Coca Cola Rengini Veren Böcek

Sponsorlu Bağlantılar
bu carmine coca cola cochineal cok elde gibi hindistan ingiltere istanbul kendi kene letonya nda nde pek pepsi renge ukrayna ya Coca Cola Rengini Veren Böcek Coca Cola Renk Veren Böcek coca cola hammaddesi böcek coca cola rengini veren..Coca-cola’ya Rengini Veren Böcek (( Yanlış Duymadın Böcek…))

Cochineal; Kanarya Adaları’nda ve Meksika’da yaşayan bir böcektir. Doğal ortamında çoğaldığı gibi kültürel olarak da yetiştirilmektedir..

Kaktüs bitkisine kene gibi yapışarak hayatını sürdürür..Bir Cochineal böceği tarlası…Bu böcekler ve larvaları Meksikalı köylüler tarafından toplanır…
Pazarlama aşamasındaki cochineal..

Cochineal kurutulmuş hali..

Köylüler kendi ihtiyaçları için Azteklerden kalma klasik yöntemlerle böceğin özütünden dünyanın en güzel renklerinden biri olan “carmine”i üretirler..


Aztekler ve Latinler böcekten elde edilen bu boyayı ip boyamada kullanırlar..

Carmine pigmenti..

Aslında bu böceğe ve renge yabancı sayılmayız.Pek aşinayız…Susadıkça aç bir coca-cola…

Önce Hindistan yüksek mahkemesi coca-colanın sağlığa zaralı olduğu gerekçesi ile yasaklanması yönünde bir adım attı. Arkasından Letonya’da ilköğretim okullarında coca-cola ve pepsi yasaklandı. Geçenlerde Ukrayna’da bazı okullarda ve İngiltere’de bir okulda yasaklandı. Yakın zamanda İstanbul Gösteri Sanatları Merkezi’nde yasaklandı..

Saglık Açısından Çok Önemli

ewet arkadaslar yıllardır cok sevdigimiz içecek coca colanın açıklanmayan srrını coca cola firmasında çalışan biri açıkladı
coca colanın ham maddesi bir böcek ezmesi böcegin adı cochineal bu böcek hayatını kaktuslere kene gibi yapışarak surduruyor meksıkalı köylüler bunları topluyor ezip suyunu cıkartıyolar bu cok güzel bir renkte olan kırmızımsı bir su bazıları ıse cochineal ın baş kollar ve ayaklar gibi parçalarını cıkartıp kurutuyorlar bunlar kuru üzüme benziyor ve 1 2 yıl karanlık ve nemli bir yerde tutuyorlar Cochineal Böceginin işte kurutulmuş hali

Etiketler:coca cola hammaddesi böcek coca cola rengini veren böcek coca cola renk veren böcek coca colaya rengini veren böcek coca cola ya renk veren böcek coca cola böceği kola ya rengini veren böcek coca cola ya rengini veren böcek colada böcek mi var coca colanın gerçek rengi coca cola gercek rengi coca colaya renk veren böcek cocacola renk veren şey nedir coco renk veren madde coca colanın rengini veren böcek coca-colaya renk veren böcek kolaya rengini veren bocek hangisi cocacola boceği coco cola renk coca cola asıl rengi
Böcekçiller: Böcekçiller (; eskimiş adı: ), böcekler ve diğer küçük hayvanlarla beslenen memeli takımı. Bazıları toprak altında eşerek, bazıları sularda yüzerek, bazıları da ağaçlara tırmanarak yaşar.
Böcek (film, 1995): Böcek, Erhan Bener'in aynı adlı romanından Ümit Elçi'nin uyarlayıp yönettiği 1995 tarihli sinema filmi.
Böcek (oyun): Böcek, ABD'li oyun yazarı Tracy Letts'in yazdığı bir tiyatro oyunudur.
Böcek Yapım: Böcek Yapım, 1998 yılında Ömer Faruk Sorak tarafından kurulan film şirketi. Ömer Faruk Sorak, Gürcan Keltek, Kıvanç Baruönü gibi yönetmenlerle bir sürü video kliplere imza atmış; Gora, Şans Kapıyı Kırınca, Sınav, Yahşi Batı, Aşk Tesadüfleri Sever gibi sinema filmlerinin yapımcılığını üstlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir