Cebir Bilinmeyenin Tarihi

Sponsorlu BağlantılarBu yazı Cebirin Matematik Bilimine Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir? hakkında özet bilgiler içerir. Cebir Bilinmeyenin Tarihi ve Cebirin Bilinmeyen Tarihi hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…


Cebirin Matematik Bilimine Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

Cebirin Matematik Bilimine Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

Cebir, bilinmeyen çoklukların, matematik sembolleri ile formule edilerek kurulan denklikler yardımı ile ifadesi ve bu denkliklerin cözülmesini konu alır.

Cebir bilim dalı, aritmetiğin soyutlanmasıyla doğmuştur. Cebir bilim dalı, aritmetiğin çözemediği pek çok problemi çözebilmektedir.

Etiketler:cebir bilinmeyenin tarihi cebirin bilinmeyen tarihi cebirin matematiğe sağladığı kolaylıklar cebirin matematige sagladıgı kolaylık cebirin matematik bilimine sağladığı kolaylıklar cebirin matematik bilimine sağladığı kolaylıklar nelerdir cebirin matematik bilimine sagladigi kolayliklar cebirin matematik bilimine sagladıgı kolaylıklar cebirin matematik sağladığı kolaylıklar cebirin matematikğe saladı kolaylıklar cebirin matematiksel bilime kolaylıklar cebirsel matematik matematikte denklikler
Cebirin temel teoremi: Matematikte cebirin temel teoremi karmaşık değişkenli polinomların köklerinin varlığıyla ilgili temel bir sonuçtur.
Cebirsel geometri: Cebirsel geometri, matematiğin bir dalıdır. Adından anlaşılabileceği gibi, soyut cebirin, özellikle değişmeli cebirin yöntemleri ile geometrinin dili ve problemlerini biraraya getirir.
Cebirsel sayılar: Cebirsel sayılar, katsayıları tam sayılar olan bir polinomun kökü olarak ifade edilebilen sayılardır. Örneğin tüm rasyonel sayılar aynı zamanda bir cebirsel sayıdır; hepsi şeklindeki bir polinomun köküdür.
Cebirle gösterim (satranç): Cebirle gösterim satrançta hamleleri belirtmek ve kayıt altına almak için kullanılan bir gösterim biçimidir.
Tarihî yarımada: Tarihî yarımada ya da Suriçi; Haliç, İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi ile çevrili olan; İstanbul şehrinin ilk kurulduğu ve geliştiği bölgeye verilen addır.
Tarihî Sinop Cezaevi: Tarihî Sinop Kapalı Cezaevi, bir dönem "Anadolu'nun Alkatrazı" tabiri ile de tanınan ve 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen cezaevidir.
Tarihî roman: Tarihi roman veya tarihsel roman, tarihin değişik dönemindeki olayları ile ilgilidir. Konularını tarihi olaylardan ya da tarihte yaşamış kahramanlarla, onları kuşatan gerçek veya hayali kişilerin hayat ve maceralarından alan roman türüdür.
Herodot: Herodot (Halikarnassoslu Herodotus) (Yunanca: Ηροδοτος Herodotos) (MÖ 484, Halikarnas - MÖ 425), MÖ 5. yüzyılda yaşamış olan Yunanlı tarihçi ve antik yazar.
Tarihi Antep evleri: Tarihi Antep evleri, Gaziantep ilinde bulunan tarihi evlerdir. Gaziantep'te özellikle Bey Mahallesi'nde bulunan bu tarihi evler, kesme taştan yapılmıştır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir