istediğini bir noktasına konumlanabilip izleyebiliyorsunuz resmini alabiliyorsunuz…yani dünya canlı canlı elinizin altında , istanbul kameraları nasılsa buda dünyanın kamerası işte

ingilizce olupta daha fazla bilmek isteyen arkadaşlar buraya tıklayıp nasa sitesinden daha fazla bilgi alabilirler
not :sistem config. tavsiye edilen

Windows 2000, XP Home, or XP Professional
Intel Pentium 3 1 ghz or AMD Athlon or higher
256 MB of RAM
3D Graphics Card
nVidia GeForce 2 Ultra
ATI Radeon 7500
Intel Extreme Graphics 2
DSL / Cable connection or faster
2 GB of disk space
P4 2.6 512 ddr 256 k ile de gayet guzel calisiyor…nasa herkesi super pc sahibi zannetmis

program http://kiosk.arc.nasa.gov:8090/worldwind-1_2.zip
update NASA – NASA Learning Technologies

Etiketler:uydudan dünya canlı uydudan dünyayı izle uydudan dünya canlı uydudancanlıgörüntüler www.güneşin doğuşunu.uzaydan görüntüsü uydudandünyayıizle canlı dünya uydusu izle
Biyoloji: Biyoloji veya canlı bilimi, canlıları inceleyen bilim dalı.
Beslenme: Beslenme, canlılığın gereklerini yerine getirmek için gerekli olan maddeleri, canlı dışı ortamdan edinme faaliyetine verilen isimdir.
Canlısal manyetizma: Canlısal manyetizma ya da kısa kullanımıyla manyetizma, insandan yayıldığına inanılan, içeriği bilim insanları tarafından saptanamamış birtakım titreşimler ve akışkanlar yoluyla canlılar üzerinde fizyolojik ve psikolojik etkilerde bulunma olayı ve bunun uygulamalı etüdü.
Canlı Hedef (film, 1970): Canlı Hedef, başrolünü ve yönetmenliğini Yılmaz Güney'in yaptığı 1970 yapımı Türk filmidir.
Dünyayı Kurtaran Adam'ın Oğlu: Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Dünyayı Kurtaran Adam adlı filmin devamı olarak çekilmiş 2006 yapımı film.
Dünyayı Kurtaran Adam: Dünyayı Kurtaran Adam, Yeşilçam'ın kült, fantastik filmlerinden biridir. Çetin İnanç'ı dünya çapında üne kavuşturmuş olmasına rağmen, bu ün filmin hedefinden sapmasından kaynaklanan, ironik bir durumdur.
Dünyayı Değiştiren Beş Denklem: Yazar, eğitimci ve aynı zamanda Amerikan ABC televizyonunda bilim editörü olarak görev yapan Michael Guillen, Dünyayı Değiştiren Beş Denklem ya da özgün adıyla Five Equations that Changed the World kitabında, günlük hayatımızı kalıcı bir biçimde değiştiren beş denklemin hem matematiğini hem de öyküsünü anlatır.
Dünyayı Sarsan Günler: Dünyayı Sarsan Günler (özgün adı: Days That Shook the World), BBC kanalı tarafından 3 sezonda 30 bölümde yayınlanmış olan tarihi içerikli belgesel dizisidir.
İzlenimcilik: İzlenimcilik veya empresyonizm, 19. yüzyılda Fransa'da ortaya çıkan ve bütün sanat dallarını, özellikle resmi etkileyen akım.
İzlenim: Gün Doğumu: İzlenim: Gün Doğumu, (Fransızca: Impression, soleil levant) Claude Monet'nin izlenimcilik akımına adını veren resmidir.
Strateji: Strateji veya sevkülceyş, uzun vadede önceden belirlenen bir amaca ulaşmak için izlenen yoldur.
İzle ve öde: İzle ve öde, WWE, TNA gibi güreş şirketlerinin aylık programlarına verilen isimdir.
İzleyici ölçümü: İzleyici ölçümü bir izleyici topluluğunda kaç kişi olduğunun ölçümüdür. Genelde radyo dinleyileri ve televizyon izleyicileri için düşünülse de, gazete ve dergi okuyucuları ve Web sitesi kullanıcıları için de geçerli olan bu kavram, yayımcılar ve reklamcılar tarafından, kaş kişi ve kimlere ulaşıldığını belirlemek için kullanılır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir