Dinlendirme Gözlüğü

Sponsorlu Bağlantılar
bir biri dedi diye herkes ilk kaynak miyim opr tek varsa ya yok Dinlendirme Gözlüğü Reçetesiz Gözlük Alınırmı dinlendirici gözlük fiyatları dinlendirme gözlüğü ..Dinlendirici Gözlük Fiyatları Nedir?

lütfennn yazınnnnn!

Dinlendirici Gözlük Yalanı!

Dinlendirici gözlük yalanı!

Ara sıra dinlenmek için taktığınız gözlüğünüz varsa mutlaka okuyun.
Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Savaş Eriz, gözlük kullanımıyla ilgili yanlış bilinenlerin başında “dinlendirici gözlük” geldiğini ifade ederek, “Dinlendirici gözlük diye bir gözlük yoktur” dedi.

Dinlendirici gözlük kavramının yanlış bir inanış olduğunun altını çizen Opr. Dr. Savaş Eriz, ara sıra gözlük takma diye de bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti. Eriz, gözlük kullanımıyla ilgili yanlış bilinen ve ilk akla gelen konun “dinlendirici gözlük” olduğunu belirterek, “Dinlendirici gözlük diye bir gözlük yoktur. Bir insanın gözünde ya derece vardır, ya yoktur. Varsa gözlük kullanır, yoksa kullanmaz. Gözlüğünüzü çıkarttığınızda normal hayatınızı idame ettiriyorsanız zaten o gözlüğe ihtiyacınız yoktur. Gözünde derece varsa mutlaka gözlük kullanılmalı, gözünde derece yok ise mutlaka gözlük kullanmamalı. Dinlendirici diye bir şey yok” diye konuştu.

“Ben ara sıra gözlük takabilir miyim?” şeklindeki sorulara da açıklık getiren Eriz, “Böyle bir şey de yok. Bir insanın ara sıra kullanacağı tek gözlük yakın gözlüğüdür. 40 yaşından sonra derece olmayan herkes okumak için gözlük kullanır. Bu fizyolojik doğal bir gereklilik” şeklinde konuştu.

Kaynak:iha

Gözü Sağlam Olanlar İçin “dinlendirici Gözlük” Var Mıdır?

Gözü sağlam olanlar için “Dinlendirici Gözlük” var mıdır?

Hayır. Gözlük bir kırılma kusuru olanlar için yardımcı bir araçtır. Bu açıdan sağlıklı olan, yani kırılma kusuru bulunmayanları dinlendiren bir gözlük yoktur. Nasıl koltuk değneği yalnızca ayak veya bacaklarında sorunu olan biri için yardımcı iken, sağlıklı biri için hiç bir yardımı yoksa, gözü sağlıklı biri için de numaralı gözlük yardımcı bir araç sayılmaz, yarar sağlamaz.

Etiketler:dinlendirici gözlük fiyatları dinlendirme gözlüğü reçetesiz gözlük alınırmı o derece dinlendirici gözlükler dinlendirici gözlük modelleri ve fiyatları avva dinlerdirici gozluk modelleri kemik gözlük dinlendirici fiyatları dinlendirici gözlük siparişi kemik gözlük yakın dinlendirici gözlük nereden alınır nasıl kırmızı dinlendirici gözlük göz dinlendirici kemik gözlük göz dinlendirici gözlük kemik 0.25 gözlük fiyatları dinlendirici koruyucu gözlükler dinlendirici gözlük mavi kemik model dinlendirici kemik dınlendırıcı gozluk dinlendirici gözlük mert optik greyder dinlendirici gözlük

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir