Çocuklarda Göz Damar Tıkanıklığı

Sponsorlu Bağlantılar
bir kanali masaj yeni Çocuklarda Göz Damar Tıkanıklığı Bebeklerde Göz Damar Tıkanıklığı bebeklerde göz damarı tıkanıklığı çocuklarda göz d..Bebekte Gözyaşı Kanalı Tıkanıklığı

BEBEKTE GÖZYAŞI KANALI TIKANIKLIĞI:

Yeni doğan bebeğin bir veya her iki gözünde sürekli sulanma ve çapaklanma görülürse, göz yaşı kanallarının doğuştan tıkalı olabileceği düşünülerek bir göz doktoruna başvurulmalıdır. Teşhis doğrulanırsa doktor önce göz yaşı kesesine masaj yapılmasını ve bazı göz damlalarının kullanılmasını tavsiye edecek, sulanma ve çapaklanma düzelmediğinde ise narkoz altında göz yaşı kanalının açılmasını önerecektir. Doğuştan göz yaşı kanalı tıkanıklığı, bebek 18 aylık olmadan önce tedavi edilmelidir. Çünkü 18 aylıktan önce basit bir girişimle düzeltilebilen bu problem için ileri yaşlarda ameliyat gerekli olmaktadır.

Etiketler:bebeklerde göz damarı tıkanıklığı çocuklarda göz damar tıkanıklığı bebeklerde göz damar tıkanıklığı bebekte göz damarları tıkanıklığı bebeklerde gözde damar tıkanıklığı bebeklerde gözlerde damar tıkanıklığı bebeklerin göz damari tikanmasi çocuklarda göz damar tıkanıklıgı tedavisi göz damar tıkanıklığı bebekler için çocuklarda lazerle göz yaşı damartıkanıklı tetavisi bebegimin göz damarları tıkalı çoçuklarda göz damarının tıkanması bebeklerde göz damar tıkanıklıgı çocuklarda gözde damar tıkanıklığı bebeklerde göz yaşı damarlarının tıkanması bebekte göz damar tıkanıklığı tedavisi bebeklerde goz damar tikanikligi bebeklerde göz yaşı damarının tıkanması gözyaşı damlası damarının tıkanması goz yası damlası damarının tıkanması
DaMarcus Beasley: Elvis Beasley (d. 24 Mayıs 1982, Indiana), Glasgow Rangers forması giyen ABD'li orta saha oyuncusu.
Ateroskleroz: Ateroskleroz, atardamarları (arterleri) etkileyen bir hastalık. Yaygın olarak "damar sertleşmesi" olarak adlandırılan arteriosklerozun bir türüdür.
Yerdomuzu: Yer domuzu (), anavatanı Afrika olan orta büyülükte,omurgalı bir memeli hayvan. İsmi Afrikancada yer domuzu anlamına gelen aardvark kelimesinin İngilizce aracılığıyla Türkçe'ye çevirilmesiyle olusturulmuştur.
Vaskülit: Vaskülit — Damar duvarındaki yangıya verilen addır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir