Dünyanın En Büyük Kobra Yılanı

Sponsorlu Bağlantılar
anakonda bir bu endonezya guinness james ashe kenya kg kitap kobra massachusetts michael hawley naja rekorlar sumatra teknoloji wildlifedirect ya yani Dünyanın En Büyük Kobra Yılanı Naja Ashei dünyanın en büyük yılanı dünyanın en büyük kobra y..Dünyanın En Büyük Yılanı

Dünyanın en uzun yılanı

Endonezya’nın Sumatra adasında yaklaşık 15 metre uzunluğunda ve 450 kilo ağırlığında bir piton yılanı yakalandı.

Endonezya’da küçük bir hayvanat bahçesinde tutulan yılan, dünyada şimdiye kadar yakalanan en büyük yılan olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Anavatanı Endonezya ve Filipinler olan piton yılanları, genellikle 6 metre uzunlukta oluyor.


Dünyanın En Büyük Yılanları (Video)

http://www.youtube.com/watch?v=bE0nZQMGyL8&feature=related

Anakonda

http://www.youtube.com/watch?v=Unzg7C1KJo0&feature=related

Dünyanın En Büyük Eli

Dünyanın en büyük eline sahip.
Kemiği ve Deriyi inanılmaz boyutlarda büyüten bir hastalık.

baş parmak :26cm
orta parmak :30cm
serçe parmak :15cm

elinin ağırlığı 10kg geliyormuş

Tükürüğüyle 20 Kişiyi Öldürebiliyor! O Bir Naja Ashei.
Bu gördüğünüz yılanın adı Naja Ashei. Yani tüküren kobra!..

Kenya’da dünyanın en büyük “tüküren kobrası” keşfedildi. Yaklaşık 3 metre uzunluğunda olan ve Naja Ashei adı verilen dev “tükürük kobrası” zehrini diğer yılanların aksine sokarak değil tükürerek kullanıyor.

Naja Ashei, 15-20 insanı ya da 40 fareyi öldürecek zehir taşıyor. Vahşi doğanın korunması için çalışan WildlifeDirect adlı örgütün görüntülerini yayınladığı Naja Ashei kobrası adını Kenya’da dev yılanların yaşadığı Bio-Ken adlı yılan çiftliğinin kurucusu James Ashe’ten almış. Tükürük kobrasının zehrinin insanlarda göze isabet etmesi halinde körlüğe de sebep olabileceği belirtiliyor.

Dünyanın En Büyüq Hayvanları


i


Dünyanın En Büyük 15 Objesi

1. Dünyanın En Büyük Kitabı
Dünyanın basılan en büyük kitabı ödülü Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden hem yazar, hem bilim adamı olan Michael Hawley’e verildi. 60 kg ağırlığındaki kitap 112 sayfadan oluşuyor ve basım işlemleri için 4,5 kg mürekkep kullanılmış. 2,000$’a mal olan kitabın başlığı “Bhutan: A Visual Odyssey Across the Kingdom.”

2. Dünyanın En Büyük Motosikleti
Kaliforniya, Stockton’dan Gregory Dunham’ın yaptığı motor, dünyanın en büyük motosikleti olarak Guinness Rekorlar Kitabı tarafından fark edildi. Dunham bu 3,5 m boyunda, 6 m uzunluğundaki aracı yapmak için 3 yıl uğraştı. V8 motora sahip aracın lastikleri 1,88 m çapında.

3. Dünyanın En Büyük Şarap Şişesi
Avusturya şarap imalatçısı Kracher 490 litrelik “Grande Cuvee TBA NV No.7″ şarabını İsviçre, Rehetobel’de sergiledi. Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en büyük şişesi seçilirken şişe, standart 640 şarap şişesine eşit miktarda sıvı alıyor.

4. Dünyanın En Büyük Revolver Silahı
Bu gördüğünüz dünyanın en büyük Revolver silahı: 1859 Remington modelinin taklidi. Ryszard Tobys’in yaptığı silah 1,26 m uzunluğunda.

5. Dünyanın En Büyük Kurşun Kalemi
9752 kg ağırlığında, 23 metre uzunluğunda olan bu devasa kurşun kalem tüm yazma araç ve gereçlerinin anası. Kalem, Ashrita Furman ve yetenekli zanaatçılar tarafından New York’ta yapıldı.

6. Dünyanın En Büyük Festival Oyuncağı
28,5 metre uzunluğunda, 7,2 metre genişliğinde ve 18 metre yüksekliğindeki bu festival oyuncağının içi 3,6285 kg şeker barındırıyor. Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en büyük festival bebeği seçilen dev eşeğin içindeki şekerlere ulaşabilmek için yıkı güllesi kullanıldı. Carnival Cruise Lines, bir televizyon reklamı çekerken halka açık bu eğlenceyi gerçekleştirildi.

7. Dünyanın En Büyük Kare Bulmacası
Ukrayna şehri olan Lvov dünyanın en büyük kare bulmacasını barındırıyor. İçinde insanların oturduğu kule binasının bir tarafı 30 metre yüksekliğinde kare bulmaca ile kaplı. Gün ışığında bulmaca çözülmemiş olarak duruyor, akşam ise ışıklar cevapları gösteriyor. Bulmacanın soruları şehrin anıtları, tiyatroları, çeşmeleri vb. ile ilgili. Şehirde dolaşan insanlar gündüzleri bulmacayı çözmeye çalışıyorlar, gece olunca da verdikleri cevapları kontrol edebiliyorlar.

8. Dünyanın En Büyük Paskalya Yumurtası
Belçika, 2005 yılında dünyanın en büyük Paskalya yumurtasını yapan ülke olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Belçikalı çikolata üreticisi Guylian yumurtayı en az 50,000 çikolata kalıbından meydana getirdi. 8,32 m yüksekliğinde olan yumurta, Güney Afrika’daki Kwazulu-Natal’ın 1996 rekorunu geçti. 26 zanaatçı yumurtayı yapmak için 1950 kg çikolata kullanarak 525 saat boyunca çalıştı.

9. Dünyanın En Büyük Hamburgeri
55 kg ağırlığında olan bu dev burger, 36 kg’lık hamburger köftesi, 13 kg’lık ekmek, 12 domates ve 160 dilim peyniri barındırıyor. Pennsylvania’da bir restoran olan Denny’s Beer Barrel Pub’ta yapılan bu hamburgerin içinde ayrıca marul, ketçap, hardal, mayonez ve 5 soğan da var. Menünün fiyatı ise 379 $.

10. Dünyanın En Büyük Yüzme Havuzu
Bu yüzme havuzu 915 m uzunluğunda, 80,935 m2’lik bir alan kaplıyor ve 35 m derinliğiyle 250,000 m3 su alıyor. Guinness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en büyük havuzu olarak geçen bu havuzun yapımı 5 yıl sürmüş. Toplam yapım masrafları yaklaşık 1 trilyon pound iken, yıllık masraf 2 milyon pound oluyor.

11. Dünyanın En Büyük Sandalyesi
İtalya, Manzano’da yer alan bu sandalye, dünyanın en büyük sandalyesi.

12. Dünyanın En Büyük Doğumgünü Pastası
1962 yılında Seattle Dünya Fuarı’nda yapılan dünyanın en büyük doğumgünü pastası 11,340 kg ağırlığında ve 7 metre yüksekliğindeydi. Malzeme listesinde 4,762 kg un vardı.

13. Dünyanın En Büyük Peyniri
Hollandalı gurme peynir yapımcısı beemster rekor kıran bir yuvarlak peynir yaptı. Dev peynir 2 metre genişliğinde ve 600 kg ağırlığında.

14. Dünyanın En Büyük Bira Kutusu
Bu resimde görmüş olduğunuz dünyanın en büyük bira kutusu.

15. Dünyanın En Büyük Langırt Masası
İşte karşınızda dünyanın en büyük langırt masası. Masa o kadar geniş ki, tüm bir futbol takımı (11 x 2 = 22 oyuncu) oyun için yerlerini alabilir. Bu dev langırt Amsterdam bira üretici firması Amstel tarafından yapılmış.

Etiketler:dünyanın en büyük yılanı dünyanın en büyük kobra yılanı naja ashei kobra yılanı dünyanın en buyuk korkunc kobra yılanı tüküren lama vahşiyılanlar dünyanın en korkunç yılanı tükürüklü kobra yılanı vahşi yılanlar dunyanın en buyuk yılanı dünyanın en büyük yılanları dünyanin en büyük yilanlari dünyadaki en ilginç yılanlar tükürüklü yılan büyük yılanlar en büyük yılanlar dunyada kesfedilen en buyuk yilan tükürüklü kobra ahiret yılanı
Dünyanın Yedi Harikası: Dünyanın Yedi Harikası, tamamı insanoğlu tarafından inşa edilmiş, olağanüstü antik yapı ve yapıtlardır.
Dünyanın Uzak Ucu: Dünyanın Uzak Ucu (orijinal adı: The Far Side of the World) 2003 yılında çekilmiş Peter Weir'in yönettiği Russell Crowe'un Jack Aubrey rolünde, Paul Bettany'nin de Stephen Maturin rolünde oynadığı bir filmdir.
Dünyanın Durduğu Gün (film, 2008): The Day the Earth Stood Still (Dünyanın Durduğu Gün), Scott Derrickson'ın yönettiği ve başrollerinde Keanu Reeves ve Jennifer Connelly'nin oynadığı 2008 yapımı bilim kurgu filmidir.
Dünyanın Yeni Yedi Harikası: Dünyanın Yeni Yedi Harikası, İsviçre'de bir organizasyon tarafından cep telefonu ve internet aracılığıyla yapılan bir oylama sonucunda, Dünyanın Yedi Harikası'na alternatif olarak seçilmiş ve 7 Temmuz 2007 tarihinde açıklanmıştır.
Dünyanın en yüksek yapıları: Dünyanın en yüksek yapıları belirlenirken genellikle doğrudan tanım yapmak mümkünse de, dünyanın en yüksek binasını ya da kulesini belirlemek o kadar kolay olmamaktadır.
Büyük Britanya: Büyük Britanya ya da Britanya, İrlanda Adası'nın doğusunda yer alan, üzerinde İngiltere, Galler ve İskoçya'nın bulunduğu Birleşik Krallığa bağlı ada.
Büyük Okyanus: Büyük Okyanus veya Pasifik Okyanusu, Amerika, Asya ve Okyanusya kıtaları arasında ve dünyanın en büyük okyanusu.
III. Aleksandros: III. Aleksandros (Yunanca: Μέγας Ἀλέξανδρος Megas Aleksandros)(20 Temmuz M.Ö. 356, Pella, Makedonya - 10 Haziran M.Ö.
Büyük Selçuklu Devleti: Büyük Selçuklu Devleti ya da Büyük Selçuklu İmparatorluğu bir Türk devletidir.
Birleşik Krallık: Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, (İngilizce: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland), Avrupa'nın batısında, coğrafi olarak Büyük Britanya Adasının tamamını, İrlanda Adası'nın kuzey kısmını ve bazı diğer Britanya Adalarını kapsayan ülke.
Kobra Takibi: Kobra Takibi (Özgün adı: Alarm für Cobra 11), Alman polisiye televizyon dizisi. İki otoyol polisinin otobandaki görevlerini konu alır.
Kobra manevrası: Kobra manevrası ilk defa 1980'li yıllarda Viktor Pugachev tarafından bir Sukhoi Su-27 ile sunuldu. Bu manevra, hava savaşında birebir çatışmalarda (it dalaşı) kulanılmaktadır.
Cobra Harekâtı: Cobra Harekâtı II. Dünya Savaşı sırasında Normandiya Çıkarması'ndan 8 hafta sonra Birleşik Devletler Ordusu'nun başlattığı saldırı harekâtının kod adı.
Kobra (anlam ayrımı): * Kobra - elapidae ailesinden çeşitli türlere ait zehirli bir yılan grubu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir