Einstein Beyninin Yüzde Kaçını Kullanıyor

Sponsorlu Bağlantılar
bile bilene dedi destek einstein ekip henry markram soru tam Einstein Beyninin Yüzde Kaçını Kullanıyor İnsan Beyninin Yapabildigi insan beyninin yüzde kaçını kullanır einstein beyn..İnsan Beyni

evet arkadaşlar size ödüllü soru.Einstein beyninin yüzde kaçını kullanmıştır?Bilene +5 rep ödül

İnsan Beyni İşte


İnsan Beyni Kopyalanmak Üzere

İnsan beyni kopyalanmak üzere

İnsan beyni ilerleyen tıp ve teknolojiye rağmen hala gizemini koruyor. Bilim adamları şimdi bu en gizemli organın sırrını çözmek için dünyanın en güçlü bilgisayarını kullanarak insan beyninin kopyasını yapmayı hedefliyor.

Bilgisayarın amacı insan beynindeki bütün bilgileri hücrelere ve moleküllere kadar birleştirip bir ekrana kopyalamak.

Eğer bu yöntem işe yararsa Alzheimer, Parkinson gibi kesin tedavisi olmayan nörolojik hastalıklar çözüme kavuşacak. Hatta nasıl düşündüğümüz ve nasıl karar verdiğimize bile ışık tutabilecek.

İsviçre’de yürütülen araştırmanın başında Profesör Henry Markram bulunuyuor. Ekip çalışmayı 12 yıl içinde bitirmeyi planlıyor. Prof. Markram; “beyinde birbirine bağlı bulunan milyarlarca hücre bulunması ve beynin kompleks yapıda olması beyin üstünde incelemeler yapan bilim adamlarının işini zorlaştırıyor.” dedi.

Proje Avrupa Birliği’nden tam 1 milyon Euro destek aldı.

Etiketler:insan beyninin yüzde kaçını kullanır einstein beyninin yüzde kaçını kullanıyor insan beyninin yapabildigi einstein beynın kacını kullanır aynştayn beyninin yüzde kaçını kullanıyordu einstein beyninin yüzde kaçını kullanır insan beynin yüzde kaçını kullanır insan beyninin kaçta kaçını kullanır einstein beyninin kaçta kaçını kullanır insanlar beyninin yüzde kaçını kullanıyor einstein beyninin kacini kullaniyor sağlık kaçını kulanırlı insan beyninin yüzde beynin yuzde kacini einstein hangi beynini kullanıyordu aynştayn beynin yuzde kacını kullanmıstır dünyanın en zeki insanı beyninin kaçta kaçını kullanıyor dünyada beynin  ini kullanan adam aynştayn beyninin kaçta kaçını kullanıyor einstein beyninin yüzde kaçını kullanıyor wiki aynsitayn beynin yuzde kacini kullanmis
Albert Einstein: Albert Einstein (d. 14 Mart 1879 - ö. 18 Nisan 1955), Yahudi asıllı Alman teorik fizikçi.
Einstein alan denklemleri: Einstein alan denklemleri ya da Einstein denklemleri (kısaca EAD), yüksek hız ve büyük kütlelerde geçerli olan uzayzamanın geometrisi ile enerji ve momentum dağılımını ilişkilendiren doğrusal olmayan diferansiyel denklemler kümesidir.
Einstein Evreninde Zaman Yolculuğu: Zamanda Yolculuk Olasılığı: Astrofizikçi J. Richard Gott, Einstein Evreninde Zaman Yolculuğu ya da özgün adıyla Time Travel in Einstein's Universe: The Physical Possibilities of Travel Through Time kitabında, fiziksel olayları herkesin anlayabileceği şekilde basite indirgeyerek, okurunda merak uyandıran ve şaşırtıcı bir üslupla, en zor beğenen eleştirmenleri bile zamanda yolculuğunu düşünmeye yöneltir.
Aynştaynyum: Atom numarası 99 olan, uranyumun sürekli ısınmasıyla veya termonükleer tepkimeler sırasında oluşan yapay element.
Solucandeliği: Solucandeliği ya da Einstein-Rosen köprüsü, Nathan Rosen ve Albert Einstein tarafından ileri sürülmüştür.
Yüzde işareti: Yüzde işareti ya da %, sayısal verilerde, kullanıldığı dile göre öncesine ya da sonrasına geldiği sayının yüz'e bölündüğünü gösteren bir noktalama işaretidir.
Yüzdebirlik: Betimsel istatistik içinde, bir yüzdebirlik sıralanmış bir veri serisini yüz eşit parçaya bölen ve böylece her bir bölünen parçanın anakütle veya örneklem verilerinin 1/100'ini kapsadığı, 99 tane özetleme değeridir. Betimsel istatistikte yüzdebirlikler çok popüler olarak kullanılır. Yüzdebirliklerin diğer bir popüler kullanım alanı, özelikle ABD'de, eğitimciler ve psikologlar tarafından uygulanan testlerin sonuçlarının normal eğri kestirimi uygulanarak yüzdeliklerin bulunması suretiyle (kısaca normale referanslı notlar şeklinde) verilmesidir.
Yüzdeler Anlaşması: Yüzdeler Anlaşması ya da Churchill-Stalin oranlar uzlaşısı, II. Dünya Savaşı sonrasında Güneydoğu Avrupa'nın nüfuz bölgelerine göre nasıl pay edileceğini belirleyen antlaşma.
Yüzde Yüz Düşünce Gücü: %100 Düşünce Gücü (orijinal adıyla %100 Mind Power), Jack Ensign Addington'ın yazdığı, Birol Çetinkaya tarafından Türkçe'ye çevrilerek ilk baskısı 1996 yılında Akaşa Yayınları tarafından yayınlanmış bir kişisel gelişim kitabıdır.
%1 kuralı: İnternet kültüründe, %1 kuralı, sanal bir toplulukta insanların çoğunun katılımcı değil seyirci (uzaktan izleyen, pusucu(lurker)) olacağını belirten bir teoridir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir