Dünyanın En Uzun Yılanı Kaç Metre Boyundadır

Sponsorlu Bağlantılar
anaconda anakonda bilgi bir bu eden endonezya genel gibi guinness jaguar merak rekorlar sumatra vb venezuella Dünyanın En Uzun Yılanı Kaç Metre Boyundadır Anakonda Kaç Metre en büyük anakonda dünyanın en uzun yılanı kaç metr..Anaconda – Anaconda Yılanı Hakkında Genel Bilgi – Anaconda Yılanı Resimleri

Anaconda – Anaconda Yılanı Hakkında Genel Bilgi – Anaconda Yılanı Resimleri

Anaconda – Anakonda Yılanı

Anakonda, yeşil anakonda, sarı anakonda, nehir anakondası vb. türlerden oluşup, Venezuella, Brezilya, Bolivya gibi yerlerde yaşayan yılan. Boyu 6.5 metre olabilir. Dünyanın en büyük ve 2. en uzun yılanıdır. Kalınlığı 1 metreyi aşar. Genellikle timsah, geyik, insan, jaguar veya başkaanakondalar ile beslenir.

Dev Yılan Anaconda


Dünyanın En Büyük Yılanı

Dünyanın en uzun yılanı

Endonezya’nın Sumatra adasında yaklaşık 15 metre uzunluğunda ve 450 kilo ağırlığında bir piton yılanı yakalandı.

Endonezya’da küçük bir hayvanat bahçesinde tutulan yılan, dünyada şimdiye kadar yakalanan en büyük yılan olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Anavatanı Endonezya ve Filipinler olan piton yılanları, genellikle 6 metre uzunlukta oluyor.


Dünyanın En Büyük Yılanları (Video)

http://www.youtube.com/watch?v=bE0nZQMGyL8&feature=related

Anakonda

http://www.youtube.com/watch?v=Unzg7C1KJo0&feature=related

Dev Anakonda Bakın Neleri Yutmuş!..

Evlerinin yakınlarında gördükleri yaklaşık 5.5 metre boyunda dev anakonda yılanını öldüren köylüler, hayvanın karnından çıkanları görünce şok oldular.

Güney Amerika’da ormanlık bir alanda bulunan bir köyde yaşayan köylüler, evlerinin yakınlarında gördükleri yaklaşık 5.5 metre uzunluğundaki bir anakondayı öldürdüler.

Hayvanlarını ve çocuklarını korumak için anakondayı öldürdüklerini söyleyen köylüler, köyün merkezine getirdikleri anakondayı bir traktöre astılar.Bu dev yılanın ne yediğini merak eden köylülerden birisi hayvanın karnını yardı.

Dev anakondanın karnından 80 civarında su yılanı çıktı.

Öldürdükleri 5.5 metrelik dev anakonda ile hatıra fotoğrafı çektiren Bolivya köylüleri, ülkelerindeki gazetelere haber oldu.


Etiketler:en büyük anakonda dünyanın en uzun yılanı kaç metre boyundadır anakonda kaç metre anakonda yılanı kaç metredir dünyanın en büyük anakonda yılanı anakonda mı piton mu en büyük anakonda yılanı devasa iri yılanlar dünyanın en büyük yılanı kaç metre en uzun anakonda kaç metre büyük anakonda pitonmu büyük anakonda dünyanın en büyük yılanı insan yermi YILAN İNSAN YERMİ buyuk anakonda yılan anakonda resmi en iri anakonda
Dünyanın Yedi Harikası: Dünyanın Yedi Harikası, tamamı insanoğlu tarafından inşa edilmiş, olağanüstü antik yapı ve yapıtlardır.
Dünyanın Uzak Ucu: Dünyanın Uzak Ucu (orijinal adı: The Far Side of the World) 2003 yılında çekilmiş Peter Weir'in yönettiği Russell Crowe'un Jack Aubrey rolünde, Paul Bettany'nin de Stephen Maturin rolünde oynadığı bir filmdir.
Dünyanın Yeni Yedi Harikası: Dünyanın Yeni Yedi Harikası, İsviçre'de bir organizasyon tarafından cep telefonu ve internet aracılığıyla yapılan bir oylama sonucunda, Dünyanın Yedi Harikası'na alternatif olarak seçilmiş ve 7 Temmuz 2007 tarihinde açıklanmıştır.
Dünyanın Durduğu Gün (film, 2008): The Day the Earth Stood Still (Dünyanın Durduğu Gün), Scott Derrickson'ın yönettiği ve başrollerinde Keanu Reeves ve Jennifer Connelly'nin oynadığı 2008 yapımı bilim kurgu filmidir.
Dünyanın Merkezine Yolculuk: Dünyanın Merkezine Yolculuk veya Dünyanın Merkezine Seyahat (Orijinal adı: Voyage au centre de la Terre), Jules Verne tarafından yazılan klasikleşmiş 1864 bilim kurgu romanı.
Metrekare: Metrekare SI'dan türetilen alan birimidir ve m2 (Unicode'de 33A1) ile gösterilir. 1 metrekarelik alan, kenarları 1 metre uzunluğundaki bir karenin alanına eşittir.
Metreküp: Metreküp (sembolü: m3), SI'dan türetilen hacim birimidir. Bir kenar uzunluğu bir metre olan küpün hacmidir.
Metre bölü saniye: m/s
Metrekare bölü saniye: Metrekare bölü saniye, uzaklık veya yer değiştirmenin karesinin saniyeye bölünmesiyle elde edilen ve açısal momentumu simgeleyen bir SI birimidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir