Denge Profiline Ulaşmış Akarsuyun Özellikleri Nelerdir?

Sponsorlu BağlantılarBu makalenin Denge Profiline Ulaşmış Akarsuyun Özellikleri Nelerdir? ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Denge Profiline Ulaşmış Akarsuyun Özellikleri Nelerdir?

Yatak eğimi azalmıştır. Akış hızı azalmıştır. Aşındırma gücü azalmıştır. Su potansiyeli azalmıştır. Enerji üretimi için elverişsizdirler. Üzerinde ulaşım ve taşımacılık yapılabilir.
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:Denge Profiline Ulaşmış Akarsuyun Özellikleri Nelerdir?
Beslenme: Beslenme, canlılığın gereklerini yerine getirmek için gerekli olan maddeleri, canlı dışı ortamdan edinme faaliyetine verilen isimdir.
Translokasyon: Translokasyon, bir kromozomun kaybolan parçasının ya da kopan bir parçasının başka bir kromozoma yapışması şeklinde görülen kromozom anomalilerindendir.
Sabitleyici seçilim: Sabitleyici seçilim veya dengelenmiş seçilim, bazen de çift yönlü seçilim, (arıtıcı veya negatif seçilim ile aynı şey olmayıp bunlarla karıştırılmamalıdır) popülasyonun belli bir özellik değerinin dengelenerek istikrarlaşması ile genetik çeşitliliğin azaldığı bir doğal seçilim türüdür.
Dengesiz Herifler: Türkçe ska ve punk rock yapan Doğa Ürünay, Emre Alptekin, Mustafa Yüksel ve Eren Alkan'dan oluşan Ankara'lı grup.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir