Çizilebilecek Manzara Resimleri

Sponsorlu Bağlantılar
ama bile biliyormusunuz dang fil gibi hemen humma sahra veba ya Çizilebilecek Manzara Resimleri Aydede Resmi ay dede çizilebilecek manzara resimleri aydede res..Ay Dede’den ManzaralarBunları Biliyormusunuz_?…

ÖKSÜREREK İNSAN ÖLDÜREN HAYVAN
Dağ sıçanı!..
Dağ sıçanları hıyarcıklı veba hastalığına karşı hassastırlar ve bu hastağılı öksürerek etraflarına yayarlar. Pirelere, sıçanlara ve en ninayetinde de insanlara bulaştırırlar. Dağ sıçanlarından ölen insanların sayısı tahmini 1 milyardır. En tehlikeli ikinci hayvandır.

ŞU ANA KADAR YAŞAMIŞ EN TEHLİKELİ HAYVAN HANGİSİDİR?
Uzatmadan söyleyelim: Sivrisinekler!..
Şu ana kadar ölmüş olan insanların yarısını (muhtemelen 45 milyar kişi) dişi sivrisinekler öldürmüştür. Erkek sivrisinekler sadece ısırır.
Sivrisinekler potansiyel olarak ölümcül olan 100′den fazla hastalık taşır: Sıtma, sarı humma, dang humması, ansefalit, filarya enfestasyonu ve fil hastalığı gibi… Sivrisinekler günümüzde bile her 12 asniyede bir kişiyi öldürüyorlar

KAÇ BURUN DELİĞİMİZ VAR?
Dört… İki görebildiğimiz, iki de göremediğimiz…
Bu keşif balıkların nasıl nefes aldığının gözlenmesi sonucunda ortaya çıktı. Çoğunun İKİ ÇİFT burun deliği vardır. Ön yüzdeki bir çift suyun girişi, bir çif “egzoz borusu” da suyun çıkışı içindir.
Asıl soru şu: İnsanlar balıktan evrimleştiyse diğer iki burun deliği nereye gitti?
Cevabı: Kafanın içine girerek choannae (huniler) denilen iç burun delikleri haline geldiler. Bunlar boğaza bağlanır ve burundan nefes alabilmemizi sağlarlar.

DÜNYADAKİ EN KURAK YER NERESİDİR?
Antarktika’dır.
Kıtanın bazı kesimleri 2 milyon yıldır yağmur yüzü görmedi.
Bir çöl teknik olarak yılda 254 mm’den az yağış alan yer olarak tanımlanır. Sahra çölü yılda sadece 25 mm yağış alır. Antarktika’ya düşen yıllık yağış da hemen hemen aynıdır ama kıtanın Kurak Vadiler olarak bilinen yüzde 2′lik kısmında buz ve kar yoktur ve buraya hiç yağmur yağmaz.

YAŞAYAN EN BÜYÜK ŞEY NEDİR?
Bir mantar. Ve bu çok nadir görülen bir mantar türü de değildir… Kesilmiş bir ağaç kütüğünün üzerinde büyüyen bal mantarından bahsediyoruz…
Bu türün Oregon’daki Malheur Ulusal Ormanı’ndaki numunesi tam 890 hektarlık bir alan kaplıyor ve yaşı da 2000 ila 8000 arasında…

BUKALEMUNLAR RENK DEĞİŞTİRMEZ
Bulundukları ortama uymak için bukalemun renk değiştirmez. Bunu hiç yapmamışlardır. Bu tamamıyla uydurmadır.
Onlar değişik duygusal haller sonucunda renk değiştirirler. Korktuklarında, bir tehlike atlattıklarında ya da bir kavgada başka bir bukalemunu alt ettiklerinde… Eğer değiştirdikleri renk ortama uyuyorsa tamamen tesadüftür

KIRKAYAĞIN KAÇ AYAĞI VARDIR?
40 olmadığı kesin ama 100 de değil!
Kırkayak kelimesi, Latince, “yüz ayak” anlamına gelen “centipeda” kelimesinden gelmektedir. Ancak yüzyıllardır incelenmelerine rağmen, henüz yüz ayağa sahip bir kırkayağa rastlanmamış. Bazılarının yüzden çok, bazılarının da yüzden az ayağı varmış. Yüze en yakın ayak sayısına sahip olan, 96 ayaklı kırkayak 1999 yılında keşfedilmiş. Bu kırkayak aynı zamanda, ayak çifti, çift sayı olan tek türmüş. Yani 48 çift ayağı varmış. Diğer bütün kırkayakların ayak sayıları 15 çiftle 191 çift arasında değişmekteymiş.

SAVAŞTAN ÜÇ KAT DAHA TEHLİKELİ ŞEY?
Çalışmak!..
Çalışmak, içki uyuşturucu ya da savaştan çok daha fazla insan öldürmektedir.
Her yıl yaklaşık iki milyon insan işle ilgili kazalar ya da hastalıklar yüzünden ölüyor. Buna karşılık savaşlarda her yıl 650 bin kişi ölüyor.

SU NE RENKTİR?
Alışıldık cevap suyun rengi olmadığıdır. Su şeffaf ya da saydamdır.
Yanlış. Su aslında mavidir. Son derece soluk olsa da yine de mavidir. Donmuş bir şelalelin kalın buzlarının içine baktığınızda yada büyük ve beyaz bir havuza su doldurduğunuzda suyun mavi olduğunu göreceksiniz…

EDİSON’UN HANGİ İCADINI HER GÜN KULLANIRIZ?
ALO kelimesini… (Orijinali Hello)
Edison 3 ila 6 metre uzaktan duyulabileceği için telefon görüşmelerine Alo diyerek başlamak gerektiğini söylemiştir. Edison bunu Graham Bell’in ilk telefonunu test ederken keşfetmiştir. Beli ise denizcilerin kullandığı “ahoy, hoy, hey, ho” gibi ünlemleri tercih ediyordu.

AY NASIL KOKAR?
Anlaşıldığı kadarıyla barut gibi…
Ay’da yalnızca 12 kişi yürüdü; bunların hepsi de Amerikalıydı. Astronotlar Ay’daki toprağın kara benzediğini, barut gibi koktuğunu ve tadının çok kötü olmadığını söylediler. Bu toprak büyük ölçüde Ay’ın yüzeyine çarpan göstaşlarının yol açtığı silikon dioksitten meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra demir, kalsiyum ve magnezyum gibi mineraller içerir.

MADDENİN KAÇ HALİ VARDIR?
Çok basit, üç: Katı, sıvı, gaz’ diyenler yanıldı. Çünkü maddenin tam 15 tane hali vardır:
Katı, amorf katı, sıvı, gaz, plazma, süper akışkan, süper katı, dejenere katı, nötrünoyum, güçlü simetrik madde, zayıf simetrik madde, kuarkgluon plazma, fermiyonik yoğunlaştırma, Bose-Einstein yoğunlaştırması, acayip madde

Etiketler:ay dede çizilebilecek manzara resimleri aydede resmi ay görüntüleri ay çizimleri aydede resimleri ay resmi aydedemanzarası ay dede resimlerı aydede görüntüleri ay dede manzarali resimler aydede restaurant görseller ay dede resmi ay dede resimleri çizilecek aydede görselleri aydederesimleri ay dede fotoğrafları ay resımlerı aydede goruntuleri ay dede çizimi
Manzaralı Oda (film): Manzaralı Oda, 1985 İngiltere yapımı dramatik komedi filmidir. Özgün adı A Room with a View olan film 1989 yılının Ocak ayında Türkiye'de de gösterilmiştir.
Peyzaj: Peyzaj, insanlar tarafından algılandığı şekliyle, karakteri doğal ve/veya insani unsurların eyleminin ve etkileşiminin sonucu olan bir alan anlamına gelir.
Manzaralı Oda (anlam ayrımı): * Manzaralı Bir Oda (roman), E.M. Forster'ın 1908 tarihli romanı. (İletişim Yayınları 2002, ISBN 975-05-0032-6).
Manzaralı Bir Oda (roman): Manzaralı Bir Oda, İngiliz yazar E. M. Forster'ın 1908 yılında yazdığı romanının adıdır. Özgün adı A Room with a View olan roman, Türkiye'de Sevil Cerit'in Türkçe çevirisiyle 2002 yılında İletişim Yayınları tarafından da yayımlandı.(ISBN 975-05-0032-6)
Manzaradan Parçalar: Manzaradan Parçalar, Nobel ödüllü Türk yazar Orhan Pamuk'un 2010 yılı Eylül ayında ilk baskısı İletişim Yayınları tarafından piyasaya sunulan, yazarın Öteki Renkler isimli kitabının devamı niteliğinde, kendi yaşamını anlattığı yazıları ve kendisiyle yapılan röportajlardan oluşan kitap.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir