Dünyanın En Hızlı Arabası Bugatti

Sponsorlu Bağlantılar
aston martin aston martin db7 aston martin db7 zagato bir bugatti veyron carrera gt elmas enver enzo ferrari enzo hp 1250 lamborghini mercedes slr mclaren model bmw porsche carrera gt roadster tork uygun vites zagato Dünyanın En Hızlı Arabası Bugatti Dünyanın En Hızlı Arabaları dünyanın en hızlı arabası dünyanın en hızlı arabas..Dünyanın En Hızlı Arabası Seçilen Bugatti-veyron Huzurlarınızda


Dünyanin 2. Hizli Arabasi Mustanglar
Dünyanin En Hizli Arabasi Bmw Den Geliyor

2003 Yılında,tasarımı Türk tasarımcı Enver Özgür tarafından yapılan konsept model BMW tarafından Bugatti Veyron,Mclaren ve Ferrari Enzo gibi ultra hızlı araçlara rakip olarak üretilmesi için uygun görüldü. Maksimum hızı 450km/s olması düşünülen araç böylece rakipsiz olacak.Aracın en yakın 2008 sonunda çıkması bekleniyor.

Aracta bulunacak muhtemel özelliler şöyle

760’dan alınan 6000cc’lik motor 6500’e çıkarılıp 4 turbo ile beslenecek

Motor gücünün 1200 hp’ye yakın olması bekleniyor.
22 inch’lik cantlar kullanılacak.
Son teknoloji olan takip mesafe sistemi ile desteklenecek araç bulunduğu konumdan 1 kilometrekarelik alandaki hareketleri tespit edecek.


Dünyanın En Hızlı Otomobili(bugatti Eb 16.4 Veyron)

W12 motor, 4 adet Turbo, 1001 HP, 1250 Nm Tork, ileri 7 vites , AWD,
üstelik Motor üzerinde 16 parçaya bölünmüş toplam 1 karatlık bir elmas var.
300 adet üretilecek ve seri üretim olarak yapılacağı için değeri 1.250.000 $.
Dünyanın en hızlı aracı olacak olan Bugatti EB 16.4 Veyron 0-300 km/s hıza 14 saniyede ulaşıyor.
maksimum süretide 406 km/s.
Rakipleri ise:

Ferrari Enzo
Lamborghini Murchielago
Porsche Carrera GT
Mercedes SLR Mclaren
Aston Martin DB7 Zagato (Vanquish)
Koenigsegg CC 8S
Pagani Zonda Roadster
vb…..


Dünyanın En Hızlı Konsept Arabaları

Etiketler:dünyanın en hızlı arabası dünyanın en hızlı arabası bugatti dünyanın en hızlı arabaları dünyanı en hızlı arabası dunyanın en hızlı arabası dünyanın hızlı arabası dunyanin en hizli arabasi DÜNYANIN EN HIZLI ARABASI dünyada en hızlı araba dünyadaki en hızlı arabalar dünyanın en hızlı araçı dünyanın en hızlı arabası bugatti veyron dünya en hızlı arabası dünyanın en hızlı araba dünyanın enhızlı arabası dünyanın en hız arabası dünyanın hızlı arabaları dunyanın ızlı arabası satılık dünyanın en hızlı arabası içi arabalar bugatti veyron hızı
Dünyanın Yedi Harikası: Dünyanın Yedi Harikası, tamamı insanoğlu tarafından inşa edilmiş, olağanüstü antik yapı ve yapıtlardır.
Dünyanın Uzak Ucu: Dünyanın Uzak Ucu (orijinal adı: The Far Side of the World) 2003 yılında çekilmiş Peter Weir'in yönettiği Russell Crowe'un Jack Aubrey rolünde, Paul Bettany'nin de Stephen Maturin rolünde oynadığı bir filmdir.
Dünyanın Yeni Yedi Harikası: Dünyanın Yeni Yedi Harikası, İsviçre'de bir organizasyon tarafından cep telefonu ve internet aracılığıyla yapılan bir oylama sonucunda, Dünyanın Yedi Harikası'na alternatif olarak seçilmiş ve 7 Temmuz 2007 tarihinde açıklanmıştır.
Dünyanın Durduğu Gün (film, 2008): The Day the Earth Stood Still (Dünyanın Durduğu Gün), Scott Derrickson'ın yönettiği ve başrollerinde Keanu Reeves ve Jennifer Connelly'nin oynadığı 2008 yapımı bilim kurgu filmidir.
Dünyanın en yüksek yapıları: Dünyanın en yüksek yapıları belirlenirken genellikle doğrudan tanım yapmak mümkünse de, dünyanın en yüksek binasını ya da kulesini belirlemek o kadar kolay olmamaktadır.
Hızlı sıralama: Hızlı Sıralama (İngilizcesi: Quicksort) günümüzde yaygın olarak kullanılan bir sıralama algoritmasıdır.
Hızlı ve Öfkeli: The Fast and the Furious , yönetmenliğini Rob Cohen’in yaptığı filmin başrollerinde Saving Private Ryan ve Pitch Black’ten hatırlayacağımız Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster ve Michelle Rodriguez var.
Hızlı tren: Hızlı tren, normal trenlere göre daha hızlı yolculuk etme olanağı sağlayan bir demiryolu aracıdır. Eski sistemle döşenmiş raylarda 200km/sa, yeni sistemle döşenmiş raylarda 250km/sa hızla seyahat edebilen trenler olarak adlandırılır. Türkiye'de Ankara-Eskişehir hattında bulunan ve 245 km mesafeyi 1 saat 25 dakikada kateden hızlı tren, Türkiye'nin ilk hızlı trenidir. Türkiye'nin 2. hızlı treni, Ankara-Konya hattındaki 306 km mesafeyi 1,5 saatte kat etmektedir. Fransa'daki TGV, Almanya'daki ICE ve gelişme aşamasındaki Manyetik raylı trenler bu tren türüne örnek gösterilebilir. Şu anda Almanya, Belçika, Çin, Finlandiya, Fransa, Güney Kore, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İtalya, Japonya, Norveç, Portekiz, Rusya, Tayvan, Türkiye saatte minimum 200 km hızın üzerine çıkan trenlerle bu taşımacılığı gerçekleştirmektedir.
Hızlı göz hareketi: Hızlı göz hareketi (Rapid eye movement; REM) (HGH), uykunun rüya görülen kısmıdır. Adını, bu esnada gözlerin hızlı hızlı hareket etmesinden alır.
Hızlı ve Öfkeli 4: Hızlı ve Öfkeli 4 heyecanı serinin 4. filmi ile devam ediyor. 2009’da vizyona giren ‘Fast and Furious 4’te Vin Diesel, Paul Walker ve Michelle Rodriguez başrolleri paylaşıyorlar.Bir suç sebebi ile L.A.
Bugatti Veyron: Bugatti firmasının, Bugatti Veyron olarak bilinen Veyron 16.4 modeli; dünyanın en yüksek hızına ulaşabilen (431,072 km/sa.), en fazla motor gücüne sahip (1001 bg) ve en pahalı (2.5 milyon Avro) seri üretim halindeki otomobili.
Bugatti Type 41: Bugatti Type 41 ya da Bugatti Royale, Ettore Bugatti ve oğlu Jean Bugatti tarafından 1926 yılında üretilen lüks bir otomobil modelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir