Çernobil Nedir

Sponsorlu Bağlantılar
abd atom belki element gece ilk kare kiev radyasyon resim rusya saatler ukrayna ya yerel Çernobil Nedir Çernobil Faciası Vikipedi çernobil faciası çernobil nedir çernobil faciası v..Çernobil Faciasının İnsanlar Üzerindeki Acı Dolu Birkaç Sonucunu Gösteren Kare

çernobil faciasının insanlar üzerindeki acı dolu birkaç sonucunu gösteren kare

Resim sayfaya göre boyutlandırılmıştır. Resmi büyütmek için buraya tıklayın. Resmin orjinali 694×470 boyutunda ve 49 KB yer kaplamaktadır.


Çernobil Faciası

Çernobil Faciası nedir?

26 Nisan 1986’da, yerel saatler 01.23’u gösterirken Ukrayna’da Kiev yakınlarındaki Çernobil kasabasında bulunan nükleer santralin dördüncü reaktörü infilak etti. Ve patlamayla birlikte reaktör bir anda alevler içinde kaldı. Büyük miktarda radyoaktif element atmosfere dağıldı. Çernobil’de o gece, ABD tarafından Hiroşima’ya atılan gibi belki de yüzlerce atom bombası patlamıştı.Radyasyon önce Ukrayna, Belarus ve Rusya’yı vurdu. Radyasyon yüklü bulutlar, fazla gecikmeden Avrupa ülkelerinin pek çoğunu ziyaret etti. Resmi verilere göre, kaza sırasında yayılan radyasyondan ilk olarak 31 kişi oldu. Ancak daha sonra ortaya çıkan veriler, felaketin zaman içinde on binlerce kişinin ölümüne yol açtığını, 50 bin kişinin felaketten etkilendiğini gösteriyor. 3.5 milyon Ukraynalı, çeşitli oranda radyasyona maruz kaldı.

bunlarda çernobilden sonra doğan çocuklar

Etiketler:çernobil faciası çernobil nedir çernobil faciası vikipedi çernobil faciası nedir çernobil faciası hakkında bilgi çernobil faciası ne zaman oldu rusyada çernobil kazası Çernnobil faciası cenobil faciası i le ilgili kısa yazı çernobil çernobil faciası ve sonuçları çernobil faciası sonuçları çernobil faciası resimleri Çernobil atom bombası çernobil faciası fotoğrafları çernobilden sonra doğan çocuklar çernobil faciası nedir kısaca cernobil faciasi nedir çornobl faciası çernobil faciası görüntüleri
Çernobil reaktör kazası: Çernobil reaktör kazası, bir deney sırasında meydana gelen 20. yüzyılın ilk büyük nükleer kazasıdır. Ukrayna'nın Kiev iline bağlı Çernobil kentindeki Nükleer Güç Reaktörünün 4. ünitesinde 26 Nisan 1986 günü erken saatlerde meydana gelen nükleer kaza sonrasında atmosfere büyük miktarda fisyon ürünleri salındığı 30 Nisan 1986 günü tüm dünya tarafından öğrenildi.
Çernobil reaktör kazasının Türkiye üzerindeki etkileri: Çernobil reaktör kazasının Türkiye üzerindeki etkileri, Çernobil reaktör kazası nedeniyle, Türkiye Cumhuriyeti'nde kamu sağlığı, çevre ve ekonomi üzerinde gözlemlenen etkilerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir