Dünyanın En Zehirli Hayvanı

Sponsorlu Bağlantılar
alkali ama batrachotoxin bile blue ringed octopus box jelly fish inland taipan israil kana kara mambo octopus onu oxyuranus microlepidotus phyllobates terribilis sydney funnel web tek bir ya Dünyanın En Zehirli Hayvanı Dünyanın En Zehirli 7 Canlısı dünyanın en zehirli 7 hayvanı dünyanın en zehirli ..Dünyanın En Zehirli 7 Hayvanı…!

En kötüsü buymuş!

Dünyanın En Zehirli 7 Hayvanı…!

En zehirli kertenkele türü
Gila canavarı
Halodurma Suspectum
Amerikada yaşıyor
Isırığı Tedavi edilmezse ölümcül olabilir

No :6
Dünyadaki en zehirli örümcek
Sydney Funnel-web örümceği
Avustralyada yaşıyor 3-4 cm
1 saatte kesin ölüm
1 mg zehiri 10.000 fareyi öldürüyor – Atracotoxin

No :5
Dünyanın en zehirli akrebi- İsrail sarı akrebi 5-6 cm
Death Stalker – Leirus Guinguestriatus
Ortadoğuda yaşıyor, 1 mg zehir 15 bin fareyi öldürür
Zehiri insanı 1 saatte öldürebiliyor – Agitoxin

No :4
Dünyada bilinen en zehirli yılan
Inland Taipan – Oxyuranus Microlepidotus
Bir ısırığındaki zehir aynı anda 100 insanı öldürebilir
Avustralyada yaşıyor, Kobradan 100 kat Kara Mambo yılanından 50 kat daha güçlü zehiri var

No :3
Dünyadaki en zehirli 3. yaratık bir deniz anası
Box jelly fish – Chironex Fleckeri
Ölüm sadece 5 dakika sonra geliyor
Hind Pasifiğinde yaşıyor

No :2
Dünyadaki en zehirli 2. yaratık bir ahtapot-Japonya
Blue ringed octopus- Hapalochlaena Lunulata
Zehiri sadece 3 dakikada öldürüyor – Tetradotoxin
Siyanürden 10bin defa daha zehirli

No :1
Zehir oku kurbağası

O kimseyi ısırmıyor ,O kimseyi sokmuyor. Ama zehiri ( Batrachotoxin ) bilinen en etkili zehirden bile 250 kat daha güçlü.Ve tüm vücudunu kaplıyor. Onu ellediğiniz anda bile felç geçirebiliyorsunuz … Eğer kazara yutarsanız ölüm sizi 1 dakikadan daha az bir zamanda buluyor

Phyllobates Terribilis Kolombiyada yaşıyor
Neredeyse tüm vücudu zehirden yapılmış
2 Cm. boyunda
Ellediğiniz anda cildinin üzerindeki 400 ayrı alkali zehir derinize yayılıyor
Eğer zehir kana karışırsa ölüm 1 dakikadan daha az zamanda geliyor
Tek bir kurbağanın üzerindeki zehirle 30.000 fareyi ya da 150 insanı aynı anda öldürmek mümkün


> En Zehirli 7 Hayvan***

Mavi kurbağa, yılan balığı ve mavi istakoz gibi doğada eşine çok az rastlanan canlılar… İşte gözlerinize inanamıyacağınız doğanın mavi canlıları.


Mavi kuyruklu kız böceği

Afrika’da yerlidirler, Ortadoğu boyunca, güney ve doğu Asya boyunca görülürler. Büyük Britanya ve Finlandiya’yı kapsayan Avrupa’nın parçalarında rasgele ortaya çıkmışlardır.


Mavi morfo kelebek

En güzel kelebekler arasında yer alırlar. Bir ucundan öbür ucuna ve üst ucundan kuyruğuna kadar 15-18 santim gelen büyük kanatlan, pırıl pırıl bir mavidir. Bu mavilik bazen sedef renkli ufak lekeler, bazen de siyah veya kahverengi bir bölge veya marj tarafından bozulur. Siyah veya kahverengi renkler, kanatları kiremit gibi örten pulların içine gömülü boyalardır. Fakat mavi ve kırmızı renkler pulların yapısından ileri gelir. Her ufak pul, güneş ışınlarını kırarak yalnız mavi ve kırmızıyı yansıtan minik çıkıntılarla kaplıdır. Bu şekilde meydana gelen renkler hiç bir zaman solamayacaklarından, binlerce morfo’nun kanatları madalyon, tepsi yapımında kullanılır.Mavi istakoz

Milyonda bir görülüyor. Bilinen en meşhur hikaye balıkçılar tarafından canlı olarak yakalanan ve ABD’nin Connecticut Mistik Akvaryumu’na getirilen istakozdur.
Mavi halkalı ahtapot

Dünyanın en zehirli ikinci hayvanı olan mavi halkalı ahtapot zehirli ok kurbağasının ardından cinsinin 3 (belki de 4) türünden birisidir. Yalnızca Avustralya sularında görülen büyük mavi halkalı ahtapot, sık olmasa da Büyük Okyanus’un tropik kesimlerinde de görülebilmektedir. Ağırlıkları çok farklı olabilir. 10 – 100 gr arasında değişebilmekle birlikte ortalama ağırlıkları 55 gr’dır.Mavi şeritli yılan balığı

En sıradışı yılan balığıdır. 20 yıl ömrü vardır. Sadece tuzlu suda yaşarlar. Vücutlarında sarı geçişleri olan mavi bir görünüme sahiptirler.Zehirli mavi kurbağa

Güney Amerika’da özellikle Surinam’a özgü zehirli mavi kurbağa’nın parlak mavi rengi diğer türlere, salgısının zehirli olduğunu göstermesine yarıyor. Mavi Kurbağa bu zehirli salgıyı, avladığı sineklerden alarak derisinin altında depoluyor. Bu zehrin felç edici özelliği de var.
Mavi Atlantik kılıç balığı

En büyük balık türüdür. Vücudunun üst kısmı mavi pigmentlerle kaplıdır. Bu özelliğini su yüzeyinde kendini kamufle etmek için kullanır.Mavi kafalı papağan

Anavatanı Güney Amerika olan, alnı açık mavi, tepe yanaklar ve gırtlağı sarı olan bir papağan türüdür. Vücudunun üst bölümü yeşil ve üstü koyu renk kumludur. Vücudun alt bölümü açık yeşildir. Kanat tüyleri yeşil uçları mavidir. Kanat tüylerinin dipten ilk 5’i kırmızıdır. Omuzu erguvani-kırmızıdır. Kuyruk tüyleri yeşil, gaga siyah veya kahverengimsi-siyahtır. Boyu 35-42 cm’dir.Mavi kaplan

Malta kaplanı olarak da bilinirler. Mutasyona uğramış bir kaplan türüdür.
Mavi balina

Gök balina veya mavi balina, en büyükleri 30 metreyi bulan boyu ve 200 tonu geçebilen ağırlığıyla, gelmiş geçmiş en büyük hayvan olduğuna inanılan bir deniz memelisidir. Balinalar takımının çubuklu balinalar alt takımına dahil türlerden olan gök balina, Arktik Okyanus dışındaki tüm dünya denizlerinde yayılım gösterir. Daha çok bireysel ya da anne ve yavrusunu içeren çiftler halinde yaşarlar ve 2-3 yılda bir yaklaşık bir yıllık gebelik süresi sonunda tek yavru doğurarak ürerler.Hürriyet

Mavi Hayvanlar .)

Dünyanın En Zehirli 7 Canlısı

Etiketler:dünyanın en zehirli 7 hayvanı dünyanın en zehirli hayvanı dünyanın en zehirli 7 canlısı en zehirli 7 hayvan dünyanın en zehirli hayvanları dünyanın en tehlikeli 7 hayvanı dünyanın en tehlikeli hayvanları dünyanın en zehirli 10 hayvanı en zehirli hayvanlar dünyanın 7 zehirli hayvanı en zehirli hayvan dünyanın en zehirli yedi hayvanı en zehırlı 7 hayvan dünyanın en 7 zehirli hayvanı dünyanın en zehirli 7 hayvanı slayt dünyanın en zehirli 10 canlısı en zehirli 10 hayvan dünyanın en güçlü 7 hayvanı dünyanın en zehirli hayvanlarının resmi dünyanın en zehirli 7 hayvan
Dünyanın Yedi Harikası: Dünyanın Yedi Harikası, tamamı insanoğlu tarafından inşa edilmiş, olağanüstü antik yapı ve yapıtlardır.
Dünyanın Uzak Ucu: Dünyanın Uzak Ucu (orijinal adı: The Far Side of the World) 2003 yılında çekilmiş Peter Weir'in yönettiği Russell Crowe'un Jack Aubrey rolünde, Paul Bettany'nin de Stephen Maturin rolünde oynadığı bir filmdir.
Dünyanın Durduğu Gün (film, 2008): The Day the Earth Stood Still (Dünyanın Durduğu Gün), Scott Derrickson'ın yönettiği ve başrollerinde Keanu Reeves ve Jennifer Connelly'nin oynadığı 2008 yapımı bilim kurgu filmidir.
Dünyanın Yeni Yedi Harikası: Dünyanın Yeni Yedi Harikası, İsviçre'de bir organizasyon tarafından cep telefonu ve internet aracılığıyla yapılan bir oylama sonucunda, Dünyanın Yedi Harikası'na alternatif olarak seçilmiş ve 7 Temmuz 2007 tarihinde açıklanmıştır.
Dünyanın en yüksek yapıları: Dünyanın en yüksek yapıları belirlenirken genellikle doğrudan tanım yapmak mümkünse de, dünyanın en yüksek binasını ya da kulesini belirlemek o kadar kolay olmamaktadır.
Zehirli Çiçek: Zehirli Çiçek, yönetmenliğini Temel Gürsu ve Samim Değer, senaryosunu Safa Önal, yapımcılığını Erler Film tarafından Türker İnanoğlu'nun üstlendiği, bir dramadır.
Zehirli ok kurbağası: Zehirli ok kurbağası (Dendrobatidae), Anura (kurbağalar) takımının Orta ve Güney Amerika’da yaşayan bir familyası.
Zehir: Zehir. Hücrelere ve yaşayan dokulara kimyasal, biyokimyasal ya da radyoaktif nitelikte zararlar veren her türlü maddedir.
Zehirli Sokaklar: Zehirli Sokaklar (özgün adı: New Jack City), 1991 yapımı bir filmdir ve yönetmenliğini Mario Van Peebles yapmaktadır.
Zehirli yılan: Zehirli yılan modifiye olmuş salya (zehir) kullanan yılanlardır. Yılan avını hareketsizleştirmek ya da kendisini savunmak için, içi boş zehir dişler gibi özelleşmiş dişlerinden bu zehiri salgılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir