Çoklu Fotoğraf Yapma

Sponsorlu Bağlantılar
active x bir daha gibi hemen hotlink ilk image options image shack imageshack internette kabul link style pencere resim siz thumbnail uploadimage uzun veya Çoklu Fotoğraf Yapma Resim Linkleme resim linkleme siteleri çoklu fotoğraf yapma resim..Image Shack Hızlı Ve Çoklu Resim Upload

Image Shack Hızlı ve Çoklu Resim Upload

Arkadaşlar özellikle paylaşımcıların kaçırmaması grereken bir program. Ben uzun süredir kullanıyorum ve çok memnunum bi çok paylaşımımda zamandan kazandırıyor.

Aşşağıda anlatımını yaptığım yöntem hepinizin işine yarıyacağına eminim. Toolbarın yanında imageshack e üye olarak internette resimlerinizi düzenliyebiliyorsunuzda.

Öncelikle ImageShack® – Tstart sitesine girip aşağıdaki gibi toolbarı yüklüyoruz.


Resimdeki gibi Imageshack kurallarını kabul ediyoruz. (isteyen kurlları okuyabilir) Daha sonra hemen altındaki “Install Now” Butonu Aktif hale geliyo ve tıklıyoruz.

Bu resimde toolbarın yüklenmekte olduğunu gösteriyo ayrıca eğer Active X Denetim programınız yoksa onuda yüklemenizi istiyor. İkisinide yükledikten sonra karşınıza aşşağıdaki gibi bi pencere açılıcak.

Gördüğünüz gibi toolbarınız yüklenmiş ve kullanımıza hazır. Ancak bununla bitmiyor bu toolbarın özelliklerini inceleyelim.

Gördüğünüz Gibi 5 Tane Butonu var En önemlisi ilk bölüm burdan resimlerinizin formatlarınızı nasıl ve ne için yükliceğinizi ayarlicaksınız hepsini tek tek anlatalım.

Image Options :

* Full size : Resimleri yüklediğiniz zaman resimleri direk büyük haliyle yüklemiş olursunuz.
* Thumbnail : Resimleri yüklediğiniz zaman resimleri küçültülmüş halleriyle görürsünüz üstüne tıklayınca büyük hali ayrı bir pencerede açılır ( Paylaşımlarınız için tavsiye edilir, çünkü sayfa yüklenirken daha hızlı yüklenir üyeler istediği resmi büyüterek görebilir. )

Link Style : Açıkcası bunların bişey değiştirmediğini söyliyebilirim hepsini ayrı ayrı denedim ancak yüklenirken değişen bir şey olmadı.

* HTML
*
* Hotlink for forums (2)

Permissions : İzinler yani yüklediğiniz resimleri sadece siz görmek istiyosanız veya herkesin görmesini istiyosanız bu ayarı yapıcaksınız.

* Public : Herkesin görmesini istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin.
* Private : Sadece siz görmek istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin.

Resize : Yeniden boyutlandırma. Resimlerinizi yüklerken boyutlarını istediğiniz bir orana küçültebilirsiniz.

Size on thumb. : Burası benim hep kullandığım bi özellik thumb yani resimlerin küçültülmüş hallerinin altında resimin ölçüleri ve boyutu yazıyor. “Yes” veya “No” seçeneklerinden birini seçiyorus yes e basarak onaylayabilirsiniz.

Şimdi sıra imageshack e üye olmakta. Neden üye oluyoruz ki diye bi sorunuz olursa hemen cevaplıyım. Üye olalım çünkü resimlerinizi daha kolay kontrol edebiliyorsunuz ve resimleri foruma aktarmak tahmin edebiliceğinizden daha kolay oluyor. Şimdi yukardaki resimde gördüğünüz gibi My İmages Butonuna Tıklıyoruz. Karşınıza aşşağıdaki gibi bir sayfa açılıcak.

Üye olmadığınız için resim dosyasınızı açamiyacağınızı söylüyor. Bunun için üye olmanız gerek. sayfanın alyında kutu içine alınmış yere kullandığınız bir maili yazıyosunuz mailin doğru olması gerekiyor çünkü kullanıcı girişini yanlızca mailden yapılabilir. Ayrıca üyelik için başka herhangi birşeye ihtiyacınız yok. Daha sonra “Register” butonuna basıyoruz.

Mailinizi girdikten ve butona bastıktan sonra böyle bir yazı çıkyıor. Mailinizi doğrulamak ve kullanıcı girişi yapmak için mailinizi açıyorsunuz. Gönderilen mail Junk Mail Kutusunada Gelmiş olabilir onuda kontrol ediniz.

Resimde gördüğünüz gibi gelen maildeki linke tıklıyorsunuz.

Ve artık sizinde bir resim klasörünüz var internette ( Aşşağıdaki resimleri ben daha önceden yüklemiş olduğum için orda) Burda numaralandırılmış yerleri anlatiyım.

1 – Upload Images : Bu link sizi direk imageshack in anasayfasına yönlendirir.
2 – Deleted Images : Bu link klasörden sildiğiniz resimleri gösterir ( sildiğniz resimleri geri getirme şansınız var. )
3 – Thumb View – List View : Eğer Thumb View ı seçerseniz resimlerinizin küçük halleriyle görürsünüz. Eğer List View ı seçerseniz resimleri liste halinde görürsünüz sadece isimleriyle.
– My Silede Show : hazırladığınız silede’ları görebilirsiniz.
5 – My Preferences : Burda kendinize bir site yaratabilirsiniz bütün fotoğraflarınızı tek bi siteden herkese görebilir. ilk tıkladığınızda kendinize bi kullanıcı adı seçmeniz isteniyo seçtiğiniz kullanıcı adı ImageShack 404 File not Found dan sonra gelerek sizin site linkinizi oluşturuyor.

Örnek : Benim sitem bu oldu ImageShack® – mem’s Profile Page

6 – Burdan Resimlerinizi herkesin görmesini isteyip istemediğinizi ayarlıyabilirsiniz tekrar. Işleminizi onaylamak için “Mark” butonuna basamlısınız.

Herşeyi anlattığımıza göre artık resim yükliyebiliriz. Yukarıdaki resimdeki gibi “Uploud” butonuna basıyoruz. Karşımıza ufak bir pencere açılıyor burdan yüklemek isteğinmiz resimlerin klasörünü bulup istedğiniz kadar resmi seçiyorsunuz. Resimlerin boyutu 1,5 mb dan küçük olması gerek o kadar. Resimleri seçtikten sonra “Aç” butonuna basın.

Karşınıza böle bi pencere çıkıcak ve resimlerinizi yüklemeye başlicak.

Yükleme bittikten sonra yine sizin resim klasörünüz tekrar açılıcak yüklediğiniz resimleri gösterdiğim kutunun içinden seçin. yanında 5 tane seçenecek var (3 sağda, 2 altta )

* Forums : Forumlarda kullanabileceğiniz linkler oluşturur.
* Websites : Website yaparken HTML kodlarıyla gösterir.
* Email : emaillerde kullanabiliceğiniz direk linkleri gösterir.
* Place selected images into a PhotoBlog : Fotoğraf albumu şeklinde hazırlar.
* Place selected images into a Slideshow : Silede showlar hazırlarsınız.

Biz forumumuz için “Forums” seçneğini işaretliyoruz

Burası önemli arkadaşlar resimleri seçtikten sonra “Proceed” butonuna basıyoruz ve karşımıza bir pencere açılıyor yukardaki gibi bu pencere iki bölüm var farklı forumlar için yapılmış iki ayrı kod stili bizim forumumuza uygun olanı birincisi birinci bölmün üstüne tıkladığmızda otomatik olarak hepsi seçiliyor. Yazıyı kopyalıyorsunuz (ister sağ tıklayıp “Kopyala” ya basın, ister CTRL + C kombinasyonunu kullanının)


Kopyalama işlemini yaptıktan sonra göndermek istediğiniz konu veya cevabı açın yukardaki gibi ve mesaj yazma bölümüne yapıştırabilirsiniz (ister sağ tıklayıp “Yapıştır” a basın, ister CTRL + V kombinasyonunu kullanın)

Daha sonra istedğiniz ayarları yaptıktan sonra mesajınızı yoliabilirsiniz…

Eminim işe yariycaktır…

Etiketler:resim linkleme siteleri çoklu fotoğraf yapma resim linkleme coklu fotograf yapma çoklu fotoğraf yapma site html de internet linklenen resmin hemen yanına yazı yazma çoklu resim yap imageshack hızlı resmi linkleme
Çoklu ortam: Çoklu ortam; metin, görüntü, grafik, çizim, ses, video ve animasyonların bilgisayarda gösterilmesi, dosyalarda saklanması, bilgisayar ağından iletilmesi ve sayısal olarak işlenmesi ile ilgili bir kavramdır.
Çoklu arabellekleme: Çoklu arabellek, hesaplama yapılan ile gösterilmekte veya oynatılmakta olan belleklerin ayrılması işlemidir.
Çokluk dağılımı: İstatistikte çok sayıda birimden oluşan dizileri sınıflandırarak bazı istatistiksel verileri elde etmek için kullanılan yöntemdir.
Multipl skleroz: Multiple skleroz, beyni ve omuriliği tutan özbağışıklık hastalığıdır. Kısaca MS olarak anılır.
Çoklu kalıtım: Çoklu kalıtım (multiple inheritance) bir sınıfın iki veya daha fazla üst sınıftan miras almasını sağlar.Pratikte karışıklıklara (miras alınan iki farklı sınıfta aynı isimde değişkenlerin bulunması gibi) sebep olabildiği için C++ içinde kullanılabilen bu yapı C# içinde kaldırılmış ve yerine arayüz (interface) mantığı getirilmiştir.
Fotoğrafçılık: Fotoğrafçılık, Kamerayla ışığı hassas bir yüzey üzerine kaydederek görüntü oluşturma işidir. İşlevsel uygulamaları nedeniyle bir zanaat olduğu gibi, estetik yönüyle bir sanat olarak kabul edilir.
Fotoğraf makinesi: Fotoğraf makinesi ışık ile resim çizmeye yarayan alettir.
Film (fotoğrafçılık): Film, fotoğrafçılık, sinema, röntgen ve radyografide görüntüyü tespit etmeye yarayan yarı saydam plastik şerit.
Fotoğraf Estetik ve Görüntü Üzerine Denemeler: Fotoğraf Estetik ve Görüntü Üzerine Denemeler, Tahir Musa Ceylan'ın 1988 yılında İFSAK yayınlarından çıkmış tek fotoğraf kitabıdır [http://www.fotograf.net/Fotograf/Kitaplar/pages/026.htm.] Kitap fotoğrafı, "bir bilme şekli" olarak tanımlayarak, görme işleminde bilince atıfta bulunup görüntünün zihin felsefesiyle olan bağını kurar, bir bölümüyle fotoğraf tarihine giriş yapar, bir bölümüyle de fotoğraftaki estetiğin kuramsal altyapısını kurar.
Yapay dil: Yapay dil, diğer pek çok dilin aksine kaynağı belli olan, yani o dili oluşturan kişi ya da komisyonun adı bilinen, grameri tarihin akışı içerisinde insanların günlük kabulleri ya da yönelimleriyle evrilmemiş, tamamen insan eliyle yapılandırılmış olan dillerdir.
Yapay uydu: Yapay uydular insanoğlunun geliştirip Dünya'nın veya başka gezegenlerin yörüngesine yerleştirdiği uydulardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir