Dünyadaki En Yüksek Şelale

Sponsorlu Bağlantılar

Şelale (çağlayan) Nedir? ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Dünyadaki En Yüksek Şelale ve Şelale (çağlayan) Nedir hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.


Şelale (çağlayan) Nedir?

Şelale (Çağlayan) Nedir ?

Name:	salto-angel-selale.jpg 
Views:	617 
Size:	13,6 KB (Kilobyte) 
ID:	27223Şelale ya da çağlayan, bir nehrin yatağındaki büyük bir yükseklik fark nedeniyle suyun yüksekten düştüğü yerdir. Büyük çağlayan olarak da anılır.

Şelaler görsel güzellikleriyle görülmeye değer yerlerdir. Bu nedenle şelaler turizm sektöründe, yerli ve yabancı turistlerin hep görmek istedikleri yerler olmuştur.

Dünyadaki en yüksek şelale, 979 metrelik yüksekliği ile Salto Angel’dır.

Etiketler:Çağlayan dünyadaki en yüksek Şelale Şelale (Çağlayan) nedir Şelale hakkında
Nükleer reaktörler listesi: Bu listede dünya çapında, ticari elektrik üretme maksatlı bütün nükleer santraller vardır. Askeri, deney, araştırma, gemi vb özel santraller kapsam dışıdır.
Dünyadaki güvercin ırkları listesi: Dünyadaki güvercin ırkları listesi, Dünyanın çeşitli ülkelerinde beslenen güvercin ırklarının bir alfabetik listesi.
Dünyadaki suikastlerin listesi: Görevleri başında öldürülen devlet ve hükümet başkanları:
Dünyanın en yüksek yapıları: Dünyanın en yüksek yapıları belirlenirken genellikle doğrudan tanım yapmak mümkünse de, dünyanın en yüksek binasını ya da kulesini belirlemek o kadar kolay olmamaktadır.
Nüfuslarına göre büyük şehirler listesi: Bilindiği üzere dünya nüfusu her geçen yıl hızla artmakta ve bu artış da çoğunlukla büyük şehirlerde gerçekleşmektedir.
Yükseköğretim Kurulu: Yükseköğretim Kurulu, 1982 Anayasası'nın 131. maddesi esasında; "Yükseköğretim kurumlarının öğretimini planlamak, düzenlemek, yönetmek, denetlemek, yükseköğretim kurumlarındaki eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma faaliyetlerini yönlendirmek bu kurumların kanunda belirtilen amaç ve ilkeler doğrultusunda kurulmasını, geliştirmesini ve üniversitelere tahsis edilen kaynakların etkili bir biçimde kullanılmasını sağlamak ve öğretim elemanlarının yetiştirilmesi için planlama yapmak maksadı ile kurulmuş olan kurum.
Yüksek çözünürlüklü televizyon: Yüksek çözünürlüklü televizyon ya da yüksek tanımlamalı televizyon (İngilizce:High-definition television, kısaca HDTV) geleneksel TV yayın standartlarından (PAL, SECAM, NTSC) daha yüksek çözünürlük sağlayan bir yayın standardıdır.
Üniversite: Üniversite ya da diğer adıyla yükseköğretim, üniversitelerde ve yüksekokullarda 2 yıllık yapılan öğretimdir.
Yüksek lisans: Yüksek lisans, ingilizcesi "master"; bir lisans (fakülte) öğretimine dayalı eğitim-öğretim ve araştırmanın sonuçlarını ortaya koymayı amaçlayan bir yükseköğretimdir.
Yüksekova: Yüksekova (Kürtçe: Gewer), Türkiye'de Hakkari ili'nin 4 ilçesinden birisi olan Yüksekova ilçesi'nin yönetim merkezi olan şehir.
Selale: Selale (), Umman'ın güney bölgesinde kent. Umman Denizinin kıyısında yer alır. Eskiden dünyanın başlıca akgünlük kaynağı olan Dofar'ın tarihsel merkezidir.
Şelale Evi: Şelale Evi veya Kaufmann Evi olarak bilinen ve ABD'nin en ünlü konutlarından biri olan ev ismini; sahibi ve müşterisi olan Edgar J.
Şelale (anlam ayrımı): * Şelale, bir nehrin yatağındaki büyük bir yükseklik fark nedeniyle suyun yüksekten düştüğü yerdir.
Şelale virüsü: Şelale virüsü (İngilizce: Cascade virus) dünyadaki en kötü ve en saldırgan virüslerden biridir. Saldırdığında bir belgedeki bütün harfler ekranın dibine düşer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir