Doğal Ve Sağlıklı Besinler Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar
elma fosfor gibi insanlar kolesterol lesitin protein selenyum veya zengin Doğal Ve Sağlıklı Besinler Nelerdir Doğal Ve Sağlıklı Ürünler Nelerdir doğal besinler nelerdir doğal ve sağlıklı besinler..Doğal Ve Sağlıklı Besinler Nelerdir?

doğal ve sağlıklı besinler nelerdir?

Kolesterol İçin Doğal Besinler

Kolesterolden şikayetçi olanlar için düzenli spor ve doğal besinler tavsiye edilir,
işte o doğal besinlerden bazıları:

Mısır: Mısırda bulunan zengin kalsiyum, fosfor, selenyum, lesitin ve E vitamini, kolesterolü düşürme işlevine sahip.

Havuç: Kalsiyum pektat içeren havuç, öd asidiyle gerçekleşen kimyasal tepkimeden sonra dışkıyla vücuttan atılır. Vücutta öd asidinin oluşturulması da kandaki kolesterolü tüketerek kolesterol seviyesini düşürür.

Elma: Zengin pektin, lifli protein ve C vitamini içeren elma, kolesterolü çok etkili bir şekilde düşürür. Bir ay boyunca günde iki elma tüketilmesi durumunda, kanda kalp ve damarlara zarar veren yoğunluğu düşük lipoprotein kolesterolünün oranı büyük ölçüde düşürülürken, kalp ve damarlar için yararlı olan yoğunluğu yüksek lipoprotein kolesterolünün seviyesi ise yükseltilir.

Portakal ve mandalina: Zengin C vitamini içeren portakal ve mandalina, karaciğerin zehirli maddeleri atma gücünü artırır ve kolesterolü de düşürür.

Badem: Kolesterol seviyesi normal veya biraz yüksek olan insanlar badem yiyerek, kandaki kolesterolü düşürebilir ve kalp sağlığını koruyabilirler.

Sarımsak: Günde üç diş sarımsak yenmesi durumunda vücuttaki zararlı kolesterol seviyesi etkili bir şekilde düşürülürken, yararlı kolesterol seviyesi de yükseltilir; böylece kalp hastalığının meydana gelme oranı düşürülür.

Süt: Bol kalsiyum içeren süt, vücuttaki kolesterol oranını azaltır.

Çay: İnsanı uyanık tutma, kalbi güçlendirme, idrarı kolaylaştırma, kandaki yağı eritme gibi işlevlere sahip olan çay sık sık içildiğinde insan vücudundaki kolesterolün yükselmesini engeller.

Kan Şekerini Düşüren Doğal Bitkiler

Düşüren Yiyecekler – Kan Şekerini Düşüren Yiyecekler

1- Domates
2- Salatalık
3- Marul
4- Maydanoz
5- Taze fasulye
6- Semizotu
7- Soğan
8- Sarımsak
9- Çemen
10-ıspanak
11- Brokoli
12- Ceviz
13- Ceviz yaprağı
14- Boldo yaprağı
15- Lahana
16- kereviz
17- Enginar
18- Mısır püskülü çayı
19- Ayrıkotu
20- Karahindiba
21- Limon otu
22- Bamya
23- Sinirotu
24- Ahududu
25- Kuşburnu
26- Biberiye yaprağı çayı
27- Ada çayı
28-Nane
29-Çilek yaprağı
30- Kekik çayı veya baharat olarak
31- Su teresi
32- Ekinezya çayı
33- Karaağaç kabuğu
34- Acı kavun.
35-Ayı üzümü
36- yaban mersini yaprağı çayı
37- Karnabahar
38- Dereotu
39- zeytin yaprağı çayı
40- Limon
41-Arpa
42- Soya fasulyesi
43- Isırgan (yemeği ve çayı )
44- Evelek (yemeği)
45- Kantaron (çayı) …….. ve birçok bitki.

Şeker hastalarının balık tüketmeleri çok faydalı olur. Özelikle hamsi somon, alabalık ve çupra balıkları kan şekerini düşürürler.

Ayrıca şeker hastaları ekmek olarak kepek ve çavdar ekmeklerini tüketmeleri çok daha yararlı olur

Etiketler:doğal besinler nelerdir doğal ve sağlıklı besinler nelerdir doğal ve sağlıklı ürünler nelerdir doğal besinler doğal ve sağlıklı besinler doğal besin nedir doğal ve sağlıklı ürün nedir doğal ve sağlıklı ürünler doğal ve sağlıklı beslenme nedir doğal beslenme nedir doğal besinler hangileridir doğal yiyecekler nelerdir doğal ve sağlıklı ürün ne demektir doğal ve sağlıklı besinler listesi sağlikli ürün nedir doğal ve sağlıklı ürün doğal gıdalar nelerdir doğal gıda nedir dogal ve sağlıklı besinler doğal besinlerimiz
Doğal gaz: Doğal gaz yerkabuğunun içindeki fosil kaynaklı bir çeşit yanıcı gaz karışımıdır. Bir petrol türevidir.
Doğal seçilim: Doğal seçilim, belirli bir türde dış çevreye uyum konusunda daha elverişli özelliklere sahip organizmaların, bu elverişli özelliklere sahip olmayan diğer bireylere göre yaşama ve üreme şanslarının daha yüksek olması ve bunun sonucu olarak genlerini yeni kuşaklara aktarabilmeleri yoluyla işleyen evrimsel mekanizma.
Doğal sayılar: Doğal sayılar, şeklinde sıralanan tam sayılardır. Negatif değer almazlar. Bazı kaynaklarda "0" doğal sayı olarak alınmaz.
Doğalcılık: Doğalcılık ya da natüralizm; felsefe, sanat ve edebiyattaki çeşitli akımlara verilen ortak ad. Bunun yanısıra doğa tarihi ile uğraşan bilim insanlarına da natüralist denir.
Uydu: Uydu, bir gezegenin ya da başka bir uydunun etrafında belirli bir yörüngede dönen gök cismi. Yapay uydulardan ayırmak amacıyla doğal uydu veya tabii uydu olarak da adlandırılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir