Çevre Kirliliği Canlıların Hayatını Nasıl Etkiler

Sponsorlu BağlantılarBu makalede Çevre Kirliliği Canlıların Hayatını Nasıl Etkiler ve Çevre Kirliliği Etkileri Nelerdir hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Çevre Kirliliği Nedir ? ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Çevre Kirliliği Nedir ?

Çevre Kirliliği Nedir ?

Name:	Cevre-Kirliligi.jpg <br />
Views:	469 <br />
Size:	12,5 KB (Kilobyte) <br />
ID:	29769Yaşadığımız son yüzyılda kirlenmenin farkına varılmış, çevre kirliliği için tarif ve çözüm aranmaya başlanmıştır. Kirlenmenin tamamen ortadan kaldırılması imkânsızdır. Ancak, en aza indirilmesi mümkündür. Çünkü günümüz modern medeniyeti ve gelişen teknoloji bu sonucu doğurmaktadır.

Kirlenmeyi, insanların sebep olduğu kalite değişimleri ile ortaya çıkan değişme şeklinde ifade edebiliriz. Toz, duman, gaz, koku, buhar, is ve sis gibi kirleticilerden bir veya bir kaçının belirli zaman aralığında atmosferde bulunması, su ve toprağın kalitesinin atıklarla bozulması, insan, hayvan, bitki hayatını tehlikeye sokması veya hayat tarzım tehdit ederek olumsuz etkiler oluşturması çevre kirliliğidir. Dünya sağlık teşki*latı (WHO) ise kirlenmeyi insanlara, eşyalara, bitkilere, hayvanlara zarar veren her şey diye tanımlamaktadır.

Çevre kirliliği iki önemli nedene bağlı olarak gelişir. Bunlar; Dünya nüfusunun hızla artması ve buna bağlı olarak fert başına düşen tüketilen maddelerin artmasıdır. Nüfus artışının çevre kirlenmesine %10 etkisi vardır. Nüfus artışı ve aşırı tüketim kontrol altına alınmalı, kaynaklar daha iyi kullanılmalı ve alternatif kaynaklar bulunmasına çaba gösterilmelidir. Bütün insanlar çevre elden çıkmadan kurtarma ve koruma ilkesi etrafında birleşmelidir.

Etiketler:çevre kirliliği canlıların hayatını nasıl etkiler çevre kirliliği etkileri nelerdir çevre kirliliği hayvanların hayatını nasıl etkiler çevre kirliliği insanlara ve hayvanlara etkisi çevre kirliliği insanları ve hayvanları nasıl etkiler çevre kirliliği nedir çevre kirliliği ve etkileri çevre kirliliği ve etkileri nelerdir çevre kirliliğinin dünya için olumsuz etkileri nelerdir çevre kirliliğinin dünyadaki yaşama etkisi çevre kirliliğinin etkileri nelerdir çevre kirliliğinin hayvanlar üzerindeki etkisi çevre kirliliğinin hayvanlara olumsuz etkileri cevre kirliliğinin yasama etkileri çevre kirliliğinin yaşamımız için etkileri çevre kirliliğinin yaşamımıza etkisi cevre kirliliginin olumsuz etkileri cevre kirliliginin onlenmesi cevre kirliliginin zararlari hayvan kirliliği nedir insanlarin cevreye olumsuz etkileri nüfus artışı çevremizi nasıl etkiler temiz cevre kirli cevre yaşamımızdaki çevre yaşamızdaki çevre kirliliği nedir
Ekoloji: Ekoloji (veya çevre bilimi ya da çevrebilim), canlıların birbirleri ve çevreleriyle ilişkilerini inceleyen bilimdir.
Çevre mühendisliği: Çevre mühendisliği, doğal kaynakların kullanımı ve insan sağlığına uygun çevre koşullarının yaratılması ile ilgili mühendislik dalıdır.
Türkiye Cumhuriyeti Orman ve Su İşleri Bakanlığı: Türkiye Cumhuriyeti Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan orman ve su işlerinden sorumlu bakanlıktır.
Çevrecilik: Çevrecilik, çevre hareketini destekleme veya katılmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir