Çin Nufusu Kaç

Sponsorlu Bağlantılar
eden oranda ya Çin Nufusu Kaç Çinin Nüfusu Kaçtır çin nüfusu kaçtır çin nufusu kaç çinin nüfusu kaçt..Çin’in Nüfusu 1.5 Milyara Yükselecek

Çin’deki nüfusun normal oranda arttığını ifade eden Zhai, Çin’in nüfusuna halen yılda 16 milyon kişinin eklendiğini, gelecek 5 yılda nüfus artışının hızlanacağını ve 2012 yılında yıllık artışın 19 milyona yükseleceğini kaydetti.

Hızla büyüyen nüfusuna yer, su ve enerji sağlama konusunda zorlanan Çin, 1970’lerde ailelerin bir ya da 2 çocuk sahibi olmaları konusunda kısıtlamalar getirmişti.

Çinli yetkililer kısıtlamanın yüz milyonlarca doğumu engellediğini ve refahı yaygınlaştırdığını belirtirken, uzmanlar, yaşlanan nüfusun zamanla toplumsal sorunlara yol açacağı, kuşaklar arasındaki farklılığın artacağı uyarısında bulunuyor.

Etiketler:çin nüfusu kaçtır çin nufusu kaç çinin nüfusu kaçtır Çinin nüfusu kaç webhatti.com çincumhuriyetinin nufusu çinin nüfusu nedir çinin nüfusu kaç 2011 ÇİNİN nüfusu kaçtır çin nüfusu kaçtır 2011 cininin nufusu kactir çin nüfusü kaçtır çin kaç nüfü cinin nufusu kac
Nüfus: Nüfus, belirli bir zamanda sınırları tanımlı bir bölgede yaşayan insan sayısıdır. Sözcük çoğunlukla insan sayısını belirleyen bir kavram olarak kullanılır.
Nüfusu 100.000'in üzerindeki Almanya'daki şehirler listesi: Bu nüfusu 100.000'in üzerindeki Almanya'daki şehirler listesidir.
Türkiye'nin illeri: Türkiye, idari ve coğrafi şartlar göz önünde bulundurularak çeşitli idari

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir