Dünyanın En Güzel Şehirleri

Sponsorlu Bağlantılar
antalya fukuoka helsinki honolulu ilk istanbul kenti konu kyoto londra mekke melbourne minneapolis moscova munih pekin rio de jenairo sinema stockholm viyana Dünyanın En Güzel Şehirleri Dünyanın En Güzel Şehri Hangisidir dünyanın en güzel şehri dünyanın en güzel şehirler..Sizce Dünyanın En Güzel Şehri Hangisi

BENCE NEW YORK:

PARİS:

İSTANBUL:

LONDRA:

SYDNEY:

LOS ANGELS:

CANADADAN TORONTO:

TÜRKİYEDEN ANTALYA:

MİAMİ:

BAKÜ:

MOSCOVA:

LAS VEGAS:

MEKKE:

RİO DE JENAİRO:

TOKYO:

PEKİN:

FLORİDA:

BURSA:

GÜZEL Bİ KONU BENCE

İşte Dünyanın En İyi Şehirleri

İşte dünyanın en iyi şehirleriMonocle adlı bir İngiliz dergisi tarafından yürütülen araştırmada “hayat kalitesi” açısından Danimarka’nın başkenti Kopenhag dünyanın birincisi seçildi. İlk üç arasında Munih ve Tokyo da var. Danimarka’nın beşkenti Kopenhag, “hayat kalitesi” açısından “dünyanın en iyi şehri” seçildi. İlk üç sıralamada Muhih ve Tokyo da bulunuyor. Dünyanın en iyi 20 kenti sıralamasına Türkiye’den herhangi bir kent giremedi. Monocle adlı İngiliz dergisince yayınlanan araştırmada “hayat kalitesi” açısından Kopenhag dünyanın en iyi şehri seçildi. Dünyanın en iyi 20 kenti sıralamasında Kopenhag, Munih ve Tokyo’nın ardından şu kentler de yer aldı: Zürih, Helsinki, Viyana, Stockholm, Vancouver, Melbourne, Paris, Sydney, Honolulu, Madrid, Berlin, Barcelona, Montreal, Fukuoka, Amsterdam, Minneapolis, Kyoto. İngiliz Independent gazetesine göre, sabahın birinde iyi kalite bir kadeh şarap bulabilmenin kolaylığından, mimari ve sinema salonlarının sayısına kadar bir çok faktöre bakılarak, Kopenhag yaşam kalitesi ve zirvede olan tasarım merkezi olma özeliğiyle birinci seçildi. Dergi, şehrin yoğun olarak planlanması, sorunsuz ulaşım sistemi ve alt yapısına ek olarak, çağdaş binalarını, birinci sınıf restoranlarını ve çevreyle ilgili konulara yenilenmiş bir bakış açısıyla bakmasını övdü. Geçen yıl ikinci sırada bulunan Kopenhag, çevre alanındaki yaptığı çalışmalardan dolayı 2008’de birinciliğe yükseldi. Araştırma sonucunda Paris en iyi küresel şehir seçilirken, Cumhurbaşkanı Nikolas Sarkozy, şehrin şöhretini “uluslararası siyasi merkez” olarak yenilemesiyle övgüye değer bulundu. Haberde, Madrid’in ise bürokrasi konusundaki kötü şöhretini bertaraf ettikten sonra iş dünyası açısından en iyi şehri seçildiği bildirildi. Sanatla daha çok ilgilenen gezginlerin ise Berlin’e gitmeleri önerilerek, şehrin en iyi kültür kenti seçildiği okuyuculara duyuruldu.
09 Haziran 2008, Pazartesi

…..rağmen Dünyanin En Güzel Şehri

Tasarım Şaheseri İSTANBUL

Olimpiyati yok.

Olimpiyat Stadi var.

3 kilometreyi 3 saatte gidersin…

Formula pisti var.

Baraja ev yapiyorlar.

Cesmelerden deniz suyu akiyor.

Misir Carsisi’nda misir bulamazsin.

Manifaturacilar Carsisi’nda plak satiliyor.

Sahaflarda, hali var.

Kapalicarsi, turistlerin carsiya ciktigi gun, kapali.

Ak merkez, mavi.

Sehirlerarasi yolcu otobuslerinin yuzde 99.9’u Anadolu’ya gider…

Otogari Avrupa’da.

Bakirkoy, hem bakir, hem koy…

Altinsehir, hem altin hem sehir, gecekondu!

Atasehir ?

Kadikoy ‘e bagli.

Ahir kapi’ya gemi baglaniyor!

Bayram pasa’nin, adi bayram, kendi cezaevi.

Yedikule zindan larinda konser veriliyor.

Sultanahmet Cezaevi desen, 5 yildizli otel…

Topkapi Sarayi.

Ciragan Sarayi.

Dolmabahce Sarayi.

Garibanin uc kurusa karnini doyurdugu yerlerin adi da, “simit sarayi…”

Bostanci’da bostan yok.

Tahtakale’de kale yok.

Tarlabasi’nda tarla yok.

Etrafta ev mev yokken bakkal dukkani acan adama saskin demisler… Saskinbakkal’da ev almak New York’tan pahali!

Besiktas’tan Uskudar’a gec, 2 kilometre …

Köprü Parayla.

Besiktas’tan Florya’ya git, 22 kilometre …

Bedava…

“Ortasindan bogaz gecen, hem Asya’ya hem Avrupa’ya, iki kitaya basan dunyadaki tek sehir” derler.

Canakkale ne?

“Zeynep Kamil Hanimefendi’nin hatirasi onunde saygiyla egiliyoruz” falan da derler… Halbuki, Zeynep hanimefendi, Kamil kocasi.

Tarihi hipodrom da Ramazan senligi yapiyorlar…

Turkiye’nin en buyuk kumarinin oynandigi Veliefendi, seyhulislam!

Soyun burali mi

baska yerden mi

kiz sen Istanbul’un…

neresindensin?

Sizce Dünyanın En Güzel Şehri Neresi ?

Sizce dünyanın en güzel şehri neresi ?
Bence Venedik yorumlarınızı bekliyorum

Dünyanın En Zengin 10 Şehri

Dünyanın en zengin 10 şehri

İngiliz emlak şirketi Knight Frank ve Amerikan Citibank, 2010’un en zengin ve en etkili 10 şehrini belirledi.

Ekonomik yaşam gücü, politik etki, araştırma yeteneği ve yaşam standardı olmak üzere dört indekste yapılan sıralamaya göre, ilk üçü New York, Londra ve Paris aldı. 4. sırayı Tokyo alırken, Çin’in başkenti Pekin ise 9. sırada yer aldı.
Çin devlet televizyonu CCTV’nin haberine göre, sıralamada her alanda başarılı şehir çıkmadı. Örnek olarak New York, ekonomik yaşam gücü ve araştırma kapasitesi yönüyle listenin başında bulunurken, siyasi etki olarak ikinci sırada, yaşam standardı olarak ise 8. sırada yer alabildi. Bu arada siyasi etki sıralamasında 4. sırada yer alan Pekin gibi bazı metropollerin büyük gelişme gösterdiği kaydedildi Berlin de yaşam standartları yönünden sıralamada 2. oldu.

Etiketler:dünyanın en güzel şehri dünyanın en güzel şehirleri dünyanın en güzel şehri hangisidir dunyanin en guzel sehirleri mekke şehri en güzel şehir resimleri bakü engüzel bursa resimleri rioda jenerio türkiyenin en güzel şehri hangisidir dünyanın en güzel yerleri sizce dünyanın en güzel şehri hangisi pekin şehri azerbaycan en güzel yerleri en güzel şehir türkiyenin en güzel şehri neresi turkiyenin en guzel sehirleri dunyanin en guzel sehri çok güzel şehir azerbaycan fotoları
Dünyanın Yedi Harikası: Dünyanın Yedi Harikası, tamamı insanoğlu tarafından inşa edilmiş, olağanüstü antik yapı ve yapıtlardır.
Dünyanın Uzak Ucu: Dünyanın Uzak Ucu (orijinal adı: The Far Side of the World) 2003 yılında çekilmiş Peter Weir'in yönettiği Russell Crowe'un Jack Aubrey rolünde, Paul Bettany'nin de Stephen Maturin rolünde oynadığı bir filmdir.
Dünyanın Yeni Yedi Harikası: Dünyanın Yeni Yedi Harikası, İsviçre'de bir organizasyon tarafından cep telefonu ve internet aracılığıyla yapılan bir oylama sonucunda, Dünyanın Yedi Harikası'na alternatif olarak seçilmiş ve 7 Temmuz 2007 tarihinde açıklanmıştır.
Dünyanın Durduğu Gün (film, 2008): The Day the Earth Stood Still (Dünyanın Durduğu Gün), Scott Derrickson'ın yönettiği ve başrollerinde Keanu Reeves ve Jennifer Connelly'nin oynadığı 2008 yapımı bilim kurgu filmidir.
Dünyanın en yüksek yapıları: Dünyanın en yüksek yapıları belirlenirken genellikle doğrudan tanım yapmak mümkünse de, dünyanın en yüksek binasını ya da kulesini belirlemek o kadar kolay olmamaktadır.
Güzel Sanatlar Akademisi: * İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi
Güzel sanatlar: Güzel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için bulunmuştur.
Güzelyurt İlçesi: Güzelyurt İlçesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 5 ilçesinden biri. Yönetim merkezi Güzelyurt'tur. Yüzölçümü 381 kilometrekaredir (284.969 dönüm).
Güzelyurt, Kıbrıs: Güzelyurt (Yunanca: Μόρφου, İngilizce: Morphou, eski ad: Omorfo), Kıbrıs Adası'nda bir kent. Kıbrıs Cumhuriyeti'nin dördüncü büyük ilçesi.
Güzelyurt: Güzelyurt, yerleşim adları:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir