Dünyanın En İyi Kadın Futbolcusu

Sponsorlu Bağlantılar
aday alagoas alman bayan brezilya dois riachos en iyi forvet franz beckenbauer futbolcu gols ismi kez marta vieira da silva stars team usa world videolar vieira da silva yla youtube Dünyanın En İyi Kadın Futbolcusu En İyi Bayan Futbolcular brezilya bayan futbol takımı dünyanın en iyi kadın..En İyi Bayan Futbolcu Brezilyalı Marta + Resimler + Video

BİLGİLER…
TAM İSMİ: Marta Vieira da Silva

DOĞUM TARİHİ:19 Şub 1986

DOĞUM YERİ:Dois Riachos, Alagoas

UYRUK:Brazil

MEVKİİ:Forvet FORMA NUMARASI: 10

MİLLİ TAKIM: WPS All-stars team 2009

Marta Vieira da Silva, oynadığı futbolla bayan futbolunun gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olarak gösteriliyor. Brezilya Milli Takımı’nda 45 maçta 47 gol atma başarısını gösteren Marta, İsveç Ligi’nde Umeå IK, takımında forma giyiyor.
2008 Yılı FIFA Başkanlık ödülü, kadınlar futboluna gitti. Bu ödülün ardından FIFA Dünyanın En İyi Kadın Oyuncusu ödülü, Alman imparator Franz Beckenbauer’in elinden Brezilyalı Marta aldı! Marta, üstüste üçüncü kez bu ödüle layık görüldü. Marta, Brezilya Milli Takımı’yla sergilediği müthiş performansın ardından beşinci kez bu ödüle aday oldu ve üstüste üçüncü kez kazanmış oldu.

RESİMLER…

VİDEOLAR…

YouTube – Marta Vieira Silva Gols

YouTube – Brazil Marta Amazing Goal vs USA (World Cup China)

http://i1.ytimg.com/vi/LURVHBzPbkA/default.jpg

Etiketler:brezilya bayan futbol takımı dünyanın en iyi kadın futbolcusu en iyi bayan futbolcular marta brezilya brezilya bayan futbol takımı resimleri brezilya bayan futbol takımı 10 numarası dünyanın en iyi kadın futbolcular brezilyalı marta yılın bayan futbolcusu marta-brezilya brezilya en iyi kadın futbolcular isimleri dünyadaki en iyi kız futbolcu en iyi kadın futbolcu brezilyalı bayan futbol takımı dünyanın en iyi kız futbol oyuncusu brezilyalı kadın futbolcular foto en iyi brezilyalı kadın futbolcu hangisi brezilya bayan futbol takımı 6 numara brezilya bayan futbol takımı resim brezilya bayan futbolcu isimleri
Dünyanın Yedi Harikası: Dünyanın Yedi Harikası, tamamı insanoğlu tarafından inşa edilmiş, olağanüstü antik yapı ve yapıtlardır.
Dünyanın Uzak Ucu: Dünyanın Uzak Ucu (orijinal adı: The Far Side of the World) 2003 yılında çekilmiş Peter Weir'in yönettiği Russell Crowe'un Jack Aubrey rolünde, Paul Bettany'nin de Stephen Maturin rolünde oynadığı bir filmdir.
Dünyanın Durduğu Gün (film, 2008): The Day the Earth Stood Still (Dünyanın Durduğu Gün), Scott Derrickson'ın yönettiği ve başrollerinde Keanu Reeves ve Jennifer Connelly'nin oynadığı 2008 yapımı bilim kurgu filmidir.
Dünyanın Yeni Yedi Harikası: Dünyanın Yeni Yedi Harikası, İsviçre'de bir organizasyon tarafından cep telefonu ve internet aracılığıyla yapılan bir oylama sonucunda, Dünyanın Yedi Harikası'na alternatif olarak seçilmiş ve 7 Temmuz 2007 tarihinde açıklanmıştır.
Dünyanın en yüksek yapıları: Dünyanın en yüksek yapıları belirlenirken genellikle doğrudan tanım yapmak mümkünse de, dünyanın en yüksek binasını ya da kulesini belirlemek o kadar kolay olmamaktadır.
Kadın hakları: Kadın hakları, kadınların erkeklere eşit şekilde sahip olduğu sosyoekonomik, siyasi ve yasal hakların tamamına verilen isim.
Kadınlar 1. Ligi: Kadınlar 1. Ligi, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından her yıl kadın futbol takımları arasında düzenlenen lig organizasyonu.
Oyuncu: Oyuncu, bir karakteri canlandıran (aktör veya aktris), dramatik bir yapımda rol alan ve sinema, televizyon, tiyatro veya radyoda mesleğini yapan sanatçı.
Kadınhanı: Kadınhanı, Konya ilinin bir ilçesi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir