Dünyanın En İyi 15 Kalecisi

Sponsorlu Bağlantılar
aston villa bayer leverkusen buffon juventus cska moskova edwin van der sar ekvador francisco guillermo ochoa futbol tarihi gianluigi buffon ifhhs igor akinfeev jens lehmann josé manuel reina ldu de quito lehmann stuttgart madrid 2 petr cech chelsea real madrid roberto abbondanzieri van der sar Dünyanın En İyi 15 Kalecisi Dünyanın En İyi 100 Kalecileri dünyanın en iyi 100 kalecisi dünyanın en iyi 15 ka..İşte Dünyanın En İyi 15 Kalecisi

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFHHS) 2008’in en iyi kalecilerini seçtiği 15 kişilik listeyi açıkladı.

Real Madridli oyuncu Iker Casillas’ı 2008’in en iyi kalecisi seçildi.

İkinci en iyi Juventus’un kalecisi Gianluigi Buffon olurken, Manchester United’ın Hollandalı kalecisi Edwin Van der Sar da üçüncü sırada yer aldı.

Türkiye liglerinden hiçbir kalecinin listeye girmeyi başaramadığı 15 kişilik en iyi kaleciler listesi şöyle:

1. Iker Casillas (Real Madrid)
2. Gianluigi Buffon (Juventus)
3. Edwin van der Sar (Manchester United)
4. Petr Cech (Chelsea)
5. Igor Akinfeev (CSKA Moskova)
6. José Francisco Cevallos (LDU de Quito/Ekvador)
7. Julio César (Inter)
8. José Manuel Reina (Liverpool)
9. Jens Lehmann (Stuttgart)
10. Justo Wilmar (Valladolid Deportivo/Paraguay)
11. Rogério Ceni (Sao Paulo/Brezilya)
12. Francisco Guillermo Ochoa (América de México/Meksika)
13. René Adler (Bayer Leverkusen)
14. Roberto Abbondanzieri (Getafe/Arjantin)
15. Bradley Howard Friedel (Aston Villa/ABD)

Etiketler:dünyanın en iyi 100 kalecisi dünyanın en iyi 15 kalecisi dünyanın en iyi 100 kalecileri dunyanın en iyi 15 kalecisi dünyanın en iyi kalecileri 100 en iyi 100 kalecileri dünyanın en ıyı 15 kalecisi dünyanın en iyi 15 kalecileri dünyanın en iyi15 kalecisi dünyanın en iyi kalecileri ve oyuncuları dünyanın en iyi kalecisi dünyanın en iyi kalecileri dünyadaki en iyi 100 kalecisi En iyi 100 kaleci dunyani en iyi 100 kalecisi dünyanın en iyi kalecileri 15 DÜNYANIN EN İYİ KALECİSİ dünyanın en güzel 15kalecisi dünyanın en güzel 100 kalecisi dünyanın en iyi kaleci
Dünyanın Yedi Harikası: Dünyanın Yedi Harikası, tamamı insanoğlu tarafından inşa edilmiş, olağanüstü antik yapı ve yapıtlardır.
Dünyanın Uzak Ucu: Dünyanın Uzak Ucu (orijinal adı: The Far Side of the World) 2003 yılında çekilmiş Peter Weir'in yönettiği Russell Crowe'un Jack Aubrey rolünde, Paul Bettany'nin de Stephen Maturin rolünde oynadığı bir filmdir.
Dünyanın Durduğu Gün (film, 2008): The Day the Earth Stood Still (Dünyanın Durduğu Gün), Scott Derrickson'ın yönettiği ve başrollerinde Keanu Reeves ve Jennifer Connelly'nin oynadığı 2008 yapımı bilim kurgu filmidir.
Dünyanın Yeni Yedi Harikası: Dünyanın Yeni Yedi Harikası, İsviçre'de bir organizasyon tarafından cep telefonu ve internet aracılığıyla yapılan bir oylama sonucunda, Dünyanın Yedi Harikası'na alternatif olarak seçilmiş ve 7 Temmuz 2007 tarihinde açıklanmıştır.
Dünyanın en yüksek yapıları: Dünyanın en yüksek yapıları belirlenirken genellikle doğrudan tanım yapmak mümkünse de, dünyanın en yüksek binasını ya da kulesini belirlemek o kadar kolay olmamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir