Çek Cumhuriyeti Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazıda Çek Cumhuriyeti Hakkında Bilgi hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not denizinden…

Çek Cumhurİyeti Hakkında Bilgi

KM2 ye ortalama 122 kişi olan nüfus yoğunluğu hakimdir.Nüfusun %76 sı küçük ya da orta büyüklükte kentlerde toplanır.Kentleşme oranı Çeklerde eski bir tarihte başlamış olmakla birlikte özellikle 19 yy ın ikinci yarısında sanayileşmeyle hızlandı.Toplam nüfusun yarısına yakınını oluşturan etkin nüfusun büyük bölümü sanayide ve ancak %10 u tarımda çalışır.Çeklerin kültür düzeyi kırsal kesimde ve köylüler arsında bile öteden beri yüksektir.1940 tan önce toplam nüfusun %80 i iki dil %40 ı üç dil %20 si dört dil konuşuyordu.Üniversiteler hem sayı bakımından çoktur hem de parlak bir bilimsel düzeydedir.

DEVAMI EKTEDİR WORD FORMATINDADIR

İndirmek İçin Tıklayın

Etiketler:cek cumhuriyeti
Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanı: Cumhuriyet'in İlanı, milletin yönetilme şeklinin belirlenmiş olduğu, Atatürk'ün siyasi devrimlerinden bir tanesidir.
Cumhuriyet'i Çok Sevmiştim: Hasan Cemal'in 2005'da yayımlanan kitabıdır.
Bilgisayar: Kendisine verdiğimiz bilgileri istediğimizde saklayabilen, istediğimizde geri verebilen cihaza bilgisayar denir.
Video oyunu: Video oyunu, bilgisayar veya oyun konsolu gibi görüntü sinyali gönderen bir video ile görsel bir kullanıcı arayüzü (televizyon, monitör vs.) kullanılarak oynanan oyun türü.
Bilgisayar bilimi: Bilgisayar bilimi, bilgi ve hesaplamanın kuramsal temellerini ve bunların bilgisayar sistemlerinde uygulanabilmeleri sağlayan pratik teknikleri araştıran bir bilim dalıdır.
İstanbul Bilgi Üniversitesi: İstanbul Bilgi Üniversitesi, 1996 yılında kurulmuş vakıf üniversitesi. 6 fakültesi, 4 enstitüsü, 5 yüksekokulu ve meslek yüksekokuluna bağlı 7 programı, lisans, lisansüstü, önlisans öğretimi verilen 100'e yakın programı vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir