Dünyanın En Güzel Telefonu

Sponsorlu Bağlantılar
adet ancort avusturya boucheron cep telefonu crypto dolar e mail edge fm goldvish jsc kuyumcu le million de la nuit peter aloisson plato radyo renk rusya smartphone vertu Dünyanın En Güzel Telefonu Türkiyenin En Pahalı Telefonu dünyanın en pahalı telefonu dünyanın en güzel tele..!dünyanın En Pahalı Ve En Güzel 10 Cep Telefonu !

1.JSC Ancort Diamond Crypto Smartphone

Fiyatı: 1.300.000$

Dünyanın en pahalı telefonunu Avusturya’lı kuyumcu Peter Aloisson ve Rusya merkezli JSC Ancort şirketi tanıttılar. Uzunca JSC Ancort Diamond Crypto Smartphone adını taşıyan telefonun değeri 1,3 Milyon $. Telefonun kasası platinden yapılmış ve 50 adet pırlanta ile süslenmiş. Kasanın üstündeki şirket logosu ve ortadaki navigasyon tuşu 18 ayar pembe altından üretilmişler.

Windows CE işletim sistemine sahip olan Crypto Smartphone’la yapılan tüm görüş- meleri ve gönderilen kısa mesajları ve e-mail’leri dinlenmeye karşı şifrelemek mümkün. Telefonun ebatları 115 x 53 x 24 mm, ağırlığı belli değil. 240 x 320 piksel çözünürlüklü ekranı 2,2 inch büyüklükte ve en fazla 262.144 renk destekliyor.

2. Goldvish Plato: “Le Million De La Nuit”

Fiyatı: 1.000.000$

Sadece 100 adet üretilen bu telefon adından anlaşıldığı gibi tam 1 milyon $ satıldı ve tamamen tükendi. Plato serisi altında üretilen bu model bir numaradaki Crypto Phone üretilene kadar Guinness Kitabı’na göre dünyanın en pahalı cep telefonuydu.

Milyon dolar telefonu telefondan daha çok bir mücevhere benziyor. Cihaz 140 gram beyaz altından ve toplam 120 karat VVS-1 sınıfı elmastan oluşuyor. Arka gövdesi timsah derisiyle kaplı. Telefonun teknik özelliklerinin arasında Quad Band şebeke desteği, GPRS/EDGE, FM Radyo ve hafıza kartı yuvası bulunuyor.

3. Boucheron Vertu Signature Cobra

Fiyatı: 310.000$

Kendisi zaten 15.000$, ile 80.000$ arası satılan Vertu Signature telefonu ünlü Fransız lüks ürünler Markası Boucheron tarafından ele alınırsa ortaya sekiz adetle sınırlı sayıda üretilen ve 310.000$satılan Cobra modeli çıkar.

Telefonun 18 ayar altından oluşan gövdesine 439 yakut taşıyla süslenmiş bir Cobra yılanı sarılıyor. Yılanın gözleri zümrüt’ten yapılmış ve vücudu iki adet pırlantanın etrafında dolanıyor.

4. Black Diamond by Jaren Goh

Fiyatı: 300.000$

Sanayi tasarımcısı Jaren Goh tarafından 2006 yılının başlarında Sony Ericsson için konsept olarak geliştirilen Black Diamond (siyah elmas) isimli telefondan 2007 yılında beş adet üretilecekmiş.

Auto focus’lu ve 4 megapiksel çözünürlüklü dijital kameraya sahip olan telefonun gövdesi ayna yansımalı polikarbonla kaplanmış. Telefonun 262.144 renkli OLED (organik) ekranı polikarbon kaplamanın altından canlı bir şekilde yansıyor ve ekranı kenarsız gösteriyor. Windows Mobile 5.0 işletim sistemli telefonda hafıza kartı yuvası, 400Mhz Intel Xscale işlemci ve WLAN kablosuz ağ desteği bulunuyor.

5. Goldvish Illusion

Fiyatı: 25.000$ arası 155.000$

İkinci sırada bulunan Goldvish şirketi 1 milyon dolar harcamak istemeyenler yada harcıyamayanlar için daha “ucuz” bir modelde üretiyor. 15 farklı renk ve material seçeneğiyle satılan Goldvish Illusion’un fiyatı 25.000$ ile 155.000$ arası değişiyor. Gövdesi 18 ayar altından yapılan telefonun beyaz, sarı ve pembe altın seçeneğinin yanısıra pırlantalı modelide mevcut.

Arka gövdesi timsah derisiyle kaplı olan telefonun özelliklerinin arasında Quad bant şebeke desteği, hafıza kartı yuvası, GPRS/EDGE, FM Radyo, Bluetooth, MP3 çalar, 262.144 renkli 176 x 220 piksel TFT ekran ve 2 megapiksel çözünürlüklü ve 8x dijital zoom’lu dijital kamera bulunuyor. Telefonun ebatları 110 x 46 x 17 mm, ağırlığı 198 gram.

6. Boucheron Vertu Signature Python

Fiyatı: 115.000$

Üçüncü sırada bulunan Cobra modelinin küçük kardeşi Python’da büyük pırlantalar ve tuş takımını süsleyen yakut taşları bulunmuyor. Buna görede fiyatı 115.000$’la daha düşük.

Bu modelde Boucheron tarafından Vertu Signature telefonu üzerine tasarlanmış ve sadece 26 kez üretilmiş. Dedikodulara göre bunların bir tanesi Türkiye’ye satılmış.

7. Vertu Signature Diamond Collection

Fiyatı: 80.000$’a kadar

Vertu telefonları sadece Boucheron tarafından pahalıya satılmıyorlar. Telefonlar zaten pahalı! Paslanmaz çelik versiyonu 10.000$’dan başlayan telefonun fiyatı 18 ayar altından olan ve toplam 4,2 karat ağırlığında 700 adet pırlantayla süslenen modellerde 80.000$’a kadar yükseliyor.

Bu fiyata sadece telefon etmeye yarayan süslü püslü ve taş gibi sağlam bir cihaza sahip oluyorsunuz. Telefonda kamera yok, MP3 çalar yok, hafıza kartı yuvası yok, ama fiyatı çoook.

8. Motorola SLVR Diamond

Fiyatı: 75.000$

Piyasada çok tanınmayan bu telefon Rusya’da düzenlenen Fresh Art “Zoom” gösterisinde tanıtıldı. Teknik özellikleri standart SLVR modeliyle aynı olan telefonun tek özelliği üstüne yerleştirilmiş 260 adet pırlantalar.

9. Peter Aloisson Diamante Phones

Fiyatı: 30.000$’dan itibaren

Birinci sırada bulunan Crypto Smartphone’unda yaratıcısı olan Peter Aloisson daha öncede bir çok telefonu pırlantalarla süsledi.

İlk başlarda Nokia 8200, Motorola V200 ve Sony Ericsson T68i gibi telefonları süsleyen Peter Aloisson en son koleksiyonunda Motorola’nın KRZR modellerini pırlantalarla kapladı. Diamante telefonlarının fiyatı 30.000$’dan başlıyor.

10. Sayn Design Nokia 8800 Sirocco Gold S Edition

Fiyatı: 16.250$

Alman Sayn Design şirketi tarafından pazarlanan Nokia 8800 Sirocco modelleri 18 ayar altından üretilmiş kapaklara sahip.

Altın kaplamalı modelleride bulunan şirketin ürünleri 2.600,- dolar’dan başlayan fiyatlarla pazarlanıyorlar. Sayn Design Nokia 8800 Sirocco Gold S Edition modeli Mart 2007’de piyasaya sürülecek. Teknik özellikleri standart Nokia 8800 ile aynı olan telefonun gövdesi 150 gram ağırlığında ve 18 ayar altından üretilmiş.

! EMEĞE SAYGI !

Etiketler:dünyanın en pahalı telefonu dünyanın en güzel telefonu türkiyenin en pahalı telefonu vertu fiyatları vertu telefon fiyatları vertu telefon dünyanın en güzel cep telefonu dünyanın en iyi cep telefonu dünyanınengüzeltelefonu dünyanın güzel telefonu en pahalı telefon en iyi telefonlar dunyanin en iyi cep telefonu en güzel en pahalı telefonlar dunyanın en pahalı telefonu ne güzel cep telefonu dünyanın engüzel telefonu dunyanin en pahali telefonu crypto telefon en güzel cep telefonu
Dünyanın Yedi Harikası: Dünyanın Yedi Harikası, tamamı insanoğlu tarafından inşa edilmiş, olağanüstü antik yapı ve yapıtlardır.
Dünyanın Uzak Ucu: Dünyanın Uzak Ucu (orijinal adı: The Far Side of the World) 2003 yılında çekilmiş Peter Weir'in yönettiği Russell Crowe'un Jack Aubrey rolünde, Paul Bettany'nin de Stephen Maturin rolünde oynadığı bir filmdir.
Dünyanın Yeni Yedi Harikası: Dünyanın Yeni Yedi Harikası, İsviçre'de bir organizasyon tarafından cep telefonu ve internet aracılığıyla yapılan bir oylama sonucunda, Dünyanın Yedi Harikası'na alternatif olarak seçilmiş ve 7 Temmuz 2007 tarihinde açıklanmıştır.
Dünyanın Durduğu Gün (film, 2008): The Day the Earth Stood Still (Dünyanın Durduğu Gün), Scott Derrickson'ın yönettiği ve başrollerinde Keanu Reeves ve Jennifer Connelly'nin oynadığı 2008 yapımı bilim kurgu filmidir.
Dünyanın en yüksek yapıları: Dünyanın en yüksek yapıları belirlenirken genellikle doğrudan tanım yapmak mümkünse de, dünyanın en yüksek binasını ya da kulesini belirlemek o kadar kolay olmamaktadır.
Güzel Sanatlar Akademisi: * İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi
Güzel sanatlar: Güzel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için bulunmuştur.
Güzelyurt İlçesi: Güzelyurt İlçesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 5 ilçesinden biri. Yönetim merkezi Güzelyurt'tur. Yüzölçümü 381 kilometrekaredir (284.969 dönüm).
Güzelyurt, Kıbrıs: Güzelyurt (Yunanca: Μόρφου, İngilizce: Morphou, eski ad: Omorfo), Kıbrıs Adası'nda bir kent. Kıbrıs Cumhuriyeti'nin dördüncü büyük ilçesi.
Güzelyurt: Güzelyurt, yerleşim adları:

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir