Doğum Günü Kutlama Şekilleri

Sponsorlu Bağlantılar
beri brejnev cemal che guevara chp ecevit genel hindistan indira gandhi jhonson kutlama kuzey merkez mustafa barzani nehri onur ramazan sadun solu süleyman demirel Doğum Günü Kutlama Şekilleri Doğum Günü Kutlama Yöntemleri ilginç doğum günü kutlamaları doğum günü kutlama ş..İlginç Bir Doğumgünü Kutlaması

Bursa’da bir kişi, 7 Ocak 1966’da doğan karısının doğum gününü gazeteye verdiği farklı bir ilanla kutladı.

“O Gün…” başlığıyla gazetede yer alan kutlama ilanında, şu ifadeler yer alıyor:

“ABD Başkanı Jhonson’dı, SSCB lideri Brejnev. O gün İran, peşmerge kuvvetiyle Kuzey Irak’ın büyük bölümünü kontrolü altına alan Mustafa Barzani’ye yardım etmediğini açıklamıştı.

Hindistan’da İndira Gandhi başbakan olmuştu.

Che Guevara, Küba’dan sonra devrimi ihraç etmek üzere Kongo’ya geçmiş, umduğunu bulamayınca ayrılmak zorunda kalmıştı ve Tanzanya’ya gitmişti.

Beatles, ‘We Can Work It Out’ adlı şarkısını piyasaya sürmüştü.

Türkiye’de Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel’di, Başbakan da Süleyman Demirel. O gün genel seçimin üzerinden henüz 71 gün geçmiş, Demirel 240, İnönü 134, parlamentoya girmiş ilk sosyalist parti olan TİP 14 milletvekili çıkarmıştı. CHP’de parti içi görüş ayrılıkları başlamıştı, ortanın solu yaklaşımıyla değişim başlatma arayışında olan Ecevit, Genel Başkan İnönü’nün muhalefetine rağmen 10 ay sonra parti genel sekreterliğine seçilecekti. Fethullah Gülen, Ramazan ayı dolayısıyla Kırklareli vaizi olarak merkez camisinde vaaz vermişti.

Dünyayı dolaşan ilk Türk denizcisi Sadun Boro, ‘Kısmet’ adlı yelkenlisiyle Atlantik Okyanusu’nu 30 günde aşıp Barbados Adası’na ulaşmıştı. Ceyhan Nehri taşmış, 20 bin kişinin hayatının sel sebebiyle tehlikede olduğu bildirilmiş, fiyatların bir yıl öncesine oranla yüzde 40 arttığı açıklanmıştı.”

“7 Ocak 1966″ın büyük puntolarla belirtildiği ilan, şöyle devam ediyor:

“Günümüzle birçok benzerlikleri olan bu olayların hiçbirinin o gün olduğunu bilmiyorum. O gün başka bir şey oldu. O gün sen doğdun! Sevmekle onur duyduğum kadın, sen doğdun!

Tanıdığımdan beri yüreğimde ait olduğunu hissettiğim, yokluğunda yurdumdan sürgün kaldığım, varlığını hayata dönüş nefesi gibi içime çektiğim, yanındayken yaşamanın tüm ağırlıklarından kurtulmuş gibi huzur duyduğum kadın, sen doğdun. İyi ki doğdun”…

Etiketler:ilginç doğum günü kutlamaları doğum günü kutlama şekilleri doğum günü kutlama yöntemleri Ilginç Doğum günü kutlama şekilleri bursada doğum günü kutlanacak yerler orjinal doğum günü kutlamaları değişik doğum günü kutlamaları en ilginç doğum günü kutlamaları ilginc dogum gunu kutlamalari dogum gunu kutlama sekilleri farklı doğum günü kutlama şekilleri fantastik doğum günü kutlama şekilleri doğum günü kutlama şekli farklı doğum günü kutlama şekli farklı doğum günü kutlamaları bursada dogum günü kutlanacak güzel mekanlar doğum günü kutlama teknikleri doğum günü kutlaması sekıllerı fantastik doğum günü kutlamaları Dogum gunu kutlama yontemleri
Doğum Günü Dört Temmuz: Doğum Günü Dört Temmuz, aynı adlı Ron Kovic romanından uyarlanan 1989 yapımı film. Oliver Stone filmin senaryosuna yardım etmiş, aynı zamanda filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenmiştir.
Doğum kontrolü: Doğum kontrolü, geçici veya kalıcı olarak hamileliği engellemek ya da hamile kalma olasılığını azaltmak amacıyla çeşitli yöntemlerin, araç-gereçlerin ya da ilaçların kullanılmasıdır.
Doğumgünü Partisi: Doğumgünü Partisi veya özgün İngilizce adıyla The Birthday Party, Nobel ödüllü yazar, Harold Pinter'ın yazdığı tiyatro oyunudur.
Doğum günü: Doğum günü (ya da Yaş günü), miladi veya herhangi bir başka takvime göre, bir insanın doğduğu gün ve ayda, her yıl tekrarlanan güne verilen addır.
Gnu: Afrika antilopları (Öküz başlı antiloplar), 1.15-1.40 metreye kadar büyüyebilirler. Ağırlıkları 150-250 kg arasında değişir.
Günümüz ülkelerinin şehir listeleri: * ABD'deki şehirler listesi - Amerika Birleşik Devletleri
Günümüz ülkelerinin en yüksek noktaları listesi: Deniz seviyesine kıyasla ülkelerin ve bazı özerk bölgelerin en yüksek noktalarının listesi:
Günügüzel, Alucra: Günügüzel, Giresun ilinin Alucra ilçesine bağlı bir köydür.
Günümüzdeki devlet ve hükûmet başkanlarının listesi: Bu liste günümüzdeki devlet ve hükümet başkanlarının listesi olarak, halen görevde olan devlet başkanları ve hükümet başkanlarını göstermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir