Cennette Görevli Melekler

Sponsorlu Bağlantılar

Cennette Görevli Meleklere Ne Denir? Cehennemde Görevli Meleklere Ne Denir?

:alala:YARDIM EDİN ÖĞRENEMEDİM

Cehennem Meleği

Gözlerini eksik yaşanmış bir bahar gibi kullan
gülüşünü as intihar koğuşlarına
çelimsiz ruhlarda erken yağmurlar biriktir
nasılsa taşra hep hazırdır aşka

Üzülme, sakın dönme kendine
tesellisi ol cehennemin
cehennemin son meleği ol

Gözlerini eksik yaşanmış bir bahar gibi kullan
gülüşünü as intihar koğuşlarına
çelimsiz ruhlarda erken yağmurlar biriktir

Nasılsa taşra hep hazırdır aşka

Cezmi Ersöz

Etiketler:cennet ve cehennem melekleri cennette görevli melekler cennet ve cehennem melekleri isimleri cennet ve cehennemdeki melekler cennetin ve cehennemin bekçiliğini yapan melekler cennet ve cehennem meleklerinin isimleri cennette ve cehennemde görevli melekler cehennemde görevli meleklerin başı cennet ve cehennemde görevli melekler hazin melekleri cennetteki ve cehennemdeki melekler cennet cehennem melekleri cennet ve cehennemdeki görevli melekler cennetteki melek isimleri cennet ve cehennem deki melekler cennette gorevlı melekler cehennemdeki meleklerin başkanı cennette görevli meleklerin isimleri cennette görevli meleklerin başı cehennemde görevli melekler
Melek: Melek (Arapça: ملاك, İbranice: מלאך, Latince: Angelus, Yunanca: Άγγελος), dini bir terim. Melek, birçok dinde inanılan semavi yaratıklara verilen isimdir.
Melekler Korusun: Melekler Korusun, 2009 yılında Show TV'de yayınlanan dram gençlik dizisi. Özge Özpirinçci, Selin Şekerci, Rojda Demirer, Alper Saldıran, Ömer Köse, Hümeyra Akbay, Cansın Özyosun, Yıldız Kültür ve Taner Barlas'ın oynadığı dizi izleyiciler tarafından beğeniyle izlenmektedir.
Melekler Adası: Melekler Adası, 2004 yılında Türkiye'de yayınlanmaya başlanan dizi. Başrollerini Hande Ataizi ve Nurgül Yeşilçay'ın paylaştığı dizi 76 bölüm sürmüş ve atv'de yayınlanmıştır.
Melekler ve Şeytanlar (film): Angels & Demons, Dan Brown'ın aynı adlı kitabından uyarlanan ve 15 Mayıs 2009 tarihinde gösterime giren macera filmidir. 2006 yapımı The Da Vinci Code filminin prequeli niteliğindedir. Çekimler Roma ve Los Angeles'taki Sony Stüdyolarında gerçekleşti. Tom Hanks Robert Langdon rolüyle, Ron Howard yönetmen olarak, Brian Grazer yapımcı olarak ve Akiva Goldsman senarist olarak geri döndü.
Melekler ve Şeytanlar: Melekler ve Şeytanlar (İngilizce: Angels and Demons), Dan Brown'ın 2000 yılında yayınlanmış romanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir