Doğadaki Suyun Dolanımı

Sponsorlu BağlantılarBu makalede Doğadaki Suyun Dolanımı ve Doğadaki Suyun Dolanımı Konu Anlatımı hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Doğadaki Suyun Dolanımı ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Doğadaki Suyun Dolanımı

Doğadaki Suyun Dolanımı
Yeryüzündeki sularda, güneş enerjisinin etkisiyle sürekli buharlaşma olur.
Atmosfere yükselen su buharı, atmosferin soğuk tabakalarında yoğunlaşarak yağmur, dolu, kar şeklinde tekrar yeryüzüne döner. Bu olaya suyun doğal dolanımı denir.
İsim:  yogunlasmamadde.jpg<br />
Görüntüleme: 3367<br />
Büyüklük:  12,7 KB (Kilobyte)
Yeryüzündeki suların buharlaşması ile yoğunlaşması arasında bir denge vardır.
Tabiatta suyun dolaşımı ve sürekliliği, güneş enerjisi ile sağlanır. Çünkü buharlaşma ve yoğunlaşmanın gerçekleşmesi için ısınma – soğuma gerekir.

Etiketler:Doğadaki Suyun Dolanımı Doğadaki Suyun Dolanımı Konu Anlatımı Doğadaki Suyun Dolanımı Nedir
Suyun Öte Yanı: Suyun Öte Yanı, 1991 yılında çevrilen Tomris Giritlioğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği dramatik ve politik Türk filmi.
Arşimet prensibi: Arşimet prensibi, bir sıvı içindeki katı cisim, taşırdığı sıvının ağırlığına eşit bir kuvvet ile yukarıya itilir.
Su: Su, kohezyon kuvvetine sahip renksiz, kokusuz ve tatsız sıvı bir bileşiktir. Kimyada formülü (H2O) 2 Hidrojen ve 1 Oksijen atomundan meydana gelmiştir.
Osmoz: Osmoz, çözücü maddelerin az yoğun ortamdan çok yoğun ortama, seçici geçirgen bir zardan enerji harcanmadan geçişidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir